Jiskra dvěma rychlými góly rozhodla utkání 2. kola MOL Cupu

Domažlice

V sobotu 5. 8. nastoupili fotbalisté TJ Jiskra Domažlice v rámci 2. kola domácího poháru MOL Cupu. Jejím soupeřem byla východočeská MFK Chrudim. Ta se do druhého kola probojovala přes SK Spartak Slatiňany (3:1), vítěze krajského přeboru Pardubického kraje. Jiskra v prvním kole vyřadila jednoznačně divizní SK Klatovy (4:1).
Loňské 6. mužstvo tabulky MFK Chrudim přijelo i s exhradeckým Ptáčkem, který přišel z FK Olympie Praha, která letos hraje FNL. Domácí trenéři měli k dispozici všechny letní posily: Brycha, Hájovského, Mlynaříka, Kropáčka a navrátilce Došlého. Na lavičce zůstal mladý stopér Teršl. Ze zdravotních důvodů chyběli Bezdička a Roubal.

TJ Jiskra Domažlice – MFK Chrudim 2:0 (2:0)

Hosté do utkání vstoupili přiťuknutím Kučery, který přetlačil Hájovského na Kopeckého. Ten ve 33. sekundě mířil z 16 metrů vedle levé tyče branky Brycha. Střela ke zhlédnutí zde:

V 5. minutě se k míči z hlavičky od Bauera dostal Kopecký. Zatáhl balón po levé straně, centrem ve vápně našel Krčála, jehož hlavička z 11 metrů mířila vysoko nad bránu Jiskry. Hlavička zde:

V 7. minutě střílel z 21 metrů Kučera vedle pravé tyče zařízení. Poté přišel první aut Blažka, se kterým si poradili hostující hráči. Druhé autové vhazování odvrátil Krčál k Hájovskému. Ten přihrál Mužíkovi, který okamžitě vrátil na křídlo Blažkovi. Ten zatáhl míč a centrem našel na malém vápnem Hejdu, který pravačkou rozvlnil síť za zády gólmana Mrázka (1:0). Gól zde:

Hned v 16. minutě druhý knockout Jiskry. Mlynařík zatáhl balón po levé straně, přesným centrem našel na pravé straně u vzdálenější tyče Hrubého, který z voleje pravačkou vstřelil k pravé tyči na gól (2:0).

Jiskra byla na koni. V 18. minutě nacentroval Bauer na Kropáčka do šestnáctky. Ten nůžkami z 11 metrů mířil do Mrázka.

Ve 29. minutě vysunul Hejda po pravé straně Kropáčeka, který mu chtěl zpětnou přihrávkou míč vrátit, ale Langr ho přistrčil a Krčál míč vyvezl do bezpečí. Šanci můžeme vidět zde:

Ve 31. minutě fauloval Hrubý Kopeckého. Ten si postavil balón a střelu musel Brych vyrážet na roh:

Ve 35. minutě si vyměnili balón Mužík s Došlým, ale před ním míč odkopl Krčál. Ve 39. minutě musel Brych boxovat Stránského trestný kop k Kesnerovi. Kesner centrem našel ve vápně Kučeru, jehož hlavička směřovala do odkryté branky, kde ale stál Bauer, který míč vyhlavičkoval. Šance je zachycena zde:

Ve 41. minutě srazil Blažek Kopeckého. Ten si znovu postavil míč a tentokrát trefil boční síť branky Jiskry. Trestný kop zde:

Druhý poločas začal velkou šancí. V 55. minutě rozehrál trestný kop Mlynařík z vlastního pole na Kropáčka. Ten hlavou vysunul Došlého, který po levé straně zatáhl míč a našel Chocholouška. Chocholoušek z 16 metrů přestřelil bránu Mrázka. V 57. minutě se na průnik vydal Bauer a střelou z 25 metrů mířil o kousek nad bránu chrudimského Mrázka. V 58. minutě se po levé straně prodrali Mlynařík s Hejdou. Míč se postupně odrazil od bránících hráčů až k Mužíkovi, který z 16 metrů mířil nad bránu. Šance je zachycena zde:

Po hodině hry se do brejku dostal Hejda. Našel Došlého. Ten zatáhl míč do středu a povedenou střelou prověřil Mrázka. Šance je zachycena zde:

Za čtyři minuty střílel opět Došlý tvrdou střelou a Mrázek míč boxoval. Závěr utkání už žádnou velkou šanci nepřinesl. Jiskra se tak mohla po 92 minutách čistého času radovat z postupu do třetího kola MOL Cupu, kde naposledy účinkovala v sezóně 2014/2015 pod úspěšným koučem Purkartem, který ji tam dostal třikrát za sebou. Soupeře se Jiskra dozví z losu, ve kterém už budou všichni pohároví zástupci: Slávie, Plzeň, Sparta, Boleslav a Zlín a postupující z druhého kola. 20. 9. od 16:30 je jeho úřední začátek třetího kola. Může dojít ke změnám. V sobotu 12. 8. se Jiskra utká v 1. kole ČFL s Polabanem Nymburk. Výkop je v 15:00.

Střelci: 15. Marek Hejda, 16. Martin Hrubý
Rozhodčí: Václav Štěrba s asistenty Martinem Štěrbou a Lukášem Nehasilem
Delegát FAČR: Vladimír Bláha