Benfika sfoukla Luby

Domažlice

Domažlická Benfika hostila v neděli na Střelnici tým TJ Start Luby. Díky tomu, že se hrálo na hlavním hřišti, měli dominantní postavení v celém utkání domácí borci, kteří  bohatě využívali celé hřiště pro svou kombinaci a rychlost. Brankové konto brankáře Hromady zatížili ,,pouze” čtyřmi góly. Dva jim nebyly uznány pro ofsajd. Hosté i díky svému brankáři mohli být rádi, že jejich konto nebylo zatíženo dvouciferným výsledkem, protože šancí na to měli domácí opravdu dost.

TJ Jiskra Domažlice B – TJ Start Luby 4:1 (3:1)

Benfika se do soupeře opřela hned od úvodních minut. Ve druhé minutě našel Hojda na křídle Kubra. Ten zatáhl balón centrem a našel v šestnáctce Lucáka, jehož střelu z 11 metrů gólman Hromada kryl. Přišla 6. minuta. Lucák po levé straně vysunul Kadlece, který si míč navedl blíž ke středu a zpoza obránců Lub Vejskala a Maška z 19 metrů trefil přesně levý dolní roh branky Hromady (1:0). V 11. minutě vhodil T. Korelus aut přímo na Buršíka, který se prodral po pravé straně až do vápna, kde z úhlu trefil padajícího gólmana Hromadu. Hostující bek Lávička balón poslal odkopem pryč. Ve 13. minutě rozehrál Lucák rohový kop s T. Korelusem, který mu míč vrátil. Lucák našel naběhnutého Buršíka. Ten z 18 metrů nádherně trefil břevno, od kterého putoval balón za brankovou čáru (2:0). Na druhé straně centroval Voráč na hlavu Koželuha, jehož hlavička neměla razanci a Bratanič ji v pohodě kryl. V 17. minutě vyslal nádhernou ,,ulicí” mezi hráči J. Korelus Buršíka, který se zleva řítil na Hromadu. Ten jeho střelu z blízkosti vyrazil nohama k Roubalovi, který přihrál Lucákovi, který v další tutovce lehce podklouzl a trefil z 8 metrů opět padajícího Hromadu, od kterého míč skončil v zámezí. K rohovému kopu zprava se postavil T. Korelus. Vejskal míč přizvedl hlavou za sebe k Voráčovi, který míč odkopl přímo na Roubala. Ten levačkou z 19 metrů překonal Hromadu do stejného místa jako Kadlec, tedy do levého dolního rohu na 3:0.

Ve 31. minutě rozehrál na dvakrát Roubal trestný kop po faulu na Buršíka z pravé strany. Na míč si naběhl Lucák, který z 11 metrů z voleje mířil nad bránu. Na druhé straně Koželuh vracel zpětnou přihrávkou míč na Křížka, který z 19 metrů zprava trefil boční síť Brataničovy svatyně. Ve 34. minutě poslal Roubal dlouhý přesný pas z vlastního pole na pravou stranu na Kubra, který ihned poslal míč před Hromadu, kde nabíhal Waldmann, ale Hromada míč ukryl v rukavicích. Nedáš, dostaneš opět platilo. Za minutu našel Cole naběhnutého Voráčka, který ve skluzu přetlačil J. Koreluse a překonal ze 7 metrů Brataniče na poločasových 3:1. Hezký fotbalový moment přinesla 38. minuta. Kombinace Kubra s Roubalem, ti si vyměnili balón a Roubal z 16 metrů tečovanou střelou olízl pravou tyč branky Lub. Po rohu Lucáka přizvednutí Roubala na Hojdu, který nebyl dostatečně bdělý, a branku kolenem z malého vápna přestřelil. Ve 41. minutě rozehrál T. Korelus míč na pravou stranu na Lucáka. Ten míč zatáhl a centr vyrazil Hromada před sebe, kde Křížek před Kadlecem míč poslal do bezpečí. Ve 42. minutě vstřelila Benfika další gól po kombinaci Waldmann našel Roubala, jehož střelu vyrazil Hromada k Lucákovi, který poslal míč do sítě, ale praporek pomezního rozhodčího Šišky byl nahoře a gól hlavní sudí pro ofsajd Křen neuznal.

Druhý poločas začala 56. minuta, kdy Benfika vstřelila další branku. Stejně jako v první půli, tentokráte pomezním sudím Frgalem, nebyla hlavička Teršla uznána pro ofsajd. V 57. minutě domácí kombinovali. Roubal našel Waldmanna, ten vrátil zpětnou přihrávkou na Buršíka, který ze 7 metrů minul pravou tyč branky Lub. V 59. minutě zahrával Voráček rohový kop a Veselka ze 6 metrů přizvedl hlavou balón nad bránu Brataniče. Za dvě minuty přišel Lucákův trestný kop z levé strany od postranní čáry. Na něj naskočil Roubal a míč hlavou poslal do země. Potom nad branku Startu. Za minutu vyslal Lucák Waldmanna po levé straně a Waldmann trefil boční síť branky.

V 77. minutě měli domácí trenéři šťastnou ruku se střídáním. Na hřiště vběhl Čadek. Byl na něm minutu a Roubal vyslal Buršíka po levé straně, zatáhl míč a centrem našel na malém vápně naběhnutého Čadka, na kterého byl krátký lubský bek Veselka. Čadek zasunul balón do prázdné brány na konečných 4:1. V 88. minutě měl ještě jednu velkou šanci Roubal, kterého vysunul Lucák a Roubal z 15 metrů trefil nohy padajícího Hromady. Od nich míč jen těsně minul levou tyč branky. Za minutu opět oslovil Leška, jehož střelu z 11 metrů Hromada vyrazil na další z mnoha rohů domácích. Benfika, která je na osmém místě, tak potvrdila tři body se Žihle. V dalším pokračování se 23. 9. v 10:15 v Husových sadech v Rokycanech střetne s místním FC, který je překvapivě pouze na 4. místě tabulky krajského přeboru.