Tlumačov je půlmistrem 1. A třídy

Plzeň/Bukovec

V posledním 15. kole zavítal tlumačovský Start na hřiště SK Plzeň Bukovec. Jeho dres mimo jiné oblékly čtyři fotbalové osobnosti. V brance hru dirigoval nestárnoucí Karel Míčka. V poli nastoupil Pavel Vaigl, trenér domažlické Jiskry a Jaroslav Šimr. Trenéři Startu museli oželet v sestavě jeden z motorů, Fandu Copáka, který byl stejně jako domažličtí Chocholoušek a Blažek v Barceloně. Dále chyběl univerzál Jan Podestát, který byl v Polsku.

SK Plzeň Bukovec : TJ Start Tlumačov 1:5 (1:4)

Hosté začali utkání aktivně, zahráli tři rohy po sobě. Ve 3. minutě se do tutovky dostal Pfeifer. Po centru ze strany mu střela nesedla a skončila vedle pravé tyče gólmana Míčky. O pět minut později střílel nebezpečně Frček, ale branku přestřelil. Domácí zahrozili v 8. a 10. minutě Vraštilem. Při prvním pokusu mířil zleva, atakovaný obráncem, vedle Toušovy branky. Ve druhém pokusu mu střelu obránci zblokovali. Start odpověděl fotbalovou parádou. Ve 12. minutě přehodil Míčku na 0:1. Domácím se o čtyři minuty nato povedlo vyrovnat ze sporné penalty, kterou rozhodčí Bureš nařídil za údajnou ruku Šindeláře. Kellner ji proměnil na 1:1. Hosté se nevzdávali a ve 23. minutě se kopala druhá penalta. Tentokrát na straně Startu po faulu Pfeifera ve vápně. Leitel ji proměnil na 1:2. Za tři minuty trestal opět Pfeifer na 1:3 , když k pravé tyči nedal Míčkovi žádnou šanci. Potom ještě tlumačovští trefili břevno, aby po půl hodině hry Wolf parádně zvýšil na poločasových 1:4.

Ve druhé půli už hosté sundali nohu z plynu. Oba celky se dostávaly do šancí. Jediný, kdo ji proměnil, byl Čadek, který společně s Hruškou provedl smrtící brejk, na jehož konci byla pátá branka v síti Bukovce (1:5). Věrní diváci Startu, kteří pravidelně jezdí své chlapce povzbuzovat, mohli po závěrečném hvizdu slavit už jistého půlmistra 1. A třídy. Tlumačov má parádní náskok čtyřicet bodů a skóre 49:10.

Start může ještě zvýšit svůj pětibodový náskok v čele tabulky v sobotu 25. 11., kdy v Domažlicích přivítá v dohrávce 12. kola 1. A třídy plzeňský tým z Černic. Výkop utkání je naplánován na 11:00. Rozhodovat ho bude trojice klatovských arbitrů: Jan Mazán, František Petrželka a Kateřina Petrželková. Delegátem bude klenečský Peter Sádovský. Ve 14:00 nastoupí na umělce v další dohrávce tentokrát KPM 12. kola v derby klatovského okresu domácí FK Okula Nýrsko (6. místo, 24 bodů, skóre 27:25 ), která hostí TJ Start Luby (16. místo, skóre 16:42). Rozhodčími budou Jiří Křen, Pavel Šiška a Radim Koura. Delegát bude Petr Churý. V případě vítězství Nýrska se Okula dotáhne bodově na domažlickou Benfiku, ale bude mít horší skóre a zůstane na šestém místě.