Načítám.......

 

SK Zápy s Karlem Pitákem míří do Domažlic

Domažlice

V pátém kole, šestém hraném, přijede na domažlický stadion Střelnice dlouholetý účastník SK Zápy – ,,mužstvo rodiny Mašků”. Manažerem klubu je František Mašek, trenérem mužstva je jeho syn Michal. Středočeské mužstvo před sezónou přivedlo obránce Patrika Růžka (Příbram) a v Domažlicích velmi dobře známého Dominika Pedra (FC Vysočina Jihlava).

Dominik Pedro vlevo v modrobílém dresu Jiskry v Zápech (utkání na podzim 2016).

Dominik v Domažlicích odehrál podzim 2016. K zápasu se vyjádřil takto: ,,Do Záp jsem se dostal spíš náhodou. Nejprve jsme s jihlavským a mým manažerem hledali 2. ligu a nějaké nabídky tam byly, ale nakonec z toho sešlo, tak jsem později koukal po třetí lize. Kamarád měl jít na zkoušku do Záp a nějak se domluvilo, že bych šel s ním navíc a že se uvidí. Nejspíš jsem trenéry přesvědčil a zůstal jsem tam. Máme za sebou pět zápasů, z toho čtyři doma. Určitě jsme chtěli mít větší bodový zisk, protože jsme doma hostili dva nováčky soutěže a očekávali jsme plný počet, ale bohužel z toho byly “jen” čtyři body. Herně se náš výkon zvedá, ale trápí nás koncovka. Až začneme proměňovat šance, budeme o dost uvolněnější a nebezpečnější pro soupeře. Jinak v rámci možností se zatím na hřišti i mimo něj cítím dobře. Je to i díky skvělé partě, která v Zápech je. Na zítřejší zápas se moc těším, bude to pro mne trochu specifické utkání. Jedeme samozřejmě pro tři body, ale vím, že to bude hodně těžké, protože Domažlice jsou výborným týmem a určitě v domácím prostředí patří ke špičce. Doufám ve výhru, ale jak už jsem řekl, budeme muset předvést maximální nasazení, k tomu přidat góly a budeme potřebovat i trochu štěstí, abychom to utkání zvládli. Těším se, až kluky zase po delší době uvidím😊.”

Dále přišli Michal Štěpánek (FK Jablonec), záložníci Sebastian Munzar (FK Jablonec), Martin Macek (Aritma Praha), Lukáš Novák (FK Jablonec – odchod do FK Štěchovice v tomto týdnu), Karel Piták (FK Olympia Praha, loni Hradec Králové), Tomáš Bulíř (FK Jablonec), Marek Šerý (FC Vysočina Jihlava) a útočník Milan Macek (FK Příbram). Odešli Jiří Petrů (FK Čáslav) František Hakl (SK Benátky nad Jizerou), Erik Liener a Karel Hejný (ukončení hostování a návrat do Vlašimi). To je výčet příchodů a odchodů do mužstva trenéra Michala Maška. ,,Snažili jsme se přivést hráče, kteří byli pospolu a působili například v okolních mužstvech – v Dobrovici, ve Štěchovicích. Z Jablonce navíc jezdí spolu autem, což ušetří náklady na dopravu,” vysvětluje trenér Mašek. Start soutěže je takový ,,nemastný neslaný”. Zápy porazily Litoměřicko 1:0. V Chrudimi prohrály 2:0. Doma s Ústí nad Orlicí 1:1 a na PK 3:5. V minulém 4. kole opět remíza s Královým Dvorem 3:3 a na penalty prohrály 7:8. Podle slov kouče je to zapříčiněno obměnou kádru a příchod mladých hráčů, kteří si na ČFL teprve zvykají. Herně už se mužstvo zvedá. Trenér doufá, že se to zlepší hlavně výsledkově. Mašek sledoval Jiskru v utkání v Převýšově. ,,Vstup měla Jiskra výborný, nastřílela hodně gólů. Začíná se projevovat rukopis trenéra Pavla Vaigla, který kádr doplnil hráči z Tachova, kde za krátkou dobu stabilizoval mužstvo a naučil je kombinační styl. Podobný styl praktikuje i v Domažlicích. V Převýšově, kde jsem Domažlice viděl, si vedly na malém hřišti velice dobře a nějakou shodou náhod, kdy hlavně v prvním poločase neproměnily brankové příležitosti, hra dospěla až do penalt. Doma na velkém hřišti je jejich síla daleko větší. Trochu mne překvapila porážka v Chrudimi. To se ale někdy stává. Je jedno jestli prohraješ 2:0 nebo 7:0,” zamýšlí se Michal Mašek.


Na snímku Piták v souboji s Pedrem (utkání Olympia H. Králové – Jiskra Domažlice 1:1 na PK – 3:5)

Jiskra se v týdnu snažila zapomenout na nepovedené utkání v Chrudimi. V pondělí absolvovala náročný trénink v Domažlicích, v úterý lehčí regenerační. Ve středu do toho hráči šlápli na zrekonstruovaném hřišti v Újezdě. Dnes proběhl předzápasový trénink v Domažlicích. ,,Zápy patří ke špičce v ČFL. Víme o nich, že se posílily o Karla Pitáka. Trenéři nás budou dnes upozorňovat na jejich hru. Samozřejmě, hráče, jako jsou brankář Straka, obránci Pavlík s Pávkem a útočník Putz, známe. Naše vzájemná utkání bývají zajímavá. Obě mužstva se znají. Na našem velkém hřišti bychom si je měli ,,roztáhnout”. Musíme předvést naši kombinační hru a vyhrát. Zveme všechny fanoušky, aby nás přišli povzbudit. Těšíme na Dominika Pedra, který u nás hrál, že se s ním po delší době setkáme,” vyjádřil se k utkání stoper Jiskry Domažlice Marek Bauer. V posledním utkání na jaře 2017 Jiskra vyhrála 4:1.

 

Zápas má výkop v sobotu 9. září v 17:00. Řídit ho budou Drahoslav Drábek ze Starého Hradiště s asistenty Jiřím Dujsíkem (Opatovice nad Labem) a Zdeňkem Šimkem (Ústí nad Orlicí). Delegátem FAČR bude Michal Řezáč z Písku.

(Text a foto Jiří Pojar)

Print Friendly, PDF & Email