Benfika nestačila v generálce na Rokycany A

Rokycany /Jiří Pojar

V generálce na KPM, ve kterém se příští neděli 13. 8. 2017 od 17:00 představí na stadionu v Holýšově proti místnímu TJ Holýšov, nastoupila Benfika v sobotu 5. 8. na stadionu v Rokycanech proti exdiviznímu FC Rokycany A. Na jeho lavičce seděl jako hlavní kouč exdomažlický trenér Robert Vágner.

FC Rokycany A – TJ Jiskra Domažlice B 3:2 (2:2)

Benfika do zápasu nastoupila bez sedmi hráčů svého kádru. Chyběli bratři Korelusové, Kadlec, Lucák, Vísner, Tumpach, Buršík a Major s Dufkem bez omluvy netrénují ani nehrají. Kádr trenéra domácích Vágnera také nebyl kompletní. Chyběli mu tři hráči, ale měl k dispozici nové hráče – Debellise (FC Viktorie Plzeň), Aubrechta (návrat z Hořovicka), Vitouše (Radnice), Jevčáka (Písek). Na lavičce Benfiky s trenéry seděl pouze gólman Bratanič. Po úvodním hvizdu rozhodčího Radka Hlavsy se hrál pěkný kombinační fotbal a jak se říká, každý chvilku tahal pilku.
K první střele se dostal Sova ve 4. minutě a mířil vedle pravé tyče branky Špirocha. Na druhé straně musel brankář Straka vyběhnout před dotírajícím Viletou. Podobná situace byla v 9. minutě, kdy opět Straka vyběhl na Viletu na hranici šestnáctky a nebezpečí musel Kalný hasit odkopem na roh. V 16. minutě Černý a Vileta kombinovali a k odraženému míči se dostal Hereit, který mířil nad branku Straky. Domácí šli do vedení po výpadu domácího mužstva. Černý našel Trojance na levé straně hřiště. Ten zatáhl balón a centrem našel v šestnáctce zcela osamoceného Aubrechta, který z 6 metrů obstřelil Straku (1:0).

Ve 29. minutě nastřelil Trojanec tyč Strakovy svatyně. Po půl hodině Aubrecht zahrával rohový kop a Procházkova hlavička mířila kolem pravé tyče. Ve 33. minutě našel Čadek Fořta, který se dostal až k brankové čáře a centrem vybídl před malým vápnem naběhnutého Waldmanna, který překonal bezmocného Špirocha v bráně Rokycan na 1:1.

Za dvě minuty orazítkoval Špirochovo břevno Tomáš Lešek, který pálil z 19 metrů. Nedáš – dostaneš opět platilo. Na druhé straně vysunul Vileta Trojance a bylo to 2:1. Benfika odpověděla za tři minuty. Ve 38. minutě Waldmann zahrával trestný kop a našel ve vápně Kubra, který ve výskoku trefil z voleje pravý horní roh Špirochovy branky na poločasových 2:2.

Do konce poločasu si obě mužstva vytvořila šance. Největší měl domácí Černý, který po přihrávce od Ječmena olízl břevno brankáře Straky ve 45. minutě.

Do druhého poločasu vystřídal Straku v bráně Jiskry Bratanič. V 59. minutě vystrašil povedenou střelou domácí Procházka.

Hned po rohovém kopu se nejlépe orientoval před bránou Černý a zvýšil na 3:2.

V 76. minutě mohl vyrovnat Waldmann. Tomáš Lešek vypíchl míč špatně rozehrávajícímu Kopečnému a zatáhl míč po pravé straně. Přesnou přihrávkou našel u vzdálenější tyče volného Waldmanna, který bohužel pro hosty mířil vedle pravé tyče.

O minutu později střílel z 25 metrů střídající Vitouš (nová posila FC Rokycany z Radnice) nad bránu. V 86. minutě měl na noze vyrovnávající gól opět výborně hrající Waldmann, kterého vysunul také skvěle hrající Vojtěch Fořt. Waldmann ale přestřelil bránu Jevčáka, který hájil branku domácích ve druhém poločase.

FC Rokycany: Špiroch (46. Jevčák) – Klír, Procházka, Ječmen, Kopečný – Hereit, Černý, Debellis, Vileta, Aubrecht – Trojanec
Střídali: Vitouš, Mourek, Varga
Trenér: Robert Vágner

Benfika Jiskra Domažlice B: Straka (46. Bratanič) – Kalný, Hojda, Kubr, Žák – Fořt, Čadek, Lešek T., Waldmann, Vlček – Sova
Trenéři: Martin Steinbrücker a Antonín Vlček

Rozhodčí: Hlavsa – Bíba, Havránek Václav