Načítám.......

 

V Domažlicích se bude jiskřit

Domažlice

Jiří Pojar

Po euforii, která vládne v Domažlicích po druhém historickém vítězství nad Duklou Praha (3:2) zavládne v neděli od 10:15 třetiligová realita. Do Domažlic míří vítěz loňského ročníku divizní skupiny C TJ Jiskra Ústí nad Orlicí. Ústecká Jiskra se předloni zachraňovala v divizi C, aby letos suverénně postoupila. Svěřenci trenéra Chudého mají za sebou kvalitní letní přípravu, mimo jiné i s exligovým Hradcem Králové. V létě přivedli několik mladých hráčů: Habrman (FC Hradec Králové), Mareš (FC Vysočina Jihlava), z vlastního dorostu přišli Krátký a Pinkala. Jedinou ,,velkou rybou” je příchod zkušeného stopera Petra Jeníčka, kterého dobře známe z působení v Čáslavi. Jeníček byl autorem jediné branky, kterou Ústí vstřelilo v minulém kole doma proti Štěchovicím (1:1 – na PK 5:4). Zajímavostí je, že v MOL Cupu ve druhém kole řádně potrápili ligové Slovácko, se kterým remizovali 1:1, a na penalty prohráli. To je však stálo hodně sil, které pak chyběly ve východočeském derby v prvním kole v Chrudimi, kde prohráli 2:0. První domácí utkání prohrála Jiskra se zkušenými Jirnami. V Zápech remíza 1:1 a vítězství na PK 5:3. Poté porazili Litoměřicko 3:0 a Brozany 2:1. V Králově Dvoře porážka 3:0. Domažlice jsou doma hodně silné, což umocnilo vítězství v poháru s Duklou Praha. ,,Mají vysoké a urostlé mužstvo. Je to pro nás nesmírně těžký soupeř. Navíc se zápas hraje v neděli, takže jedeme o den dřív. Je to pro nás nová zkušenost a uvidíme, co to s námi udělá” zamýšlí se trenér Vladimír Chudý.

Domažlická Jiskra se po skvělém středečním výsledku sejde k tréninku v pátek 22. 9. v Újezdě u Domažlic. Ve čtvrtek měli hráči zasloužené volno. ,,Samozřejmě nějaké informace o soupeři máme. Je to nováček soutěže, který však do ligy vstoupil poměrně slušně a ze všech čtyř nováčků si vede nejlépe. My se musíme po té naší vítězné středě plně koncentrovat na Ústí nad Orlicí, která potrápila několik favoritů soutěže. Dneska si ještě rozebereme zápas a kluky pochválím. Potom se zaměříme na hru ústecké Jiskry. Hrajeme doma a ještě jsme doma neprohráli, byla by škoda si to pokazit. Chceme pokračovat ve výborných domácích výkonech a vybojovat si tři body. Byli bychom rádi, kdyby nás přišli povzbudit naši fanoušci jako při zápase s Duklou, kdy na Střelnici panovala výborná fotbalová atmosféra,” říká trenér Pavel Vaigl. Kromě zraněného Milana Brauna by měl být  k dispozici kompletní kádr. Vše ukáže dnešní trénink.

Utkání, které začíná v neděli 10:15  bude řídit jako hlavní rozhodčí Jiří Musil s asistenty Janem Herychem a Dominikem Starým. Delegátem FAČR bude Jiří Urban z Protivína.

Print Friendly, PDF & Email