Načítám.......

 

Áčko, Benfika i mládež hrají o víkendu doma

Domažlice

Jiří Pojar

V sobotu 11. 11.2017 budou fotbalové hody na Střelnici v Domažlicích. Od 10:00 a 11:45  hrají naši žáci TJ Jiskra a hostí TJ Sušice. Starší žáci, svěřenci trenéra Václava Sladkého, s 36 body vedou krajský přebor před okresním rivalem Dynamem Horšovský Týn. Je to jejich poslední domácí zápas. Příští týden budou hrát proti plzeňskému Rapidu.

Ve 14:00 nastoupí A muži TJ Jiskra Domažlice, aktuálně pátý tým tabulky, a jedenáctý tým tabulky SK Sokol Brozany, vedený zkušeným internacionálem ČRa  bývalým hráčem AC Sparta Praha Jiřím Němcem. Brozany nejsou pro Domažlice neznámým klubem. V sezóně 2015/2016 nastoupil brozanský Sokol jako nováček ČFL v rámci Chodských slavností ve druhém kole, a Jiskra si s tímto soupeřem poradila 3:2. V jarní odvetě Jiskra na soupeřově stadionu remizovala 1:1 a na penalty brala plusový bod. ,,Domažlice považujeme za jednoho z favoritů soutěže. Nám se poslední utkání moc nepovedla, nezvládáme závěry dobře rozehraných zápasů. Kádr bude kompletní kromě naší brankářské jedničky Lipše, který má zdravotní problémy. O jeho startu se rozhodne před zápasem,” říká před zápasem manažer Brozan Ján Kudlička. Před sezónou do kádru Sokola přišli Hovorka a Mour z juniorka Sparty a Vlasák z Neštěmic. Kádr nikdo neopustil. Brozany mají ve svém útoku nejlepšího střelce ČFL Chukwudi Chukwumu, který dvanáctkrát rozvlnil síť za zády brankáře. Jiskra má v žebříčku Petra Došlého na pátém místě s deseti góly.

Jiskra se na soupeře připravovala třemi tréninky. Poslední dvě utkání nevyšla Domažlicím výsledkově, ale hra nebyla špatná. Bohužel se však gól nepovedl. ,,Čeká nás kvalitní tým, který vede výborný trenér Jiří Němec, který zná brozanské mužstvo. Na to, že je to nováček,  se jim daří střílet hodně branek a hlavně v domácím prostředí vyhrávají skoro všechna utkání. Myslím si, že nepřijedou jenom bránit. Mají nebezpečného střelce Chukwumu. Nepovedlo se nám vyrovnat a trochu jsme trápili. Po dvou porážkách musíme doma bodovat na sto procent. Na soupeře jsme se připravovali a kluci ví, o co hrají,” zamýšlí se trenér Jiskry Pavel Vaigl. Protože se jedná o poslední utkání na domácím stadionu, zvou fotbalisté Jiskry širokou veřejnost, aby je přišla povzbudit v získání tří důležitých bodů  v boji o nejvyšší příčky tabulky. Zápas budou řídit rozhodčí Paták Michal, Paták Viktor a Langmajer Lukáš. Delegátem bude Krejčí Zdeněk.

V neděli 12. 11 od 10:00 a 12:15 bude dorost Jiskry hostit FK Okulu Nýrsko. Starší dorost se 30 body ztrácí dva body na lídra z Vejprnic. V posledním kole se dorostenci představí opět v neděli doma 19. 11 s Městem Touškov. Přijďte kluky povzbudit!

Odpoledne hraje doma také naše Benfika, která měla jet do Nýrska, ale kvůli nezpůsobilému terénu na stadionu v Nýrsku si obě mužstva pořadatelství prohodila. Zápas šestého týmu TJ Jiskra Domažlice B 21 bodů a o skóre horší FK OKULY  NÝRSKO začíná ve 14:00 na Střelnici. Bude ho řídit trojice rozhodčích Fillinger Miloš, Kříž Lukáš a Vocelka Milan. Delegátem bude Havránek Václav.

Print Friendly, PDF & Email