Načítám.......

 

Je to tady, přijede slavná Dukla Praha!

Domažlice

Jiří Pojar

Chodsko je na nohou, do Domažlic přijede jedenáctinásobný mistr Československa, osminásobný mistr Československého poháru (nynější MOL Cup), semifinalista Poháru mistrů evropských zemí (nynější Champions League) 1966/67  a Vítězů pohárů evropských zemí (nynější Evropská liga) 1985/86. Takové obrovské úspěchy zaznamenal tento slavný klub. Jejich heslo: ,,Hrdý na svůj klub!” vše plně vystihuje. Proti němu se postaví trojnásobný osmifinalista Českého poháru TJ Jiskra Domažlice.

Dukla v průběhu tohoto roku hodně obměnila kádr. V zimě odešli Nestor Albiach (Sparta), Jakub Považanec (FK Jablonec), Aldin Čajič (Istanbulspor), v létě stopeři Lukáš Štětina (Sparta), Jan Šimůnek (Vasas Budapešť), Michal Smejkal (ukončení kariéry), záložníci Peter Olayinka (konec smlouvy – SV Zulte Wareegem – nejlepší střelec mužstva společně s Holendou), Emmanuel Edmond (konec smlouvy) a Jan Juroška (konec smlouvy – 1. FC Slovácko). Marek Hanousek je zraněný od zápasu s Plzní a bude k dispozici až na konci února. Dukla na jejich post přivedla ostříleného stopéra Martina Jiránka z Příbrami a 28letého Srba Ivana Ostojiče (APK Karmiotissa – Kypr), Slováka Ivana Schranze (FC Spartak Trnava), Černohorce Uroše Djuranoviče (FK Dečič Tuci). Poslední posilou je Lukáš Holík (Fastav Zlín). To je bilance změn v kádru pražského celku.

Když se vezme základní sestava Luboše Kozla v  sezóně 2015/2016, tak zůstal jenom brankář Filip Rada. Dukle se povedl závěr loňského ročníku, kdy se vyšvihla na konečné 7. místo v tabulce 1. ligy (Het ligy). Má prakticky nový tým, který se stabilizuje. Hra podle trenéra Hynka ještě není taková, jakou by si trenéři představovali. Mužstvo ještě musí pracovat, aby jeho hra byla zápas od zápasu lepší. Dukla na Julisce ještě letos neprohrála. Naposledy se tak stalo 7. dubna 2017. V posledním sedmém ligovém kole na Julisce porazila Baník Ostrava 2:0 po brankách Holendy. Momentálně jí patří osmé místo v tabulce Het ligy.

,,Domažlice jsme viděli několikrát. Sledujeme třetí ligu. Víme, že umějí hrát dobrý fotbal, mají velmi dobré pohyblivé kombinační hráče. Myslím si, že by v ČFL mohly být v tabulce výš. Teď měly sice dva výsledkové propady. V Chrudimi nebo v Králově Dvoře. Bodově, protože herně byly jednoznačně lepším mužstvem. Do třetího kola poháru se dostali zcela zaslouženě a respektujeme je. Věřím, že kvalita je na naší straně. Chceme jednoznačně postoupit do dalšího kola MOL Cupu,” říká hlavní trenér FK Dukla Praha Jaroslav Hynek.

Podle jeho dalších slov soupeře určitě nechce podcenit. Na Střelnici nastoupí dostupní hráči z kádru 8. celku Het ligy. Dukla se do třetího kola dostala po vítězství 2:0 v Převýšově. Reportáž z utkání si můžete přečíst zde: http://www.fkdukla.cz/zapas.asp?id=Dukla-v-poharu-presla-pres-Prevysov-4545.

