Jiskra porazila Klatovy v 1. kole Mol Cupu

Jiskra je ve druhém kole Mol Cupu

Klatovy

V prvním kole Mol Cupu spolu soupeřili domácí účastník divizní skupiny A SK Klatovy 1898 a třetiligista TJ Jiskra Domažlice. Klatovy absolvovaly předkolo poháru s nováčkem divizní skupiny A SK Petřín Plzeň a zvítězily 2:1.
Favoritem utkání byli hosté, ale pohár je velmi specifická soutěž, kde řada favoritů vypadává. Domácí vedl trenér rezervy Klatov Jiří Jánský a chyběli mu Meszaros, Bezděk, Kotrba a Žáček. Hostům chyběl Bezdička a Roubal. Mlynařík zůstal jenom na lavičce kvůli zranění. Zápas sledovalo velmi pěkných 460 diváků.

SK Klatovy 1898 – TJ Jiskra Domažlice 1:4 (1:1)

Po úvodním hvizdu rozhodčího Martina Hányše se do první šance dostali domácí hráči. Ve 4. minutě se k balónu dostal domácí Diviš. Nakopl míč před šestnáctku, kde se hostující Hájovský snažil balón odkopnout dopředu. Jenže jeho odkop byl nedůrazný. K míči se dostal Pavlovič a povedenou střelou z 20 metrů k levé tyči nedal Brychovi šanci (1:0). Hned o minutu později zatáhl domácí Krásný míč po levé straně a našel novou posilu Szedmáka (TJ Sušice). Ten z deseti metrů přestřelil svatyni Domažlic. V 9. minutě zahrál trestný kop Došlý po faulu na Hrubého, ale mířil vedle levé tyče branky domácího brankáře Rojíka. Tři minuty nato se do šance dostal Chocholoušek, ale mířil vedle pravé tyče branky Klatov. Zaslouženého vyrovnání se hosté dočkali v 19. minutě. Po pěkné kombinaci, kdy Blažek našel ve vápně Mužíka. Ten přiťukl Bočkovi, který na malém vápně vybídl Kropáčka. Kropáček chladnokrevně zakončil akci střelou přes padajícího Rojíka k pravé tyči na 1:1. Hosté byli při chuti a ve 23. minutě našel Kropáček na vápně Došlého, který si efektně obhodil obránce a střelou z 15 metrů trefil vybíhajícího Rojíka. Do konce poločasu se do svých šancí dostal dvakrát Bauer ve 24. a 38. minutě. Ve 43. minutě domácí Tříska vyslal dopředu Pavloviče. Ten si zpracoval balón a navedl ho na šestnáctku, kde povedenou střelou o kousek minul pravou tyč branky Brycha.
Do druhého poločasu provedl hostující kouč Vaigl dvě změny. Místo Chocholouška a Hájovského nastoupili Hejda a Teršl.

Hosté začali aktivně a domácí uzamkli. Ve 49. minutě nejprve vybídl Teršl Kropáčka, který mířil do brankáře Rojíka. Za minutu zatáhl po levé straně míč Hejda. Míč se dostal k Braunovi, který střelou k pravé tyči rozjásal početnou skupinu domažlických fanoušků na 1:2. Velké štěstí měli hosté v 56. minutě.  Do stoprocentní šance se dostal domácí Krásný, který si zpracoval vysunutí od Pavloviče, obešel vybíhajícího Brycha a naštěstí pro hosty trefil záda dobíhajícího obránce Teršla. Od něj balón putoval kousek vedle pravé tyče na roh. Domažlice o svém zcela zaslouženém vítězství rozhodly během tří minut. V 64. minutě se do vápna probil Boček, ale byl faulován Sojkou a rozhodčí nařídil penaltu. Došlý bezpečně proměnil na 1:3. V 67. minutě na konečných 1:4 upravil Blažek, když se dostal do zakončení z 8 metrů a nedal Rojíkovi šanci střelou k levé tyči. Utkání se už jenom dohrávalo. Domažlice Klatovy zatlačily před Rojíka. Domažlice se tak mohou těšit na los 2. kola MOL CUPU, který rozhodne o soupeři i  novém dějišti utkání, které se losuje v sídle FAČR. V osudí už budou mužstva HET Ligy (1.ligy).