Načítám.......

 

Tachov hraje v Domažlicích šlágr 11. kola krajského přeboru

Domažlice
Jiří Pojar

V letošní sezóně se půjde Benfika proti Tachovu v krajském přeboru. Lepší zápas v rámci 11. kola KPM není. Utká se první tým proti sedmému. Tachov poněkud překvapivě odstoupil z ČFL, i když byl v jednu chvíli blízko postupu do 2. ligy. Mužstvo bylo nakonec přihlášeno jen do krajského přeboru. Trenérskou štafetu po úspěšném kouči Pavlu Vaiglovi převzal bývalý hráč Jiskry Domažlice, FC Victoria Plzeň, Baníku, Mostu a Sokolova  Martin Knakal, který se stal hrajícím koučem a v tachovském dresu působí čtyři roky.

,,Určitě nás nečeká jednoduché utkání. Víme o kvalitách Domažlic, které hrají pěkný kombinační fotbal. Myslím si, že by to mohl být hezký zápas a doufám, že přijde hodně lidí, což by zápasu pomohlo. S pokorou k soupeři chceme v Domažlicích zvítězit. Bude se hrát na velkém travnatém  hřišti, což by mělo kvalitě hry jedině prospět. Nálada v našem týmu je výborná a naše forma začíná gradovat. Užíváme si vlnu, na které se teď vezeme,” libuje si kouč Knakal. Ten by měl mít k dispozici celý kádr svého mužstva, ve kterém po sestupu do kraje zůstalo sedm hráčů kádru trenéra Vaigla. Ze základní sestavy zůstali ,,tři mušketýři” Houdek, Knakal a Habart. Všichni tři oblékli modrobílý dres Jiskry Domažlice. Tachov pravidelně trénuje dvakrát týdně. O případném postupu do divize se bude v Tachově uvažovat až v případě, že v této soutěži uspěje a vyhraje ji.

V minulém kole si Tachov doma zastřílel s exdivizními Rokycany a vyhrál přesvědčivě 6:1 po brankách. Trenér Martin Knakal po utkání řekl,, Bylo to kvalitní utkání, které se divákům muselo líbit. S výkonem všech hráčů jsem spokojený, ale musím pochválit také Rokycany, které nezalezly a snažily se hrát otevřený fotbal. Nadstandardní zápas z obou stran,” Výsledek 6:1 nad Rokycany by měl být pro Benfiku varováním, aby se bezhlavě nepouštěla do útočení a přitom nezapomněla na kvalitní defenzivní činnost. Benfika v posledních dvou utkání doma se Stříbrem a hlavně v Sušici předvedla fotbal, na který byli její fanoušci zvyklí v loňském ročníku. Plný důrazu v osobních soubojích, výborného přechodu do útoku a hlavně střelecké potenci. ,,Jsme po dvou vítězství dobře naladěni a chceme velkého favorita porazit. Na zápas se moc těšíme. Je to pro nás výzva, jako byla pro nás před časem Koloveč s Petřínem. Tachov neztratil ani bod, proč by se tak nemohlo stát u nás?” burcuje před duelem trenér Martin Steinbrücker. Byli bychom rádi, kdyby nás přišli v co nejhojnějším počtu povzbudit naši fanoušci a pomohli nám Tachov porazit. Myslím si, že uvidí kvalitní kombinační a ofenzivní fotbal,” dodává domažlický trenér Steinbrücker. Benfika by měla být na zápas kompletní. Na svého soupeře se pilně připravovala a dnes ji čeká předzápasový trénink. Utkání bude řídit trojice klatovských sudích Petrželka, Bureš a Mazán. Delegát bude Pavel Rauch z Nýřan.

Print Friendly, PDF & Email