Načítám.......

 

Benfika jede do Rokycan

Rokycany/Domažlice

Jiří Pojar

V sobotu dopoledne nabídnou Husovy sady v Rokycanech souboj před soutěží favorizovaných mužstev. Loňský dlouholetý účastník FC Rokycany hostí loňské druhé mužstvo tabulky KPM TJ Jiskra Domažlice B. Bohužel realita v letošním krajském přeboru je jiná. Rokycany jsou až čtvrté (12 bodů) a Benfika až osmá (8 bodů). Oba soupeři si to rozdali před soutěží, kdy domácí porazili Benfiku 3:2, když v utkání chybělo Benfice sedm hráčů. Kádr trenéra Roberta Vágnera postihla poměrně velká marodka. Chybět v zápase bude zkušený Aubrecht, Vaščák, Spěváček, Klír a Špic. ,,Uvidíme, kolik dneska přijde hráčů na trénink. Máme co napravovat za minulý týden. To, jak jsme se prezentovali v prvním poločase ve Lhotě, byla prostě katastrofa,” komentuje minulé utkání Robert Vágner. Ten vidí příčinu v tom, že si prý jeho svěřenci myslí, že se jich díky účasti v divizi soupeři budou bát. Opak je však pravdou, všichni soupeři se na ně chtějí vytáhnout. Pokud jeho mužstvo nepochopí základní princip fotbalu, což je bojovnost a nasazení, tak nebudou porážet mužstva ani v krajském přeboru, což se potvrdilo ve Lhotě a Vejprnicích. Pro Vágnera je to nepříjemné překvapení, že jeho mužstvo je až čtvrté. Doufal, že bude společně s Tachovem na vedoucích příčkách kraje. Každé utkání je podle jeho dalších slov jiné, každý může porazit každého. Ani Tachov to neměl v Chotíkově jednoduché, když otáčel nepříznivé utkání ze stavu 2:0 na 2:3.

Benfika se v týdnu na Rokycany připravovala v Újezdě. Jiskra má za sebou dvě povedená utkání v Žihli a doma se Startem Luby. ,,Čeká nás určitě zajímavé utkání. Doufám, že se bude hrát pěkný kombinační fotbal, protože se tak obě mužstva prezentují. Bude hodně záležet na tom, kdo bude produktivní v proměňování brankových příležitostí. My je známe, oni nás taky. Mají tam šikovné hráče, jako jsou například Trojanec a Debellis. Budeme si na ně dávat pozor. A mužstvo má za sebou těžký zápas a další tři v režimu neděle-středa-neděle, proto s posílením ani nepočítáme,” prozradil k utkání trenér Benfiky Martin Steinbrücker.

Zápas má výkop v sobotu 23. 9. od 10:15 a budou ho řídit klatovští rozhodčí Koura, Mazanec a Bureš. Delegátem bude Peter Sádovský.

Print Friendly, PDF & Email