Jediný gól rozhodl duel v Králově Dvoře

Králův Dvůr

Akopork Arena v Králově Dvoře byla dějištěm šestého (sedmého hraného) kola Fortuna ČFL, ve kterém domácí FK Králův Dvůr hostil fotbalisty TJ Jiskra Domažlice. Trenéři Jiskry opět trochu změnili sestavu. Od začátku nastoupil Hájovský místo Bauera, který nebyl stoprocentně fit a v útoku šel na zteč Bezdička. Kvůli zranění chyběl jen Boček.

FK Králův Dvůr – TJ JIskra Domažlice 1:0 (1:0)

Do prvního vážného ohrožení branky se dostal hned v první minutě Bezdička, kterému propadl míč mezi obránci Soldátem a Boučkem. Ač tísněn, dostal se až ke střele ze 13 metrů. Brankář Králova Dvora ,,Cábelíků” Krček ji chytil. Ve třetí minutě odpověděli domácí hráči, kteří po levé straně kombinovali Boučkem s Ježdíkem. Centrovali míč do šestnáctky, kde ho sklepl Šlapák pro Balšánka, jehož střelu musel Švihořík vyrážet na roh. Balšánkův rohový kop z pravé stany musel odklízet Chocholoušek na další roh, tentokrát zleva. Z toho už žádné ohrožení branky hostů nebylo, takže mohla Jiskra zaútočit. Mužík vysouval Bezdičku a jeho pokus zblokoval Procházka na rohový kop Domažlic. Ten rozehrál z pravé strany Mužík, ale domácí obrana Jiskru k ničemu nepustila. V osmé minutě opět výpad Domažlic po ose Hrubý – Mužík- Bezdička. Ten přiťukl naběhnutému Došlému jeho střelu levačkou. Před gólmanem Krčkem musel uklízet Ježdík. V 10. minutě vybídl Chocholoušek Blažka. Ten nacentroval zprava do vápna padající list, centr na hlavičku Došlého z 8 metrů. Bohužel pro hosty mířila vedle levé tyče branky Krčka.

Přišla pro hosty kritická 12. minuta. Balšánek vysunul po pravé straně Boučka. Ten se prodral přes Došlého, který se mu na dvakrát pokusil sebrat míč – neúspěšně. Míč putoval na roh malého vápna, kde prohrál další souboj Hrubý se Šlapákem. Ten v pádu posunul míč na zcela volného Procházku, který míč doklepl do prázdné brány (1:0). Jak se později ukázalo, tato nevinná akce znamenala pro Cábelíky tříbodový zisk. Jiskra odpověděla střelou z 18 metrů po přiťuknutí Došlého na Mlynaříka ve 14. minutě. Krček neměl žádný problém ji chytit. V 16. minutě po Mužíkově centru hlavičkoval Hrubý z 9 metrů nad branku Cábelíků. O minutu později rozehrál Mužík s Došlým krátký roh Došlého. Dloubák se od Chocholouška odrazil k Pfeiferovi, který levačkou z 18 metrů mířil nad bránu Krčka. V 18. minutě vybojoval Pfeifer rohový kop pro Došlého zprava. Ostrý roh Krček boxoval opět k Došlému, který centrem z pravé strany hledal u vzdálenější tyče hlavu naběhnutého Hájovského. Ten mířil slabou hlavičkou do brankáře Králováku. Ve 37. minutě se Došlý na své polovině efektně uvolnil přes Hlinku a řítil se až před šestnáctku, kde udělal kličku Růžičkovi. Střelou z 20 metrů blíž k levé tyči natáhl Krčka, který střelu chytil. Ve 39. minutě se probil Mlynařík obranou, ale byl faulován. Sudí Martínek však ukázal, že se bude kopat roh.

Druhá půle začala brejkem domácích. V 53. minutě vysouval Pfeifer Bezdičku, na kterého vyběhl Krček a zakončení mu chytil. V 73. minutě centroval Blažek do vápna, kde hlavičkoval Hejda opět do připraveného brankáře domácích. Poté si oba brankáři poradili se střelami Mlynaříka na jedné straně a Balšánka na straně druhé. V 81. minutě si na roh Mužíka nakročil Chocholoušek. Ostrá hlavička prosvištěla malým vápnem, ale žádný z hostujících hráčů na ni nedosáhl. Ve stejné minutě ztratil míč Matas v souboji s Hájovským, kterého trenéři na posledních 20 minut vysunuli dopředu. K balónu se dostal Kropáček a pěknou střelou z 22 metrů minul pravou tyč Krčka. V 83. minutě Blažek vysunul Kropáčka po pravé straně, ten centrem hledal před bránou Roubala, jehož patičku Krček chytil. V úplném závěru se do zakončení dostal Pfeifer, kterému střela nesedla, a hlavičkující Roubal, ale úporně bránící Cábelíci si tři body ubránili i za cenu zdržování a rozkouskování hry. Hosté měli po celé utkání více ze hry, ale brankově vyšli na prázdno.