Holýšov vedl po poločase, na tři body to však nestačilo

V pátém kole nejvyšší krajské soutěže měl v neděli 10. 9. domácí TJ Holýšov za soupeře TJ Rozvadov. Domácí byli na posledním 16. místě bez bodu se skóre 3:10. V minulém kole prohráli 4:1 v Tachově. Hosté doma ztratili všechny body za prohru 3:6 s Rapidem Plzeň. V tabulce byli o pouhý bod na 15. místě se skóre 4:12. Oba týmy čekal zápas pravdy. Domácí vzhledem k tomu, že ještě nezískali ani bod, chtěli za každou cenu vyhrát.

TJ Holýšov – TJ Rozvadov 2:2 (2:0) na PK: 2:3

Utkání měl TJ Holýšov dobře rozehrané. Vedl 2:0 po poločase, po pěkných akcích. První vstřelil Černohorský, když Baxa uvolnil Zavadila. Ten přihrál před branku Černohorskému (1:0). Druhou branku dal Valachovič opět po pěkné akci, tentokrát Černohorského (2:0). Potom se zranil Zavadil a trochu se přeházela sestava. Ve druhé půli měl Holýšov dvě tutovky po hrubých chybách hostujícího brankáře Rychny, které však neproměnil. Brankář Rychna kličkoval na velkém vápně. Poprvé mu to sebral Valachovič a levou nohou těsně minul bránu, druhou minelu udělal na Standu Staňka. Ten ho mohl přehodit, ale zvolil nájezd na něj a trefil ho.

Přišla 61. minuta. Domácí hráči umožnili hostujícímu Roháčovi dostat se až před vápno. Roháč z 20 metrů propálil Horáčka na 2:1. Rozvadov se dostal na koně. Po další hrubé chybě vyrovnal v 84. minutě Štverák, když ho obrana nechala vleže zakončit. Jmenovitě Valenta, který ho fauloval, ale rozhodčí ho nechal pokračovat ve hře. V nastaveném čase 90+1 se do vápna dostal Žemlička, kterého podrazil Kaas. Rozhodčí Havránek okamžitě ukázal na penaltu. Tu hostující Slowik kopl na pravou stranu a Horáček mu ji vyrazil. Sudí hned po penaltě utkání ukončil. Šlo se na penalty. Dopadly tak, jak se pro domácí bohužel stává zvykem. Neproměnili celkem 3 z 5 a prohráli 2:3.

Plusový bod po penaltovém rozstřelu bral Rozvadov. Ten se od 15:00 v sobotu 16.9. střetne doma s Chotíkovem. Holýšov se také v sobotu 16.9. od 16:30 představí na horké půdě zatím výborně hrajícího nováčka Slavoje Mýto, které je s 12 body na třetím místě.

TJ Holýšov:
Horáček – Kraus (89. Němček), Trhlík, Kaas, S. Staněk, Roztočil (75. Valenta), Baxa, Černohorský, Zavadil (41. Kolář), O. Manowetz, Valachovič
Trenér: Karel Míčka

TJ Rozvadov:
Rychna – Bronec, Janda, Kopáček, Roháč, Hána, Slowik, Štverák, Viterna, Horáček (66. Milan), Žemlička
Trenér:
ŽK: 89. Kaas – 73. Bronec, 89. Žemlička
Diváků: 150

Rozhodčí: Havránek Martin, Lhoták Luděk, Mazanec Marek, Mrázek Miroslav

Předseda TJ Holýšov Libor Schröpfer zhodnotil prozatimní vystoupení holýšovských fotbalistů v krajském přeboru: ,,Chybí nám klid v koncovce. Kádr je po odchodu 5 lidí no SRN slabý. Není, kde brát na vystřídání. Utkání s Rozvadovem a Domažlicemi jsme měli vyhrát. Díky naší střelecké impotenci ale vyhráli soupeři. Se Sušicí rozhodla hrubá chyba brankáře Horáčka, který jinak chytá velmi dobře. Na Tachov jsme prostě neměli, ve Stříbře rozhodla opět větší efektivita domácích před bránou. Hrajem smolnou sezónu, nedaří se nám, zatímco soupeřům tam spadne ledacos, my se prostě nemůžeme chytit. Nic nevzdáváme, také jsme měli těžký los a pro mne osobně výsledek 0 bodů po 4 kolech zase až tak překvapivý nebyl.”