Jiskra veze z Písku dva body

Písek

Další anglický týden odstartovali hráči Jiskry Domažlice, kteří se v předehrávaném 17. kole střetli s FC Písek na jejich stadionu. Trenéři Jiskry oproti minulému utkání poslali od začátku Hejdu a Mlynaříka. Oba soupeře dělily pouhé dva body. Domácí byli na devátém místě a Jiskra pátá. Písek v létě hodně obměnil a zkvalitnil kádr na všech postech.

FC Písek – TJ Jiskra Domažlice 1:1 na PK: 1:4

Do zápasu vstoupili aktivně domažličtí. Běžela pátá minuta. Mužíka fauloval Milec. Domažlický kapitán balón rozehrál na hlavu Hájovského, který vracel před branku na Bauera. Míč se odrazil k Blažkovi. Ten pravačkou minul o centimetry pravou tyč brankáře Hajdůška. O minutu později Kočí zavadil o Mužíkovu nohu. Balón se dostal k Chocholouškovi, který vypálil těsně nad bránu Písku. Poté přišel domácí úder z čistého nebe. Kočí přes Hrubého nacentroval z pravé strany k bližší tyči. Tam si naběhl Presl, přeskočil Hájovského a hlavou k pravé tyči otevřel skóre zápasu (1:0). Ve třinácté minutě musel Brych vyrážet trestný kop Hanzlíka z pravé strany. Potom Kočí opět z pravé strany našel centrem spoluhráče, ale domažlická obrana nebezpečí zažehnala. Ve 14. minutě Hanzlík opět hledal J. Helda, který mířil vysoko nad bránu Chodů. V těchto chvílích byli domácí aktivnějším mužstvem, ale žádné brankové příležitosti si nevytvořili. Do ní se mohl dostat hostující Hrubý, který využil přesného vysunutí od Mužíka středem. Na poslední chvíli mu balón odkopl Hanzlík a Rendla poslal míč do bezpečí. Ve 26. minutě přišla rychlá akce po ose Milec-Presl-J. Held. Held trefil nohy vyběhnutého Brycha. Vracející se Došlý následnou dorážku J. Helda zblokoval. Na druhé straně ve stejné minutě odpískal hlavní sudí M. Paták trestný kop po faulu na Hejdu. Ten rozehrál Mužík do zdi a následná střela Hrubého minula o kousek levou tyč Hajduškovy svatyně. Ve 41. minutě dost nešetrně srazil Presl Bauera. M. Paták nechal citlivě výhodu. Chocholoušek dal na Blažka, ten přiťukl na Došlého. Došlý si balón zprava navedl do středu hřiště. Napálil míč mezi naskakujícím Avdičem a Bělouškem, který nebezpečnou střelu tečoval. Gólman Hajdušek reflexivně balón vyrazil do strany, kde ho Rendla odkopl do autu.

Do druhého poločasu nastoupili Kropáček a Bezdička. Hosté začali opět aktivně. Ve 49. minutě zatáhl balón Kropáček, přihrál Mužíkovi jeho bombu a zpoza šestnáctky srazil Avdič na aut. Z následného centru Mužíka z pravé strany Kropáček hlavou minul bránu.