,,Šli jsme brzy do vedení, mohli jsme zvýšit. Soupeř měl také dvě příležitosti. Hráli jsme tam po prohraných zápasech v Plzni a v Teplicích. Byli jsme v očekávání. Hlavně neudělat chyby. Hra nebyla podle našich představ. Své udělalo i počasí. Pršelo a na malinkém hřišti  se před slušnou návštěvou hraje hůř. Utkání jsme zvládli bez komplikací. Převýšov má stabilizovaný kádr, který se nijak zásadně nemění. Nebylo to úplně jednoduché utkání, ale zvládli jsme ho bez větších problémů,” komentoval zápas v Převýšově trenér Hynek (na snímku vlevo se svým asistentem Drskem v Králově Dvoře).

Jiskra doplatila v posledním kole ČFL v Králově Dvoře na neproměňování svých šancí. Po celé utkání byla lepším mužstvem a častěji držela míč na svých kopačkách. Teď ji čeká Dukla, kterou se jí už před třemi lety povedlo na Střelnici porazit 3:1 v rámci druhého kola poháru České pošty (nynější MOL Cup). Po brankách 57. Mužíka z PK, 69. Brauna, 87. Došlého – 90. Hanouska. Dva střelci (Braun a Hanousek) z obou táborů budou pro svá zranění na tribuně.

,,Dukla přijede určitě v nejsilnější sestavě, nic nepodcení. Naši kluci se budou chtít vytáhnout na ligového soupeře. Bude nás to stát mnoho sil, které musíme vzhledem k nahuštěnému programu v dalších týdnech rozložit,” zamýšlí se trenér Pavel Vaigl. Jiskra má před sebou dva náročné anglické týdny v režimu středa-neděle. V neděli dopoledne zabojují proti nováčkovi z Ústí nad Orlicí. Ve středu 27. 9. hodně posílený ambiciozní Písek a v neděli 1. 10.  jeden z favoritů na vítězství v ČFL – pražský Vltavín. To je výčet nabitého programu Jiskry.

Jiskra se v pondělí 18. 9. na Duklu důkladně připravovala na nově zrekonstruovaném protaženém hřišti v Újezdě u Domažlic. Vzhledem k tomu, že panovalo slunečné počasí, byl trénink až do 19:30. Potěšující zprávou je, že se do tréninku se zapojil i rekonvalescent Boček. O jeho případném zařazení na soupisku pro utkání se rozhodne před  zápasem. V úterý mají hráči volno. K zápasu v Králově Dvoře a k dalšímu programu Jiskry se vyjádřil záložník Petr Došlý: ,,Hledám těžko slova, která by popsala dnešní zápas. Naše hra nebyla špatná, ale narozdíl od minulých zápasů jsme nebyli efektivní v zakončení. Šance jsme měli, ale nedokázali je využít. Do zápasu jsme vstoupili dobře a i hráli jsme dobře. Bohužel jsme dostali velmi laciný a šťastný gól. Nic jsme ale nezabalili a chtěli jsme udělat vše pro výhru. Makali jsme, ale soupeř hru takticky kouskoval a moc se nehrálo. S postupem času si myslím, že jsme měli křeč v zakončení a chyběl nám kousek štěstí, abychom zápas alespoň vyrovnali. Tentokrát jsme to na svých kopačkách neměli. Mrzí nás všechny, že jsme nedokázali vyhrát, protože hra nebyla špatná a hlavně kvůli skalním fanouškům, kterých nás přijelo podpořit opravdu dost. Tím bychom chtěli klukům moc poděkovat za podporu a doufáme, že nejen jim, ale i všem ostatním, budeme moci dopřát víc fotbalové radosti v dalším anglickém týdnu, kdy se střetneme doma v MOL Cupu s prvoligovou Duklou a poté v neděli opět při zápase ČFL s Ústím nad Orlicí.”

Utkání začíná zítra v 16:00. Řídit ho bude Pavel Rejžek (Strakonice), asistovat mu budou Dušan Pospíšil (Český Brod) a Vít Melichar (Velký Osek). Všichni tři rozhodčí jsou na listině rozhodčích Het ligy. Delegátem bude Miroslav Svoboda (Tachov). Budou se fanoušci Jiskry Domažlice radovat z utkání s Duklou stejně jako v roce 2014 (na snímku)?

Print Friendly, PDF & Email