Načítám.......

 

Na předehrávku 16. kola ČFL přijede TJ Sokol Čížová

Zítra je na programu předehrávka 16. kola ČFL. Na domažlickou Střelnici přijede jihočeský nováček TJ Sokol Čížová. Ti se pyšní loňským vítězstvím v divizní skupině A. Nechali za sebou favority soutěže – pražský Motorlet o sedm bodů a Karlovy Vary dokonce o devět. Čížovské Sokoly do ČFL dovedl jako hlavní trenér Zdeněk Staroba, který působil v horšovskotýnském Dynamu. V létě proběhlo v kabině hlasování, zda vůbec bude Čížová třetí nejvyšší soutěž hrát. Hráči si jednoznačně odhlasovali ano. Proto ke Starobovi přivedli funkcionáři Mgr. Bc. Radima Kokeše Ph.D., který zaujal pozici hlavního trenéra. Kokeš působil tři roky jako asistent ve druholigovém Táborsku. Aby byli v ČFL konkurenceschopní přivedli tyto hráče: Stojka, Vávra (Slávie Praha), Tomášek, Bálek (Dynamo České Budějovice) a Grobár (Písek).

Čížová (16. místo tabulky ) do soutěže vstoupila porážkou 0:1 v Benešově. Potom remizovala ,,doma” ve Strakonicích (jejich hřiště nesplňuje podmínky pro ČFL) s Vyšehradem a na penalty prohrála 3:4. V minulém kole jihočeši prohráli v Benátkách 1:2. Branky vstřelili 20. Šimeček, 60. Synek – 52. Janda (pen.) Čížová má na svém kontě ,,pouhý” bod a skóre 1:3, což ukazuje na výbornou defenzivní činnost. V útočné vazbě má ale bohužel zraněného kanonýra Martina Jirouše a doplácí na neproměňování brankových příležitostí. Nad jeho startem na Střelnici visí otazník. Mužstvo se opírá o exligistu Jandu. Dalšími známými jmény jsou expísečtí Satrapa a Held. V záloze nastupuje Radim Nečas, syn exligisty Radima Nečase. ,,Hru Domažlic jsem včera viděl. Má zkušené vysoké hráče. Nebezpečné budou jejich standardní situace. Mají šikovné hráče na krajích. Bude to zajímavé. Dostáváme hloupé góly, takže se z toho musíme poučit. Potřebovali bychom  konečně něco urvat,” říká trenér Radim Kokeš.

Jiskra, která je momentálně na třetím místě tabulky, se na soupeře připravovala včerejším a dnešním tréninkem. Kádr by měl být kompletní. V základní sestavě dojde ke změnám, protože Chody čeká v sobotu 2. 9. dopoledne těžká Chrudim a je třeba rozložit síly. Dále je čekají po sobě Zápy, Králův Dvůr a pohárové utkání, což je velmi těžké rozlosování. Jisté je, že bude chytat Švihořík. Brankáře budou trenéři točit po dvou utkáních.

,,O hře soupeře víme. Mají tam zkušené kvalitní hráče – exslávisty Jandu, Nečase a střelce Jirouše. Soupeř určitě nepřijede bezhlavě útočit. Spíš naopak se bude snažit bránit a chodit do brejků. My budeme hrát svůj styl fotbalu pokusíme se vstřelit první gól,” zamýšlí se trenér Pavel Vaigl.

V posledním utkání s Litoměřickem viděli diváci velmi pěkné góly a mnoho brankových příležitostí. Řada skalních diváků po utkání chválila hru Domažlic. Fotbalisté tímto srdečně zvou širokou veřejnost. Výkop je v 17:00. Utkání budou řídit hlavní rozhodčí Petr Klupák s asistenty Pavlem Krupkou (oba Litoměřice) a Danielem Plzákem (Litvínov). Delegátem FAČR bude Josef Vrzal  (Tábor).

Jiří Pojar

Print Friendly, PDF & Email