Z Převýšova Jiskra přivezla bod

Převýšov

Sportovní klub královéhradecké obce Převýšov byl v neděli 20. 8. 2017 soupeřem fotbalistů TJ Jiskra Domažlice na svém stadionu. Trenéři oproti zápasu s Nymburkem poslali od začátku na hřiště Ondřeje Chocholouška.

SK Převýšov – TJ Jiskra Domažlice 2:2 (2:1) na PK: 4:3

V utkání na hřišti menších rozměrů se do prvního ohrožení branky dostal v 5. minutě Mužík, jehož centr brankář Stejskal kryl. Běžela 12. minuta a Černý fauloval Chocholouška. K míči se postavil Mužík a Došlý. Mužík poslal balón k levé tyči a Jiskra vedla 0:1. Domácí odpověděli za tři minuty. Labík vhazoval míč na Mužíka, který balón odkopl z vápna k Věchetovi, který z 22 metrů vystřelil míč, prošel pod naskakujícím Mužíkem přímo k levé tyči (1:1). Ve 22. minutě se po vysunutí Mlynaříka dostal k zakončení opět Mužík, jehož střelu z šestnáctky gólman Stejskal na dvakrát chytil. ,,Nedáš, dostaneš” opět platilo ve 25. minutě. Převýšov provedl rychlý kontr. Hynek zatáhl míč po levé straně a přízemním centrem našel nabíhajícího Živného, který míč odklidil k levé tyči branky bezmocného brankáře Brycha (1:2). To byl obrat v utkání. Jiskra se nevzdávala. Po půl hodině hry si vyměnil balón Mužík s Hrubým. Domažlický kapitán poslal do vápna padající list, na který si naběhl Došlý a trefil kolenem břevno branky Stejskala.

V 31. minutě před brankou Domažlic, po závaru, do kterého se zapojil vyběhnutím i brankář Brych, nakonec přišlo pouze zakončení. Ve 36. minutě poslal po pravé straně do šance Braun Došlého, který si navedl míč do středu hřiště a z 12 metrů trefil padajícího gólmana Stejskala.

Dlouhé autové vhazování Blažka našlo ve vápně Petra Mužíka, který ostrou ránu vyslal pouze do zad bránícího Labíka. To ukazatel ukrajoval 42. minutu. 185 přítomných diváků vidělo pohledný fotbal, kde se hra přelévala ze strany na stranu.

Druhý poločas začal velkou šancí Domažlic. V 50. minutě se Mužík po pravé straně probil a nacentroval před bránu, kde ve vyložené pozici z 10 metrů překopl bránu Kropáček. V dalším průběhu se hra střídáním rozkouskovala. Jiskra se snažila o vyrovnání a domácí chodili do brejků. V 57. minutě se na hřiště dostala poprvé posila z Viktorie Plzeň Lukáš Pfeifer. V 69. minutě se Hynek probil do vápna a našel zpětnou přihrávkou Labíka, který mířil z 12 metrů vedle branky Brycha. Další šance zůstaly nevyužité. Až přišla 91. minuta. Hejda vybojoval míč zpětnou přihrávkou, na levé straně vápna našel Došlého, který poslal přízemní centr před branku, kde Bezdička důrazně atakoval Špindlena. Ten si vstřelil vlastní gól na 2:2. V úplném závěru dlouhý aut Blažka odhlavičkovali zadáci domácího mužstva k Bezdičkovi, jehož centr chytil Stejskal. Utkání velmi dobře řídila trojice rozhodčích.

V penaltovém rozstřelu byli za Jiskru úspěšní: Mužík, Došlý a Braun. Naopak Blažek a Teršl neproměnili. Za domácí proměnili: Špidlen,Věchet, Bláha a Jarkovský. Domácí zvítězili 4:3 na pokutové kopy a brali plusový bod. Příští sobotu 26. 8. se Jiskra doma střetne od 17:00 s FK Litoměřickem.

Střelci: 15. Věchet Jan, 24. Živný David – 12. Mužík Petr, 90. Špidlen Jakub (vl.)

TJ Jiskra Domažlice:
Brych – Blažek, Bauer (76. Teršl), Hájovský, Mlynařík (57. Pfeifer) – Hrubý, Chocholoušek (76. Bezdička), Mužík, Braun, Došlý – Kropáček (52. Hejda)
Trenéři: Vaigl a Dobrý

SK Převýšov:
Stejskal – Veselka, Černý, Jarkovský (C), Špidlen, Labík (70. Bláha), Zezula (65 Sedláček), Hynek (81. Vyšehrad), Kraják (89. Bastin), Věchet, Živný (53. Korba)
Trenér: Tomáš Hrabík

Rozhodčí: Jan Váňa s asistenty Janem Hurychem a Nikolou Šafránkovou
Delegát: Luděk Lhoták
Diváků: 285
ŽK: 2:3

Rozhovor po utkání s Ondřejem Chocholouškem (úplně vpravo)

Ondřeji, po delší odmlce jsi nastoupil od začátku, ale hra soupeře byla stále stejná. Jaký na to máš názor?

Hrál jsem poprvé v mistráku před stoperama, jakože defenzivního záložníka, ale těšil jsem se a bavilo mě to. První poločas se snažili kombinovat, ale potom když vedli, tak to byla taková jejich klasika, kdy míč nakopávali dopředu.

Co předcházelo povedenému trestnému kopu Mundy (Mužíka)?

Šli jsme do protiútoku, na přetažený centr si naběhl Hrubas (Hrubý) a dal mi to pod sebe na vápno. Viděl jsem, jak mi skáče obránce pod nohy, tak jsem se ho snažil netrefit, ale on mě sestřelil a já to hodně přehnal. Rozhodčí zapískal správně faul. Munda to trefil nádherně. To je jeho parketa.

V prvním poločase se hrál pěkný fotbal nahoru dolů. Souhlasíš se mnou? Jak vypadal druhý poločas?

Určitě. Myslím si, že se na to dalo koukat. Na tom malém hřišti to bylo rychlé. Všichni jsme se snažili hrát aktivně. Bohužel jsme ho prohráli, i když jsme měli plno šancí výsledek do poločasu otočit. Druhý poločas moc koukatelný nebyl. Bylo to rozkouskované, samý faul a potom i střídání, takže jsme se do nějakého velkého tlaku nedostali. Naštěstí kluci hráli až do konce a podařilo se nám šťastně vyrovnat.

Věřil jsi, že se nám povede vyrovnat, když gól padl v 91. minutě? Jak vypadal gól z lavičky?

Doufal jsem, že by to tam mohlo ještě nějak spadnout. Nikdo jsme nechtěli prohrát, když jsme měli minimálně na remízu. Z lavičky to úplně vidět nebylo. Došlák si zasekl míč, odcentroval do kapsy mezi brankáře a obránce, kde si ho sami srazili do brány. Penalty už jsou loterie.