Načítám.......

 

Áčko jede zítra do Jiren

Jirny/Domažlice

Jiří Pojar

Sportovní klub obce Jirny Viktoria bude v neděli 4. 11. od 14:00 soupeřem fotbalistů TJ Jiskra Domažlice v 13. kole Fortuna ČFL. Domácí klub známého fotbalového mága Josefa Jíchy (bývalý sportovní ředitel Kaprových Bohemians Praha) se od roku 2002 až doposud dostal z 1. B třídy až do ČFL. Jirny překonaly v divizních soutěžích vše, co se dalo, v sedmi divizních sezónách skončili 2x druzí (2006/2007 a 2008/2009) a 5x vyhráli (2007/2008, 2009/2010, 2010/2011, 2011/2012, 2012/2013), celkem pětkrát odmítli postup do ČFL. Pro sezónu 2011/2012 se stali farmou FK Bohemians Praha a.s., což výrazně pomohlo opět zvítězit a překonat střelecké rekordy divizních soutěží. V tomto ročníku vstřelili celkem 115 branek. V sezóně 2015/2016 bylo Jirnům za minulou sezónu odečteno dvacet bodů kvůli neoprávněnému startu záložníka Denise Tokara, který neměl řádně zaplacené příspěvky. Výsledkem byla kontumace 0:3 v devíti utkáních, v nichž nastoupil. Jirny měly o dvacet bodů méně. Ze druhého místa klesly v tu chvíli na dvanácté.  Sezóny 2015/2016 a 2016/2017 dvakrát za sebou vyhrály, ale kvůli nesplnění licenčních podmínek pro druhou ligu nepostoupily. V loňské a letošní sezóně pomáhá financovat středočeský klub i Václav Klán st.

Pro tuto sezónu vede mužstvo společně s koučem Václavem Hradeckým Aleš Čvančara. Bývalý kouč mládežnických reprezentací ČR (Sparty a Hradce Králové). Kádr zůstal prakticky beze změn, akorát přišel záložník Miroslav Mareš, který hrál předtím za Štěchovice, Vyšehrad, Bohemians Praha, Žižkov a Roudnici nad Labem. Jirnám chybějí body – dvakrát prohráli v Dobrovici a v Písku na penalty. Nevydařené utkání doma s Nymburkem a v Převýšově, které prohrály. Z těchhle zápasů jim chybějí body. Dlouhodobě byl zraněn kanonýr Melechovský, který už je v pořádku, což na hře Viktorie bylo znát. Momentálně se dostává po zranění zpět do formy.

,,Domažlice jsem společně s Chrudimí A Vltavínem pasoval na hlavní favority letošního ročníku ČFL. Dostaly se tam i Zápy, což je způsobem jejich hry, kdy těží ze standardních situací. Hráčský kádr mají Domažlice výborný a těším se na zápas, kam konečně přijede mužstvo, které bude chtít hrát fotbal a ne nakopávané dlouhé balóny, které praktikuje většina mužstev ČFL. To je pro mne obrovské zklamání. Mužstva hrají to, na co mají,” komentuje trenér Jiren Aleš Čvančara.

Jiskra se na Jirny připravovala celý týden. ,,Nečeká nás jednoduchý zápas. Kádr Jiren je dlouho pohromadě a dvakrát za sebou ČFL vyhrál. Jsou tam opory a výborní hráči. Doma málo prohrávají a jsou schopni porazit prvního, ale zároveň prohrát s posledním. Myslím si, že se na nás dobře připraví. Chtěli bychom v Jirnách vyhrát,” říká kouč Jiskry Pavel Vaigl. Kádr je kromě Bauera, Pfeifera a Bočka, kteří jsou zranění, kompletní.

 

 

Print Friendly, PDF & Email