V souboji Jisker brala ta domažlická dva body

Po euforii, kdy ve středu porazila domažlická Jiskra ligovou Duklu Praha 3:2, hostila dnes dopoledne svoji jmenovkyni z Ústí nad Orlicí.

Domažlice byly po celé utkání lepším mužstvem, vytvořily si několik brankových příležitostí, hlavně v prvním poločase. Bohužel hostující gólman Krátký s úporně bránícím mužstvem vybojoval v Domažlicích po 93 minutách bod. V následných penaltách byla domažlická Jiskra stoprocentní a brala důležitý bod navíc.

TJ Jiskra Domažlice – TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 0:0 na PK 5:3

Domažlická Jiskra vstoupila do zápasu aktivně. Ve druhé minutě kombinoval Hrubý s Mužíkem, kterého stáhl Langer. Mužík rozehrál trestný kop, který ve vápně zasáhl Chleboun pravou rukou. Sudí nechal pokračovat ve hře. V 6. minutě kombinoval Bezdička a Pfeifer, který vybojoval roh z pravé strany. Ten rozehrál nakrátko Mužík na Blažka. Ten mu míč vrátil Mužík a poslal přetažení centr na naběhnutého Hájovského, který byl tísněn Chlebounem a nestačil zakončit. Na druhé straně Chleboun poslal oblouček přes hráče až na kapitána hostů Vaňouse, který přes Hájovského zpracoval balón a vystřelil slabou střelu k levé tyči, se kterou neměl Brych žádnou práci. V 9. minutě vyvezl Pfeifer balón a přihrávkou hledal Bezdičku, kterému sebral balón brankář hostů Krátký. O chvíli nato doslova sestřelil Falta Mužíka. Zákrok volal po žluté kartě, rozhodčí Musil ho však nechal bez karetního napomínání. Karty se dočkal hostující Souček, který fauloval Pfeifera metr před vápnem. Mužík trestný kop poslal do zdi a následně do autu. Po autu Mužíka na Chocholouška, druhý jmenovaný vybojoval rohový kop z pravé strany. Ten chtěl rozehrát Došlý na Hejdu, kterému míč vypíchl Souček hned a nahrál na Vaňouse, který vrátil míč Součkovi zleva. Ten si míč navedl ke středu a mířil vedle pravé tyče branky Domažlic. Po čtvrt hodině hry vyslal Nágl míč na Kuklu. Ten balón sklepl na Vaňouse, který z 18 metrů lízl levou tyč branky Brycha. V 17. minutě zahrál zprava rohový kop Mužík. Na něj si naběhl Hájovský a hlavičkoval doprostřed brány, kde byl připravený brankář Krátký. Za tři minuty zblokovali hosté nejprve pokus Bezdičky, potom Hejdy.

Ve 22. minutě zahrával Mužík trestný kop po faulu na Bezdičku, který Nágl odhlavičkoval k Blažkovi, který okamžitě balón vrátil do šestnáctky, kde ho stáhl gólman Krátký. Ve 25. minutě hledal Blažek před malým vápnem Kropáčka, na kterého vyběhl Krátký a rozhodčí Musil trochu překvapivě odpískal útočný faul. Ve 28. minutě prostrčil v pádu Pfeifer balón na Kropáčka, ten už si dělal kličku, když v poslední chvíli mu skluzem Chleboun vypíchl míč. Za minutu posadil Mužík přesným centrem zleva, našel hlavu neobsazeného Kropáčka, který o kousek minul pravou tyč branky Ústí. Krásný fotbalový moment přinesla 34. minuta. To si Chocholoušek trochu šťastně ,,orazil” míč s hostujícím Nikodémem, navedl si balon a trefil břevno branky Ústí. Hned z protiútoku mířil nepřesně Falta. Za čtyři minuty zahrál Mužík rohový kop na Bauera. Ten hlavičkou nechal vyniknout Krátkého, který pokus s námahou přizvedl na roh. Ten nacentroval Pfeifer před branku, kde Coufal míč odhlavičkoval k Mužíkovi, který z voleje trefil hlavu Langera. Ve 41. minutě Strnad fauloval Kropáčka. Z trestného kopu mířil Bezdička k levé tyči, ale Krátký míč vyrazil. Ve 44. minutě nahrál Mužík zleva Chocholouškovi, jehož střelu k pravé tyči musel Krátký vyrazit.

Druhý poločas začal trestným kopem Došlého z pravé strany. Na něj si naběhl Bauer, který v pádu přestřelil, ale rozhodčí Starý mával ofsajd. Ve 49. minutě vypíchl Pfeiferovi míč v pádu Strnad na roh. Ten rozehrál zprava Mužík. Kukla míč tečoval a Krátký musel míč směřující na Hrubého přizvednout na další roh. V 51. minutě zahrával další roh zleva Mužík a od zad Falty se balón odrazil k Došlému, který pravačkou o kousek minul levou tyč branky Krátkého svatyně. V 56. minutě zahrával Vaňous trestný kop z levé strany, se kterým si Brych poradil. V 66. minutě vysouval Chocholoušek Hrubého. Hosté míč tečovali na roh. Ten rozehrál Došlý a Falta před Bauerem na přední tyči hlavičkoval nad vlastní branku. Druhý roh Došlého Krátký chytil, přitom ve vápně upadl Hájovský v souboji s Chlebounem. V 67. minutě se k odraženému míči dostal Hrubý, vystřelil do ruky Nágla. Potom Pfeifer z levé strany centroval před vápno, kde balón ve výskoku přizvedl Boček na Došlého. Ten o kousek minul  branku Krátkého, ale opět pomezní Starý mával ofsajd. To se psala 69. minuta. Za minutu centroval Smejkal balón na Nágla. Ten sklepl míč na Vaňouse, který z voleje mířil nad bránu. Za pět minut musel Krátký vyrážet ostrý centr Došlého.

V 83. minutě měla domažlická Jiskra šanci. Mužík nacentroval z pravé strany do vápna přesně na hlavu Bauera, který mířil těsně vedle pravé tyče branky Ústí. Ještě v téže minutě musel Krátký vyrážet další z domácích rohů Mužíka, ke kterému se míč po chvilce vrátil a další jeho centr sebral z hlavy Hrubého Krátký. V nastaveném čase zatáhl míč po pravé straně Falta, našel Pinkavu, který vrátil zpětnou přihrávku Opinovi, jehož střelu Brych vyrazil na roh. Potom ještě Pinkava našel Faltu, který mířil nad bránu. V úplném závěru Mužík poslal balón středem na Bočka, jehož hlavička mířila mimo branku. Šlo se na penalty, ve kterých všichni hráči Došlý, Chocholoušek, Bauer, Pfeifer i Mužík proměnili. Ve třetí sérii hostující Opina mířil vedle pravé tyče Šimanovy branky. Šiman v závěru zápasu střídal Brycha. Připsala si tak domažlická Jiskra zasloužený plusový bod, který si vzhledem k průběhu zápasu zasloužila. Hosté se prakticky celé utkání úporně bránili a vyráželi k občasným brejkům. Chodové mají před sebou středeční předehrávané 17. kolo v Písku, kde nastoupí proti domácímu FC od 16:30.

Rozhodčí: Jiří Musil – Jan Hurych, Dominik Starý
Delegát FAČR: Jiří Urban
ŽK: 1:4 (76. Bauer –12. Souček, 20. Strnad, 73. Langer, 74. Opina)