Jiskra veze z Benátek tři body

Benátky nad Jizerou

V 11. kole třetí ligy ve fotbale cestovali fotbalisté Jiskry Domažlice do Benátek nad Jizerou. Hostující kouči nemohli počítat se zraněným záložníkem Lukášem Pfeifrem, který si zranil ruku v zápase s Vyšehradem. Fit nebyl ani smolař Boček, který podporoval spoluhráče z lavičky. Jiskra vstoupila do zápasu aktivně a jasně přehrávala svého soupeře, hlavně rychlou kombinací po levé straně.

SK Benátky nad Jizerou – TJ Jiskra Domažlice 2:3 (1:2)

V 5. minutě se Došlý prodral po levé straně, našel Hejdu, jehož střela mířila nad branku domácího brankáře  Michni. Za dvě minuty přišla akce. Mužík vysunul Bauera, ten našel Došlého, jehož střelu Michňa vyrazil na roh. Mužíkův ostrý roh musel Michňa boxovat. V 10. minutě vysunul Braun Bauera, který mířil vedle levé tyče. Stejná akce byla k vidění ve 13. minutě, ale Bauer mířil z větší vzdálenosti opět vedle levé tyče branky Benátek. Zaslouženého gólu se hosté dočkali po čtvrt hodině hry. Hojda se po levé straně uvolnil a našel na bližší tyči Došlého. Ten vstřelil míč do pravé šibenice branky Michni 0:1. Za tři minuty přišla první vážnější šance domácích. Walter našel hlavičku Synka, který mířil vedle pravé tyče branky Šimana. Na druhé straně nastřelili nákopem břevno domácí hráči. Hosté se snažili o zvýšení náskoku po levé straně. Potom přišla 32. minuta. Jiskra předvedla rychlý útok. Došlý našel ve vápně přízemním centrem Hejdu, který po druhé rozvlnil síť za Michňou 0:2. Bohužel pro hosty, domácí dokázali za minutu snížit na poločasových 1:2. Walter znovu našel Synka, který překonal Šimana. Ve 40. minutě Šiman našel Hojdu, který vybídl Mužíka, jehož delší střela byla tečovaná na roh.

Úvod druhé půle začali lépe hosté. Domácí pomalu převzali iniciativu, kterou korunovali gólem na 2:2. Walter vysunul Bočka, který zpětnou přihrávkou našel jednoho ze dvou mistrů světa ČR v malé kopané Maříka, který přesnou střelou k levé tyči rozjásal domácí fanoušky. V 59. minutě se srazil Michňa s Haklem a domácí hráli chvíli o desíti.V 63. minutě zatáhl míč Hrubý středem na Chocholouška na pravou stranu. Chocholoušek našel centrem Došlého na levé straně. Došlý si vyměnil míč s Kropáčkem, který mu míč vrátil zpětnou přihrávkou. Došlý z levé strany přes bránící hráče trefil levačkou přesně k pravé tyči, jak se později ukázalo konečných 2:3. Tato branka byla 10. jubilejní. Došlý se společně s vyšehradským Čtvrtníčkem dělí o druhé místo v tabulce střelců ČFL za Chukwudi Chukwumou se SK Sokol Brozany, kterého budou moct diváci v Domažlicích vidět za tři týdny v duelu Jiskry s Brozany. V závěru utkání se domácí snažili o vyrovnání, ale bezchybná obrana Domažlic je k žádné velké šanci nepustila. Stínem bylo zranění na palce levé ruce stopera Marka Bauera, který byl převezen sanitkou do Boleslavské nemocnice, kdy mu lékaři srovnali palec. Ve 12. kole ČFL se Jiskra (2. místo) představí doma s dalším středočeským mužstvem FK Dobrovice (6. místo)v sobotu 28. 10. od 14:30.

Po utkání okomentoval zápas hostující kouč Pavel Vaigl:
,,Do zápasu jsme dobře vstoupili. Přišlo mi, že k nám mají domácí až příliš respektu. Byli totiž zatažení na vlastní půlce. S tím jsme si dokázali poradit. Několik akcí jsme ale nedotáhli do úspěšného konce, protože jsme často kazili centry. Ve druhé půli benátečtí vytáhli hru a my s tím začali mít problémy. Domnívám se, že pokud by Benátky dnes získaly bod, tak by si ho patrně za ten druhý poločas možná zasloužily. Za tu první půli ne, v té druhé ale hrály velice dobře. Trochu otevřely hru, my chodili do brejků, které jsme ale nedotáhli. Opravdu musím domácí tým za druhý poločas pochválit. Čekal jsem, že budou bojovat a budou mít nasazení. V prvním poločase jsme měli přidat ještě jednu branku a to utkání bychom asi zvládli lépe. Naopak dostali jsme gól na 1:2, což je vždy ošemetné. Domácí si tu branku zasloužili, protože jsme vzadu hráli příliš profesorsky. Benátky čekaly na tu šanci a také vstřelily branku. Tohle by se nám stávat nemělo. O poločasové přestávce jsme si to i vyjasnili. Jak jsem již řekl, ve druhém poločase domácí vysunuli hru a také více napadali. Ne, že bychom s tím měli nějaký velký problém, avšak zbytečně jsme ztráceli hodně míčů. Škoda, že se nešťastně zranil Bauer, uvidíme co řeknou doktoři.”

Góly: 33. Synek, 56. Mařík – 15. a 63. Došlý, 32. Hejda
Rozhodčí: Urban – Tesař, Matyš
Delegát: Rauch