Ze Žihle veze Benfika tři body

Žihle

V rámci krajského přeboru mužů ve fotbale se domažlická Benfika v neděli 10. září vydala na nejvzdálenější místo v KPM do obce Žihle. Benfika tam naposledy hrála ještě v postupové sezóně 1. A třídě (2011/2012), ale to tam ještě nebyl umělý povrch s rozměry 92×60 metrů.

Po úvodním hvizdu rozhodčího Fillingera se do první šance dostali hosté, když po kombinaci Vlček-Waldmann mířil Buršík z 19 metrů nad bránu domácího brankáře Bláhy. Minutu nato střílel opět Buršík, ale zadáci Slavoje mu střelecký pokus zblokovali. Za dvě minuty byl faulován Vlček a Bezdička z trestného kopu z 20 metrů mířil vedle pravé tyče. Ve 12. minutě rozehrál Tomáš Korelus trestný kop kousek od poloviny hřiště a našel Čadka, který střílel z 25 metrů. Bláha jeho střelu s námahou vyrazil. Benfika měla celé utkání více ze hry, lépe kombinovala i střílela. Ve 14. minutě opět rychlá kombinace Buršíka s Bezdičkou, jehož střela skončila na boční síti branky Žihle. Ve 24 minutě si poprvé sáhl na balón domažlický brankář Švihořík, když si poradil se střelou z trestného kopu asi nejlepšího hráče Žihle Jakuba Nového. Švihořík si poradil i s trestným kopem Romanovského, o čtyři minuty později. Na druhé straně měl velkou práci brankář Bláha se střelou Bezdičky z 23 metrů a musel zasahovat před dotírajícím Waldmannem.

Zaslouženého vedení se aktivní Benfika dočkala ve 33. minutě. Švihořík vyslal Bezdičku, který zatáhl po pravé straně balón, před malým vápnem přihrál Buršíkovi, který střelou překonal padajícího bezmocného J. Bláhu (0:1). Ve 40. minutě zahrál Nový trestný kop. Míč se dostal až ke Kalaťovi, který zpoza šestnáctky vystřelil, a Švihořík míč směřující k levé tyči výborně vyrazil na aut. Ve 45. minutě vysunul Waldmann Bezdičku, který byl ve vápně faulovaný Kroftou, a rozhodčí Fillinger nařídil penaltu. Tu bezpečně proměnil Lucák na 0:2. Žihle odpověděla rychlým kontrem, kdy Brož vysunul Nového, který z 11 metrů snížil na poločasových 1:2. To už běžela třetí minuta nastavení prvního poločasu. Fillinger poté první poločas ukončil.

Ve druhém poločase se projevila lepší kombinační hra Domažlic. Ve 48. minutě sklepl Lucák Waldmannovi míč a Waldmann ze 14 metrů mířil těsně vedle levé tyče branky Bláhy. V 62. minutě špatná zpětná rozehrávka Nového přímo k Bezdičkovi, který už v šestnáctce posunul na Lucáka, který ze 14 metrů střílel do prázdné branky na 1:3. V 66. minutě zahrál T. Korelus roh z pravé strany. Na vzdálenější tyči si naběhl Vlček, ale netrefil zařízení o půl metru. V 75. minutě po autu Vlčka se ke střele ze 14 metrů dostal Bezdička a Bláha skákavou střelu k pravé tyči propustil za čáru a kopal se roh. V 79. minutě musel J. Bláha s námahou vyrážet povedený trestný kop Lucáka k levé tyči. Ve stejné minutě zahrával Bezdička rohový kop zprava, přetáhl ho na levou stranu na Kadlece. Ten posunul na Buršíka, který trefil pravou nohu padajícího obránce Rázka. Od něho se míč odrazil k Vlčkovi. Ten ze 14 metrů mířil levačkou kousek vedle levé šibenice branky domácích. V 84. minutě obral Kadlec na levé straně o míč jednoho z domácích, potáhl míč centrem a našel před bránou Vlčka, který z 8 metrů trefil opět nohu Rázka. V 87. minutě po Lucákově rohu Vísner prostrčil balón mezi třemi zadáky na Sovu. Ten obešel Rázka a trefil nohy vybíhajícího J. Bláhy. Co se nepovedlo v 87. minutě, to se povedlo hostům minutu nato. Sova vybojoval míč a vybídl Lucáka, který zprava našel ve vápně Bezdičku. Ten předběhl S. Bláhu a levačkou obstřelil padajícího J. Bláhu na konečných 1:4. Domácí borci mohli být rádi z vývoje utkání, že nedostali dvouciferný příděl. Benfika si tak zaslouženě připsala tři důležité body do tabulky KPM. Je na 10. místě se skóre 10:10 a 6 body. Žihle je 12. místě se 6 body a skóre 5:14. Benfika se v neděli 17. 9. od 16:30 představí doma proti hráčům 13. celku TJ Start Luby, kteří mají 5 bodů.

Rozhodčí: Fillinger Miloš, Kříž Lukáš, Šimek František
Delegát: Harmady Miloš