Načítám.......

 

Benfika hostí v sobotu dopoledne Chotíkov

Domažlice
Jiří Pojar

V trochu netradičním čase, v sobotu 19. 8. od 10:15, hostí fotbalisté rezervy domažlické Jiskry ( vloni 2. místo) v rámci 2. kola KPM loňský pátý tým tabulky KPM TJ FC Chotíkov z důvodů konání atletických závodů na stadionu Střelnice.

Chotíkov v létě stejně jako Benfika zaznamenal odchody pěti hráčů. Čtyři odešli do Německa: Buchta, Kadlec, Zajíček a Šulan. Formana získala Purkartova divizní FC Viktoria Mariánské Lázně. Do mužstva trenéra Petra Nyklese naopak přišli: Karel Šlajs (Vejprnice), Jan Fakan ( SŠ Plzeň), Bříza (návrat Košutka), Jakub Vlk (Senco Doubravka), Petr Zajíček (Viktoria Plzeň) a Jan Končal ( FC Rokycany). Znamená to velkou obměnu kádru. S letní přípravou byl trenér spokojen – trénovalo 17- 18 hráčů. V prvním kole doma Chotíkov nestačil na exdivizní Rokycany. Když prohrával 1:2, otevřel hru na tři útočníky. Rokycanům se povedlo zvýšit skóre na konečných 4:1 v nastaveném čase. ,,Rokycany mají velmi dobré mužstvo a myslím si, že byl k vidění nadstandardní zápas krajského přeboru. Divákům se musel líbit, ale bohužel nám moc nevyšel,” říká zklamaně trenér Chotíkova Petr Nykles. V utkání v Domažlicích nebudou Chotíkovu k dispozici futsalisté, kteří odjeli do Maďarska (Rozboud, Kučera a Buchta – všichni tři hráči základní jedenáctky). Matas s Vojáčkem mají zdravotní problémy. K utkání budou nejspíše k dispozici dva náhradníci. ,,Vzhledem k absencím nás nečeká jednoduché utkání. Domažlické Béčko je kvalitní tým, který to potvrzoval v loňské sezóně,” dodává Nykles.

Benfika se v loňském ročníku fotbalových soutěží střetla s Chotíkovem třikrát. Na podzim v Chodově s ním remizovala a na penalty prohrála 2:4. Branky: 7. Lešek Tomáš, 35. Sova Tomáš – 29. Míka David, 51. Kučera Petr. Na jaře ve smolném utkání, kdy byla lepším mužstvem, prohrála po chybě gólmana Brataniče v závěru duelu 1:2. Foto z utkání zde:
https://zuypompi.rajce.idnes.cz/FC_Chotikov_1932-_TJ_Jiskra_Domazlice_B_2_1_1_0_-_jaro_2017/

Tuto porážku Benfika Chotíkovu vrátila v semifinále poháru, kdy na jeho hřišti v kombinované sestavě s několika dorostenci vyhrála 1:0. Benfika v prvním kole v Holýšově odehrála zápas, ve kterém se snažila v prvním poločase dobývat branku gólmana Horáčka. V prvním poločase se moc hezký fotbal nehrál. Ve druhém poločase se už 130 diváků dočkalo šancí i gólů – Waldmanna a Teršla přímo. Benfika brala zaslouženě 3 body za to, že více proměňovala své šance. ,,Chotíkov jsme v loni porazili jenom jednou. Není to zrovna oblíbený soupeř, se kterým by se nám vloni výsledkově dařilo. Je pravdou, že v Chotíkově jsme prohráli smolnou brankou. Nedařilo se nám proměňovat šance. Chceme to doma prolomit a vyhrát,” říká odhodlaně kouč Jiskry B Martin Steinbrücker. Benfika nemůže počítat s bratry Korelusovými, kteří jsou zranění. Otazník visí i nad startem Martina Buršíka. Delegováni byli rozhodčí Martin Havránek (Rokycany) – Jaroslav Rubáš (Horšovský Týn) a Lukáš Hucl (Rokycany). Delegátem bude Churý Petr. Na pozici hlavního rozhodčího bude změna. Martin Havránek je omluven se zdravotních důvodů.

Print Friendly, PDF & Email