Načítám.......

 

Benfika jede v sobotu do Horní Břízy

Sportovní klub Horní Břízy (7. místo v KPM) bude soupeřem fotbalistů aktuálně pátého celku tabulky krajského přeboru mužů Plzeňského kraje. Staronový účastník nejvyšší krajské soutěže soutěž opustil na jaře 2015, když v baráži jako 14. tým tabulky podlehl Lubům. Dva roky se Horní Bříza pokoušela o návrat. V sezóně 2015/2016 jim plány o kraj překazila v baráži Zruč. Loňskou sezónu Bříza (69 bodů) vyhrála s náskokem pěti bodů před druhým postupujícím mužstvem Žihle (64 bodů). Vstup do soutěže se Horní Bříze povedl nad očekávání. Doma si poradila se Startem Luby 3:1. Bohužel v utkání přišla o klíčového záložníka Martina Macháčka, kterého soupeř zranil. Ve druhém zápase se hráči Horní Břízy utkali s jedním z favoritů soutěže FC Rokycany. V zápase byli domácím rovnocenným soupeřem, ale doplatili na neproměňování svých šancí (3:1).

Horní Bříza nastoupila v Rokycanech v sestavě: Šimandl – Šimice (63. Němeček), Václav Zavadil, Lavička, Milan Zavadil (73. Zedník), Paukner, Sedlák (63. Sedlecký), Janka, P. Chocholatý (82. M. Chocholatý), Rous, Kraček (84. Filip).

,,Očekávám ze strany Domažlic rychlý kombinační fotbal, hodný nejvyšší soutěže v kraji. Víme o jejich kvalitách. Je to mladé perspektivní mužstvo. Nebojíme se jich. Budeme se snažit hrát ofenzivní fotbal a přizpůsobit se. Neočekávám, že bychom nějak přejeli. Chtěl bych, aby si kluci zahráli fotbal. Kdo bude lepší, ať vyhraje,” zamýšlí se trenér Horní Břízy Martin Löffelman. Chybět mu budou středopolaři Martin Macháček a Václav Zavadil, ale naopak by se měl vrátit záložník Zdeněk Netáhlo. Otazník visí nad startem Tomáše Lomose.

Benfika se bude chtít rehabilitovat za domácí porážku s Chotíkovem, kdy po přestřelce padla 3:4. Stav kádru není dobrý. Ke zraněným bratrům Tomáši a Jakubu Korelusům přibyl ještě Antonín Vlček po souboji v zápase s Chotíkovem. Patrik Dufek odešel do Kolovče a Ivan Major prozatím skončil s fotbalem. Kádr čítající 15 hráčů se ztenčil na 12. ,,Domácím se povedl vstup do soutěže a budou chtít získat v domácím prostředí zpět ztracené body z utkání s Rokycany. My se ale díváme na sebe. Musíme se semknout v této pro nás nelehké situaci, bojovat, a hlavně se vyvarovat chyb, kterých jsme se v minulých utkání dopustili. Přesto chceme přivést body,” burcuje Martin Steinbrücker, který využije pomoc z dorosteneckého mužstva Jiskry. V posledním vzájemném utkání na jaře 2015 Benfika v Bříze remizovala 2:2 a na penalty vyhrála 4:2.

Utkání na malebném stadionu v Horní Bříze (na snímku) začíná v sobotu 26. 8. od 17:00. Bude ho řídit Marek Janda z Plzně s asistenty Milošem Fillingrem z Nečtina a Zdeňkem Šimek z Manětína. Delegátem FAČR je Pavel Rauch z Nýřan. (Jiří Pojar)

 

Print Friendly, PDF & Email