Benfika veze z derby z Holýšova tři body za výhru 2:0

Holýšov

Nejvyšší krajská soutěž ve fotbale měla na programu první kolo. V něm los určil za soupeře loňský jedenáctý tým soutěže domácí TJ Holýšov a hostující druhý celek tabulky TJ Jiskra Domažlice B.

Obě mužstva zaznamenala letní odchody svých opor do sousedního Německa. Domácí kouč Karel Míčka postavil do základní jedenáctky dvě posily v bráně, Vladimíra Horáčka ze Kdyně (Horáček strávil dorostenecký věk v Jiskře Domažlice) a Jiřího Roztočila z Trnové. Hostující kouči měli v základu Teršla, holýšovského odchovance Buršíka, Lucáka, oba ,,dorostence“ Čadka a Vlčka. V průběhu zápasu nastoupil 16letý Fořt, oproti tomu nejstarším hráčem je Bratanič, ročník 1989.

V úvodu poločasu hned po rozehrání měli domácí dva rohy. Po prvním rohu hlavičkoval Valachovič nad branku Jiskry B. V 10. minutě střílel Valachovič vysoko nad bránu Brataniče. Ve 12. minutě zahrával Lucák trestný kop. K míči se dostal Buršík a vybojoval rohový kop. Na druhé straně zahrával domácí matador Černohorský trestný kop a z 27 metrů minul levou tyč branky Brataniče. Ve 20. minutě střílel Buršík vedle pravé tyče branky Holýšova. V závěru poločasu se po přihrávce Buršíka prezentoval střelou Vlček, ale mířil z 18 metrů nad bránu. Sečteno podtrženo, Jiskra se snažila v prvním poločase o kombinaci, ale chybělo jí finální zakončení. Domácí se bránili, snažili se o brejkové situace, ale bez efektu. 130 přítomných diváků vidělo fotbal bez velkých šancí. Ty přišly až ve druhém poločasu. Ve 48. minutě musel Teršl vyhlavičkovávat trestný kop domácí Zavadila. Velkou šanci měli domácí hráči v 51. minutě. Nejprve Valachovič trefil pravou tyč branky Domažlic a vzápětí S. Staněk mířil nad bránu z 10 metrů. Za šest minut chybně rozehrál Žák a Vnouček šel sám na Brataniče, ale mířil nad bránu. Trest za neproměňování brankových příležitostí pro Holýšov přišel v 54. minutě. Míč vybojoval Hojda, dal na Kubra, ten posunul na Lucáka, který prostrčil napravo naběhnutého Waldmanna, který se přehnal přes Kaase jako rychlík a pravačkou z 10 metrů podél vyběhnutého Horáčka otevřel poprvé skóre utkání na 0:1. O chvilku později musel boxovat Bratanič ostrý roh Zavadila. Běžela 71. minuta, Černohorský vyhrál souboj s Teršlem, vysunul S. Staňka, kterému míč utekl, přihrávkou hledal nabíhající spoluhráče, hlavně Valachoviče. Před ním míč odklidil na roh Hojda. Rohový kop Zavadila Bratanič vyboxoval na Waldmana. Z následného brejku Benfiky přišel nádherný fotbalový moment. Kubr posunul míč na Vísnera, ten na Kadlece, který přiťukl Teršlovi. Teršl si míč připravil na pravačku a výstavní střelou z 23 metrů vyhnal všechny pavouky z pravé ,,šibenice“ branky Horáčka 0:2.

Na obě branky tohoto utkání se můžete podívat na Faceboku TJ Jiskra Domažlice nebo na https://www.fotbaldomazlice.cz/. V závěru utkání ještě Zavadil poslal míč do šestnáctky hostů, kde S. Staněk našel na malém vápně K. Staňka, který neprostřelil Brataniče. Na druhé straně se do brejku dostal po vysunutí Buršíka T. Lešek, kterému nabíhal Lucák, ale Lešek se rozhodl zakončit sám a z 10 metrů těsně minul branku Horáčka v 83. minutě. Na druhé straně měli šanci i domácí, minutu poté mohl střídající Nemček snížit na 2:1, když nedorazil přihrávku od Černohorského před ležícím Brataničem. V 85. minutě mířil K. Staněk nad bránu Brataniče. Na druhé straně Kadlec vypíchl míč Roztočilovi, k míči se dostal Lucák, který vysunul zprava Buršíka, který z 8 metrů trefil vybíhajícího Horáčka. Benfika si tak zaslouženě připsala tři důležité body z derby, protože měla častěji balón na svých kopačkách, a hlavně využila dvě z mnoha brankových příležitostí.