Načítám.......

 

V Domažlicích se dohrají dvě nejvyšší krajské soutěže

Domažlice

Jiří Pojar

Umělá tráva městského stadionu bude v sobotu 25. 11. od 11:00 hostit dohrávku 12. kola 1A třídy mezi aktuálně 6. týmem tabulky TJ Sokolem Černicemi a domácím TJ Startem Tlumačov, který 40 body bezpečně vede soutěž.

Hostující mužstvo trenéra Petra Kurala veřejnost zná jako bývalého kouče SK ZČE Plzeň. V Černicích působí rok a půl a zažil s ním postup z 1. B třídy. Tento zkušený stratég má velké starosti se sestavou. Nejcitelnější ztráta je na postu gólmana, protože brankář Daněk nebude přítomný. Na tento post bude nejspíš muset nastoupit hráč z pole, pokud se ho trenérům nepodaří nahradit. ,,Soupeř je jednoznačný, má úroveň krajského přeboru. Vzhledem k našim absencím v kádru to bude těžké utkání, které se navíc hraje na umělce, která nám moc nevyhovuje. Může se stát všechno. Sestavu budu tvořit hodně těžko,” lamentuje kouč Petr Kural, kterému budou navíc chybět zranění záložníci Mur a Hohenberger a bratři Mastný a Müller.

Domácí Start stejně jako soupeř nemá umělku zrovna moc v oblibě, protože na ni hráči nejsou moc zvyklí. ,,Černice disponují zkušeným střelcem Stoilovem. Budou hrozit ze standardních situací, které právě on dobře zahrává. Celé jejich mužstvo je zkušené. Vzhledem k tomu, že se hraje na menším hřišti, tak očekávám boj. Nedá se nic dělat, musí se to odehrát. Přesto bychom se chtěli s podzimní sezónou a s diváky, kteří nás jezdí podporovat, rozloučit vítězstvím,” zamýšlí se trenér Startu Pavel Čadek.

Utkání které má výkop v 11:00 bude rozhodovat trojice klatovských arbitrů: Jan Mazán, František Petrželka a Kateřina Petrželková. Delegátem bude klenečský Peter Sádovský. Ve 14:00 nastoupí na umělce v další dohrávce tentokrát KPM 12. kola v derby klatovského okresu domácí FK Okula Nýrsko (6. místo, 24 bodů, skóre 27:25 ), která hostí TJ Start Luby (16. místo, skóre 16:42). Rozhodčími budou Jiří Křen, Pavel Šiška a Radim Koura. Delegát bude Petr Churý. V případě vítězství Nýrska se Okula dotáhne bodově na domažlickou Benfiku, ale bude mít horší skóre a zůstane na šestém místě. Zkušený trenér Karel Kalivoda se bude v utkání muset obejít bez talentovaného záložníka Tadeáše Kohouta, který se v posledním utkání ve Stříbře vážně zranil. ,,Vzhledem k počasí, které panuje tento týden, jsme mohli klidně hrát doma, ale umělku jsme museli objednat dopředu. Domácí prostředí to pro nás také nebude. Cíl dvacet čtyři bodů, který jsme si před sezónou dali, jsme splnili. V derby bychom mohli urvat něco navíc, ale je to derby, které je specifické. Očekávám boj, bude rozhodovat, kdo udělá více chyb. Náš cíl je hrát ze zabezpečené obrany technický fotbal, který obvykle hrajeme. Snad to na soupeře bude platit,” zamýšlí se kouč Karel Kalivoda.

Závěrem mi dovolte se zamyslet nad tím, zda by nebylo vhodnější, aby si všechny soutěže předehrály kolo nebo dvě v srpnu, když je dlouho vidět a jsou kvalitní terény. Zabránilo by se dohráním až v listopadu, nebo v případě rezervy FK Holýšov proti Tatranu Chodov, dokonce až v prosinci.

Print Friendly, PDF & Email