Jiskra nestačila na Dobrovici

Domažlice

Ve 12. kole České fotbalové ligy se na Střelnici představil aktuálně 6. celek tabulky FK Dobrovice proti aktuálně 2. týmu TJ Jiskra Domažlice.

Hosté se představili jako kompaktní tým s technicky vybavenými hráči, dobře kombinujícími a ovládajícími rychlé protiútoky. Na domácích hráčích se projevil náročný program posledních týdnů. Hostům hodně pomohl úvodní gól  Volfa a to, že se domácím nepodařilo zúročit šance ve svůj prospěch.

TJ Jiskra Domažlice – FK Dobrovice 0:3 (0:1)

Pro domácí, kteří měli v nohách náročný pohárový duel s Mladou Boleslaví, začal zápas nešťastně, protože sice byli aktivnější, ale z první vážnější akce hostů inkasovali. Fotr našel centrem zprava Volfa a ten střelou nedal Šimanovi šanci (0:1). Jiskra hrála dál aktivně, ale Došlý po rohu Mužíka trefil jednoho z dobrovických zadáků. Ve 26. minutě brankář hostů Bartoš kryl Mlynaříkovu střelu k tyči. Poté se ale ze hry domácích začal vytrácet pohyb zpět a hosté začali zlobit rychlými protiútoky. Skóre už se ale nezměnilo.

Hned v úvodu druhé půle mohli jít hostů do dvougólového vedení, ale Kostka zpoza malého vápna po akci Osvalda a Volfa tutovku zahodil. V 51. minutě přestřelil z otočky domácí branku Kostka a vzápětí Žaloudkův volej nadvakrát zkrotil Šiman. Domácí kontrovali centrem Hejdy, po kterém se uvolnil Kropáček, ale střela z šestnáctky mu nesedla. V 61. minutě se po trestném kopu hostujícího Osvalda vytáhl Šiman, který míč vytlačil na roh. Hosté překypovali pohybem, důrazem, kombinací a Jiskru chvílemi jasně přehrávali. Domácí v závěru zápasu ve snaze o vyrovnání otevřeli obranu, hosté je potrestali dvěma góly. Nejprve v 84. minutě zakončil akci Fotr, jenž se uvolnil a střelou zprava ke vzdálenější tyči zvýšil na 0:2. Poté chvíli hráli domácí, ale Bezdička mířil hlavou po Mlynaříkově centru vedle dobrovické branky. Došlého centr hosté srazili na roh a v nastaveném čase po Bezdičkově centru mířil zpoza šestnáctky těsně vedle levé tyče dobrovické branky Roubal. Poslední hřebík do rakve domácích zatloukl v 93. minutě Bernát, který pronikl do otevřené obrany Domažlic a střelou stanovil konečný účet na 0:3. (poj s využitím vok).