Jiskra smolně prohrála v Jirnech

Jirny

V neděli 5. listopadu ve 14 hodin nastoupili fotbalisté Jiskry Domažlice na hřišti menších rozměrů v Jirnech proti místní Viktorii. Dvojnásobní vítězové ČFL z předchozích dvou ročníků začali tento ročník a celý podzim trochu rozpačitě. Výsledkem těchto výkonů bylo před zápasem s Jiskrou až 11. místo z 18členného pelotonu třetí ligy, na což v městysu Jirny v posledních dvou sezónách nebyli zvyklí. Jiskra byla před utkáním na třetím místě. Domažlice postrádaly trojici zraněných hráčů Boček, Bauer a Pfeifer. Viktorce chyběl záložník Mareš.

SK Viktorie Jirny – TJ Jiskra Domažlice 2:1 (0:1)

Hosté vstoupili do utkání aktivně. První střelu na branku ale vypálil ve 4. minutě Vondráček zpoza šestnáctky po přihrávce od Vandase, ale střele chyběla razance. V 6. minutě obléhali Chodové obranné pásmo Jiren. Po autu Blažka se k míči dostal Vondráček, který vysunul Vandase. Ten se, tísněn Kropáčkem, dostal až k zakončení v pádu. Střelu v pádu Šiman kryl. Ve 12 minutě vyvezl míč z hloubi vlastního pásma Hrubý, našel Mužíka, ten předal míč na levé křídlo na Došlého, který okamžitě hledal na vzdálenější tyči Kropáčka. Kropáček, blokován domácím kapitánem Kejhou, mířil v pádu kousek vedle levé tyče branky brankáře Viktorie Kafky. Za pět minut hledal Mužík ve vápně Kropáčka, ale osobní strážce Kejha odvrátil centr na roh. Došlého roh zprava hlavičkoval Chocholoušek na přední tyči do brankáře Kafky. V 18. minutě nejprve před vápnem Domažlic střílel Melechovský. Střela mu byla zblokována a následná střela Křečka minula branku o šest metrů. Ve 22. minutě rychlý kontr hostů. Hrubý našel Chocholouška, ten vysouval Kropáčka, ale pomezní Hurych měl praporek nahoře a odmával ofsajd. To, co nevyšlo ve 22 minutě, málem vyšlo za minutu. Hrubý zatáhl míč po pravé straně, nahrál do středu na Kropáčka, který ve skluzu minul o kousek pravou tyč branky Kafky. Po půl hodině hry centroval Vondráček z levé strany. Hajovský míč odhlavičkoval zpět k Vondráčkovi, který znovu vystřelil z úhlu a Hájovský mu balón zblokoval na roh. Ve 34. minutě našel Mužík Došlého, ten přihrál před šestnáctku na Brauna. Jemu střelu zblokoval opět kapitán domácích Kejha. Za dvě minuty centroval Mužík pas na Kropáčka, který byl bráněn Hruškou a nestačil důrazně zakončit. Pokus mu Kafka kryl. Přišla 38. minuta. Mlynařík našel nalevo Došlého, ten centrem vybídl ve vápně Kropáčka. Toho stáhl v šestnáctce na zem Kejha, dostal žlutou a kopala se penalta. Tu velice zkušeně proměnil Braun, když si počkal na pohyb Kafky a míč poslal blíže levé tyče branky Jiren na 0:1. O minutu později Jiskra zprava rozehrála Mužíkem roh na Došlého, který balón z úhlu poslal o kousek nad branku. V úplném závěru poločasu kopaly Jirny trestný kop. Křeček mířil metr nad branku Šimana.

