Načítám.......

 

A mužstvo Jiskry zahájilo letní přípravu

Domažlice/ Kout na Šumavě

Jiří Pojar

V pondělí 10. 7. v 17:45 předstoupil před hráče prvního týmu TJ Jiskry Domažlice její prezident
Jaroslav Ticháček, který nejprve představil nového hlavního kouče Pavla Vaigla.

Pavel Vaigl, foto: J. Pojar

Ten se po roce a půl stráveném v Tachově vrací do Domažlic, kde už působil jako asistent trenéra Zdeňka Michálka na podzim roku 2015. Následovalo představení nových hráčů – trojici z Tachova – 34letého zkušeného stopera Tomáše Hájovského, který má za sebou působení v ligové Viktorii Plzeň, Hradci Králové i Příbrami. V roce 2004 působil ve skotském Raith Rovers. Dále s ním přišel obránce Michal Mlynařík, kmenový hráč V. Plzeň. Michal už v modrobílém dresu hrál na jaře 2015 za kouče Purkarta.

,   Na snímku Hájovský a Kropáček, foto: J. Pojar

   Michal Mlynařík v černém, foto: J. Pojar

Do ofenzivní činnosti Jiskry, která po zranění Pavla Fořta měla Jiskra k dispozici pouze Daniela Černého (momentálně zraněný), přichází René Kropáček. Odchovanec Petřína Plzeň bývalé ZČE. Ve čtrnácti letech působil rok v FK Teplice. Před Tachovem hrál v Rokycanech. Konkurenci na brankářském postu přišel zvýšit domažlický odchovanec Lukáš Brych. Nyní kmenový hráč druholigového FK Fotbal Třinec, který své brankářské umění prokazoval na jaře v Táborsku B, kdy nastoupil proti Jiskře.

   Lukáš Brych vpravo foto: J. Pojar

Ta ukončila hostování v Tachově Petru Došlému, který se vrací po půl ročním působení. Novou tváří je dvacetiletý obránce a odchovanec holýšovské kopané Jakub Teršl, který přichází do Domažlic z Juniorky FC Viktoria Plzeň, kde na jaře pod trenérem Horváthem zaznamenal progres. Další ,,staronovou tváří” je Martin Buršík, vracející se z působení v divizní FC Viktoria Mariánské Lázně, kde působil pod trenérem Purkartem. Naopak z loňského kádru už v kabině neseděli Miroslav Špírek (SRN ), Jiří Kupilík (SRN). Zkušený stopér Peter Mráz, který odchází do druholigového Baníku Sokolov, kde se v přípravě líbil jeho trenérovi Pavlu Horváthovi. Na testech ve druhé lize je ,,Maradona” Ondřej  Ruml, kterého vábí nováček FC Olympia Hradec Králové, která postoupila místo Viktorie Jirny a bude hrát s největší pravděpodobností své zápasy v Praze na Strahově pod názvem FK Olympia Praha. Do druhé ligy zamířil další záložník Petr Průcha, který to zkoušel ve Vlašimi. Momentálně absolvuje tréninkové dávky v rakouském Kaprunu pod trenérem Csaplárem v dresu FK Příbram. Do rakouského SV Union Estenberg má namířeno obránce Denis Brožík. Kvůli zdravotním problémům musel ukončit kariéru Pavel Fořt, kterému tímto děkujeme za působení v našem dresu. Pavel se bude věnovat trénování v FC Viktoria Plzeň U 19.

Jakub Teršl vlevo, foto: J. Pojar

Jiskra bude první týden trénovat v Koutě na Šumavě každý den kromě soboty. V neděli 16. 7. od 10:30 se v Klenčí utká s Juniorkou FC Viktoria Plzeň. Právě z ní by měl ještě přijít útočník Jiří Sedláček, který má momentálně zdravotní problémy. ,,Jsem rád, že se prvního tréninku zúčastnili i doposud zranění hráči Černý a Roubal a doufám, že se brzy uzdraví. ,,Absolvovali jsme dobrý trénink. Je tady hodně zkušených hráčů, když si to sedne a podaří se nám utvořit dobrou partu, myslím, že budeme mít silné mužstvo. Kádr musíme ještě poskládat. Odchod Petera Mráze bude pro nás oslabení. Je to pro něj velká výzva. Přejeme mu za celou Jiskru, aby se mu v Sokolově dařilo. Stejně tak bude hodně chybět Pavel Fořt. ,,Takových hráčů, jako je on, je málo, přejeme brzké uzdravení. V týdnu se budeme zaměřovat i na kondici a sílu. V závěru týdne na nácvik standardních a herních situací,” uvedl  trenér Vaigl. V jednání je příchod Petra Dobrého na pozici asistenta trenéra. Petr Dobrý působil jako hráč do 19 let ve Viktorce Plzeň. Dále zažil výborné období v tehdy třetiligových Svéradicích, kde mu byl mimo jiné spoluhráčem Josef Čaloun. Dále působil v Chanosu Chanovice. Poslední štací byl Sokol Křimice. Hráč a asistent Kamilu Bártovi. V průběhu přípravy může dojít k zeštíhlení kádrů ve Viktorii Plzeň a Baníku Sokolov a někteří z hráčů můžou zamířit do Domažlic.

Dalšími soupeři Jiskry budou:

22. 7. (sobota) – pohár MolCup vítěz duelu Petřín – Klatovy od 17:00na stadionu soupeře

29. 7.  (sobota) – od 11:00 1.FC Karlovy Vary – stadion Střelnice  Domažlice

2. 8.  (středa) – od 18:00 FK Litoměřice – stadion Střelnice Domažlice

9. 8. (středa) – 2. kolo poháru MolCup – losuje se soupeř i hřiště
12. 8. (sobota) – 1. kolo ČFL Jiskra – FK Polaban Nymburk zřejmě od 15:00

Kádr TJ Jiskra Domažlice:

Brankáři: Jan Švihořík, Lukáš Brych
Obránci: Marek Bauer, Ondřej Chocholoušek, Jakub Blažek, Martin Hrubý, Tomáš Hájovský, Michal Mlynařík, Jakub Teršl
Záložníci: Marek Hejda, Petr Mužík, David Bezdička, Daniel Boček, Milan Braun, Petr Došlý, Lukáš Roubal, Martin Buršík
Útočníci: Daniel Černý, René Kropáček

Foto z prvního tréninku zde:

http://zuypompi.rajce.idnes.cz/Zahajeni_letni_pripravy_TJ_Jiskra_Domazlice_novym_trenerem_Pavlem_Vaiglem/

Print Friendly, PDF & Email