Načítám.......

 

Šlágr 4. kola se odehraje v Chrudimi

Domažlice/Chrudim

Šlágr kola a odvetné utkání – tak bychom mohli nazvat duel 4. kola Fortuna ČFL, ve kterém se na stadionu Za Vodojemem v Chrudimi střetne domácí MFK a fotbalisté Jiskry Domažlice v sobotu 2.9. od 10:15. Tyto týmy se spolu střetly již v Domažlicích v rámci 2. kola MOL Cupu. Jiskra vyhrála 2:0 po pěkných brankách Hejdy a Hrubého. Hrubý byl ale bohužel v posledním utkání z Čížovou po dvou žlutých kartách vyloučen. Disciplinárka FAČR mu udělila trest na jeden zápas. ,,Martina vyloučení mrzelo a hráčům se za to v kabině omluvil. Jeho trest vyplynul ze hry. Nebylo to za protesty, za co bych ho potrestal. To se v zápalu boje stává. Je to pro nás oslabení, protože má formu. Martin bude k dispozici k zápasu příští sobotu s SK Zápy,” komentoval absenci Hrubého kouč Jiskry Pavel Vaigl. ,,Čeká nás utkání, ve kterém se střetnou mužstva, která se dobře znají a v ČFL sehrála už několik bitev. Chrudim doma obvykle neprohrává. V lize se jí daří, čeká nás těžké utkání, které doufám navštíví hodně diváků, kteří k fotbalu neodmyslitelně patří, ” dodává trenér Vaigl.

Chrudim porazila v derby utkání nováčka z Ústí nad Orlicí 2:0. Ve druhém domácím utkání porazila Zápy opět 2:0. Třetí kolo zavedlo Chrudim do Králova Dvora, kde remizovala po 90 minutách 1:1, a na penalty prohrála 4:2. V předehrávaném utkání 16. kola tuto středu opět v domácím prostředí v dalším východočeském derby porazila 3:1 Převýšov. Chrudim hrála ze 4 odehraných kol třikrát doma. Má stejně jako Jiskra deset ligových bodů, skóre však 8:2 a je na 4. místě. Jiskra je prozatím nejofenzivnější mužstvo, které má skóre 14:5 a je třetí.

,,Do Domažlic se vrátil úspěšný ofenzivní trenér Pavel Vaigl. Jeho práce je na týmu vidět. Opět nejofenzivnější tým. Trenér Vaigl to prostě umí hnát směrem dopředu. Naše vzájemná utkání bývají vyrovnaná. Oběma mužstvům se úvod soutěže vydařil. Uvidíme, jak to dopadne v tomto duelu,” vysekl pochvalu zkušený chrudimský kouč Jirousek (nejdéle působící trenér ve třetí lize v jednom mužstvu). Jeho kádr bude na utkání kompletní. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Ivan Teuber (Louny) s asistenty Zdeňkem Vaňkátem (Chomutov) a Liborem Šimečkem (Česká Kamenice). Delegátem FAČR bude Václav Havránek (Rokycany).

Jiří Pojar

Print Friendly, PDF & Email