Načítám.......

 

Jiskru čeká v neděli 20. 8. Převýšov

Domažlice
Jiří Pojar

V neděli 20. 8. 2017 v 10:15 nastoupí třetiligoví fotbalisté TJ Jiskra Domažlice ve východočeské obci Převýšov k druhému kolu Fortuna ČFL. Domácí sportovní klub známého podnikatele a fotbalového stratéga Jiřího Ryby zaznamenal přes letní přestávku odchody svých hráčů. Odešli brankář Vízek do Hradce Králové, Karel Krejčí do Kratonoh, Jan Labík do Chlumce nad Cidlinou, Vlastimil Karal do Dvora Králové nad Labem. Naopak do kádru trenéra Tomáše Hrabíka přišli brankář Jan Stejskal, Tomáš Hynek, Jiří Bláha z exligového FC Hradec Králové a David Živný z Žíželic. Loňské sedmé mužstvo tabulky ČFL vstoupilo do soutěže porážkou 3:1 v Králově Dvoře. Královédvorští střelci byli: 23. Balšánek Jakub, 45. Eliáš Petr, 72. Procházka Michal – za Převýšov, 33. Kraják Lukáš z penalty.

,,Bohužel máme problém s proměňováním svých šancí, na což jsme v Králově Dvoře doplatili. Domácí byli produktivní proto vyhráli,” říká zklamaně trenér Převýšova Tomáš Hrabík a pokračuje: ,,Potřebujeme doma bodovat. Domažlice mají kvalitní kádr a jsou jedním z aspirantů na postup do NFL. Nečeká nás jednoduchý zápas, ale chceme bodovat.” Široký kádr Převýšova by měl být kompletní.

Jiskra se na utkání připravovala čtyřmi tréninky v týdnu. Lukáš Roubal by navíc měl být v příštím týdnu k dispozici. Už začal trénovat Dan Boček, který se zranil před pohárovým duelem s Chrudimí. Otazník visí nad startem Martina Buršíka. Další avizovanou posilou se stal talentovaný osmnáctiletý záložník Lukáš Pfeifer.


Foto: Jan Škrle (na snímku v dresu Viktorie Plzeň)

Lukáš Pfeifer, odchovanec Tábora, působil v dorosteneckém věku v Dynamu České Budějovice, odkud přešel do Viktorie Plzeň. Ve středu již trénoval na Střelnici v Domažlicích a bude trenérům k dispozici pro utkání v Převýšově. Naopak sešlo z přestupu Pavla Krejčího z Doubravky. Hráč zůstává v kádru trenéra Aleše Jindry. ,,Poznatky o soupeři máme. Petr Dobrý sledoval utkání v Králově Dvoře. Převýšov bude v domácím prostředí na malém hřišti silný. Doma většinou neprohrával. My tam nějaké body získat chceme a připravujeme se na to celý týden,” komentuje situaci před zápasem trenér Pavel Vaigl. Zápas budou řídit rozhodčí Jan Váňa (Nové Strašecí) – Jan Hurych (Praha) a Šafránková Nikola (Praha). Delegát bude Luděk Lhoták (Plzeň).


Soupiska SK Převýšov v Králově Dvoře:

23 B Petr Radek 9 O
Veselka Petr 2 O
Černý Jiří 3 O
Jarkovský Jakub [K]
12 O Špidlen Jakub 6
Z Labík Tomáš
11 Z Sedláček Tomáš
8 Z Hynek Tomáš 14 Z
Kraják Lukáš
5 Z Věchet Jan
17 Ú Korba Radek

Náhradníci:

1 B Stejskal Jan
10 Ú Bastin Tomáš
4 O Vyšehrad Lukáš
15 Z Bláha Jiří
13 Z Živný David
16 Z Zezula Martin
7 O Kosař Martin

Print Friendly, PDF & Email