Druhý poločas začal šancí domácích, když Kafka vyhodil míč na Vandase, který našel ve středu Pokorného. Ten se dostal kličkou až na šestnáctku, střelu mu Šiman v klidu kryl a ukazatel ukrajoval 48 minutu. Poté se bojovalo spíše mezi šestnáctkami s náznaky na brejky. V 53. minutě Blažek vhodil dlouhý aut do vápna Hruška. Od něho se míč odrazil k Mužíkovi, který o centimetry minul pravou tyč branky Kafky. Za minutu Mužík ideálně vysunul Kropáčka, ten rychle prostrčil na Došlého, který se řítil pronásledován Parysem na Kafku, a minul ve stoprocentní šanci o centimetry pravou tyč branky Kafky. V 55 minutě mohl opět Mužík vysunout Došlého do brejku, ale Paris na poslední chvíli vrátil míč na Kafku. V 57 minutě vhazovali domácí aut. Míč se dostal před šestnáctku na Vondráčka, který se šikovně chtěl uvolnit přes Teršla, ale upadl a rozhodčí nařídil trestný kop. Melechochovský propálil nadskakujícího Chocholouška. Uhýbajícího Hrušku Šiman moc neviděl a vyrovnal na 1:1. Po půl hodině hry pálil Mužík už v šestnáctce do Kejhy. Za minutu Čepelák vhodil z levé strany balón. Míč se dostal až Vondráčkovi, který střílel v pádu  slabší střelou do Šimana. V 64. minutě vhazoval zprava Blažek balón, odehrál hlavou Paris k Mužíkovi, ten z voleje pálil levačkou. Míč na poslední chvíli zblokoval Kejha na roh. Došlého roh hlavičkoval naběhutý Hrubý na zadní tyči kousek nad branku Jiren. Za tři minuty vysouval obloučkem Došlý za obránce Kropáčka, ale Kafka vyběhl za vápno a míč mu sebral. Na druhé straně Melechovský vysunul po pravé straně Parise, ten centrem dával do vápna, kde se srazil Melechovský s Hrubým, který dostal koňára a musel odstoupit. Míč se odrazil k Vondráčkovi, kterého střelu obránci srazili na roh. Ostrý roh Křečka musel Šiman vyrážet. V 72. minutě vysunul Melechovský Kocourka po levé straně, ten, tísněn Došlým, se uvolnil kličkou a Šiman mu tutovku vyrazil v pádu pravou nohou na roh. V 74 minutě místo toho, aby Blažek vysunul Mužíka na křídlo, zakončoval sám nepřesně. V 79. minutě pustil rozhodčí Urlich faul Kejhy na Mužíka. Kejha našel Melechovského, ten prostrčil mezi obránci na Klána, který poslal míč nad branku. V 82. minutě Křeček vysunul Vondráčka, který centrem zleva našel Melechovského, který přes Teršla mířil z voleje nad branku. Přišla osudná 85. minuta. Kocourek si zprava pohrál s Blažkem, odcentroval do šestnáctky, kde Došlý nepokryl Křečka. Podskočil balón, který Křeček poslal k levé tyči na 2:1. V 88. minutě přetlačil Kocourek po levé straně Mužíka, našel ve vápně Klána, který mířil blíž k pravé tyči, a Šiman balón vyrazil. V nastaveném čase šel i Šiman ven z brány pomoct vyrovnat. V 93. minutě ještě  Hájovského pokus zblokovali obránci  na roh. Po rohu, který domácí odvrátili, rozhodčí smolné utkání Jiskry ukončil. Domažlice tak klesly na pátou příčku tabulky ČFL. V sobotu od 14:00 budou hostit Brozany na lavičce s Jiřím Němcem a Tomášem Poštulkou (AC Sparta Praha) a nejlepším střelcem ČFL Chukwumou.

,,Zápas v Jirnech rozhodně nebyl o fotbale, hlavně tedy co se kvality hřiště týče. První poločas jsme ale byli určitě lepším týmem. Měli jsme více šancí a zaslouženě vedli. Myslím si, že kdybychom dali ještě jeden gól do poločasu, tak jsme tam vyhráli. Takhle byly Jirny pořád ve hře. Druhý poločas jsme tam měli ještě jednu šanci dát na 2:0, ale nedali, a naopak dostali potom zbytečně dva góly. I když měly Jirny druhý poločas navrch, určitě byly k poražení. O to víc prohra mrzí,” řekl po utkání obránce TJ Jiskra Domažlice Ondřej Chocholoušek.

Rozhodčí: Ulrich – Hurych, Vána
Delegát: Luděk Lhoták
ŽK: Kejha, Melechovský – Teršl, Hájovský