Benfika dala Sušici bůra

Sušice

Domažlická Benfika zavítala v neděli 15. 10. na stadion TJ Sušice. Ta v uplynulém ročníku sestoupila po roce z divizní skupiny A. V létě ji opustilo šest hráčů z kádru – Szedmák (Klatovy), Vrhel, Králík (Německo), Kysilka skončil úplně, Fush a Skrbek hrají ojediněle. Přišel jediný Vašák. Sušičtí chtějí v zimě zapracovat na posílení kádru. Na lavičce kouče Staňka vystřídal horažďovický Petr Janda. Benfika v zápase postrádala Martina Buršíka a Martina Vísnera.

TJ Sušice – TJ Jiskra Domažlice B 0:5 (0:3)

Domácí vstoupili do utkání jedinou šancí, když ve 30. sekundě Brabec našel Klímu, jehož zakončení Bratanič vyrazil. Benfika odpověděla hned ve 13. minutě. Po faulu na Vlčka rozehrál Lucák trestný kop z levé strany na T. Koreluse, který zpoza šestnáctky přesně trefil levý dolní roh Gillovy svatyně. Ve 21. minutě vysunul Teršl Waldmanna. Ten vystřelil polovysokou střelu a míč si do vlastní sítě srazil domácí Skrbek na 0:2. Ve 26. minutě vysunul Waldmann Lucáka, který chtěl Gilla prostřelit, ale sušický gólman jeho tutovku chytil. Ve 31. minutě T. Korelus našel Sovu. Ten balón prostrčil do vápna Roubala, který střelou k levé tyči nedal Gillovi šanci na poločasových 0:3. Ve druhém Benfika pokračovala v aktivitě, kterou korunovala v 57. minutě brankou Sovy a v 77. minutě druhým gólem Roubala. Střelec dvou gólů se nám po utkání vyjádřil: ,,Chtěli jsme do utkaní dobře vstoupit, být aktivní a vstřelit brzo branku. To se nám povedlo, byli jsme hodně na balónu a přišly i góly, 3:0 v poločase je hezký výsledek, ale důležité bylo vstoupit dobře i do druhého, protože Sušice minule hrála v Rokycanech 3:0 o poločase, a pak ještě zdramatizovali na 3:2. Rychle jsme přidali čtvrtý gól a zápas si pak už pohlídali. Vítězství bylo zasloužené.”

,,Zápas se nám moc nepovedl. Domažlice na nás vlétly. Hráli jsme špatně, nedostupovali jsme hráče a dostávali laciné góly. Nebyl to takový zápas, který bych si představoval. Nám se do tohoto zápasu docela dařilo. Tohle utkání jsme nezvládli. Domažlice jsou kvalitní mužstvo, které hraje dlouho při sobě. Loni skončili na druhém místě, což nebyla náhoda. Hrají velmi dobrý kombinační fotbal. Můžou využít hráče z A mužstva, kteří se v ní rozehrávají a jsou pro B mužstvo vždycky posilami,” uvedl k utkání kouč Sušice Petr Janda.

,,Jsme spokojení s předvedenou hrou i se střeleckou potencí našeho mužstva. Potvrdili jsme domácí zápas se Stříbrem. Teď se můžeme soustředit na zápas s Tachovem,” uvedl po utkání kouč Martin Steinbrücker.

Branky: 1:3 – T. Korelus, 21. Skrbek (vlastní), 31. a 77. Roubal, 57. Sova
Rozhodčí: Vocelka – Petrželka – König
Delegát: Bartošek