V 53. minutě vhazoval Mlynařík míč zprava na Mužíka, jehož střelu z voleje mu Milec zblokoval na roh. Roh rozehrál Mužík na Mlynaříka, který mu balón vrátil. Mužík poslal přesný centr na Hájovského, jehož hlavička mířila pod břevno a Hajdušek ji vyrazil na roh. První roh Došlého zblokoval Milec. Druhý Došlý oslovil Mlynaříka, jehož střela mířila nad bránu. V 57. minutě Mužík doslova namazal na šanci Kočímu. Ten se dostal k tvrdé střele. Brych mu střelu vyrazil na šestnáctku, kde z voleje Presl mířil vysoko nad. Minutu nato si Brych poradil se slabou střelou Milce po přiťuknutí Avdiče. V 62. minutě kombinovali hosté. Mužík našel vlevo Kropáčka. Ten nahrál na nabíhajícího Blažka, kterému střela zpoza šestnáctky příliš nesedla, protože mu ji zblokoval Voráček. V 65. minutě měli domácí velké štěstí. Rychlá akce hostů po ose Hrubý-Kropáček-Došlý. Došlý vybídl střídajícího Bočka. Ten s Benetkou a Rendlem z hranice šestnáctky vystřelil do pravého horního rohu branky a Hajdušek ji s námahou vyrazil na roh. Za čtyři minuty Milec přihrál Kočímu, jeho střela mířila vysoko nad bránu. V 81. minutě obral před vápnem Hrubého o míč Hrachovec. K míči se dostal F. Řezáč, který našel znovu vpravo Hrachovce. Ten zatáhl míč a zpětnou přihrávkou opět našel F. Řezáče, který mířil do padajícího Brycha a Mlynařík balón poslal do bezpečí. Hosté potom vyvinuli obrovský tlak, jehož vrcholem byla vyrovnávací branka v 86. minutě. Hrubý poslal balón do šestnáctky, kde ho Běloušek srazil k hranici. Tam stál Roubal a přesně trefil k levé tyči Hajduškovy branky na 1:1. Jiskra byla při chuti, ale Kropáčkovo ani Bezdičkovo zakončení nebylo přesné.

Poslední pokus měli v domácí. J. Held našel Hanzlíka na pravé straně. Jeho centr hlavičkoval Avdič nad bránu a sudí Michal Paták utkání poslal do penalt. Na penalty šel do brány domácích Šiman. Kopat začal Hrubý, který vymetl levý horní roh Hajduškovy branky (0:1). Za domácí vyrovnal přízemní střelou doprostřed branky Avdič (1:1). Chocholoušek úplně stejnou střelou jako Avdič poslal Jiskru do vedení (1:2). Následnou penaltu Hrachovce k levé tyči Šiman výborně vyrazil. Roubal s přehledem zvýšil na 1:3. Následnou penaltu M. Helda Šiman vyrazil nad branku. Všechno pečetil Boček, který balón poslal k pravé tyči na konečných 1:4. Jiskra se tak mohla po třech dnech radovat ze dvou zasloužených bodů z půdy favorita soutěže. V neděli 1. 10. od 10:15 hostí dalšího favorita Loko Vltavín.

Branky: 10. Presl – 86. Roubal
ŽK: 3:1 (Avdič, Kočí, Presl – Boček)
Rozhodčí: M. Paták – V. Paták, M. Duda
Delegát FAČR: M. Skála
Diváků: 220

FC Písek:
Hajdušek – Benetka, Rendla, Běloušek, Hanzlík, Kočí (69. Hrachovec), Milec (90. Kalášek), J. Held, Avdič, Voráček (76. M. Held), Presl (65. Řezáč)
Trenér: Ondřej Prášil

TJ Jiskra Domažlice:
Brych (91. Šiman) – Blažek, Hrubý, Bauer (46. Bezdička), Hájovský, Mlynařík, Chocholoušek, Mužík, Pfeifer (61. Boček), Došlý (76. Roubal), Hejda (46. Kropáček)
Trenéři: Pavel Vaigl a Petr Dobrý

,,Myslím, že první půli jsme byli takoví zakřiknutí a moc se nám nedařilo. Ve druhé půli jsme se zlepšili. Přesto jsme se tam nevyvarovali chybiček. Naštěstí oni jich nevyužili a my jsme na ně pak tlačili, byli lepším týmem, šli si za body a nakonec se nám podařilo vyrovnat a v penaltách přidat i druhý bod!” řekl po utkání Lukáš Roubal, záložník TJ Jiskra Domažlice.

,,Dneska byl zápas vyrovnaný a bojovný. My jsme dali první gól a myslím si, že jsme i první půlku hráli docela dobře. Po přestávce začaly Domažlice hrát jednoduchý fotbal a jelikož tam mají hodně velikých hráčů, tak nás dostaly pod tlak a z toho pramenil i vyrovnávací gól. Proti Peťovi Mužíkovi jsem si zahrál rád, i když bych radši hrál s ním v týmu. Hodně dobře jsme se na něj připravili. Mám v Domažlicích hodně kamarádů, tak bych jim chtěl pogratulovat k vítězství,” uvedl po zápase Antonín Presl, útočník FC Písek.