Benfika v přestřelce remizovala s Nýrskem

Domažlice

TJ Jiskra Domažlice B – FK Okula Nýrsko

Ve třetím přípravném utkání si Benfika pozvala svého tradičního soupeře z přípravy FK Okula Nýrsko. Oběma celkům chybělo několik hráčů. V přestřelce se nakonec oba soupeři rozešli s remízou 3:3. Nýrsko zaskočilo Benfiku hlavně v prvním poločase výborným pohybem a důrazem ve hře. Zaslouženě šlo do vedení po bratrské spolupráci bratrů Györgyových. Tomáš prostrčil na Iva a ten z hranice šestnáctky mezi stínujícím Pavlíčkem a Korelusem J. nedal tvrdou střelou k pravé tyči Červenému v brance Benfiky žádnou šanci 0:1. Nýrsko šlo do brankového vedení, když Brož vybojoval míč přihrál Kadlecovi. Ten střelou k levé tyči rozvlnil síť za Červeným podruhé 0:2. Benfice se do poločasu povedlo snížit na 1:2, když se do statistiky střelců zapsal Sova, který se trefil po Lucákově rohu.

Ve druhém poločase šli hosté po faulu na T. Györgye jeho vlastním trestným kopem do vedení na 1:3. Poté se karta obrátila, hosté prostřídali a Benfika je začala přehrávat. Dvěma góly se blýskl za Benfiku Pavel Kadlec, který snížil a vyrovnal na 3:3. Za zmínku stojí tutovka Bláhy v 69.minutě zápasu, kdy centrem zprava Korelus T. poslal balon až do malého vápna, kde Bláha míč netrefil. Za minutu Kadlec zužitkoval oblouček Koreluse J. za obránce a přehodil vyběhnutého Moravce na konečných 3:3. Kadlec ještě za dvě minuty nastřelil břevno z levé strany, když ho vysunul Lucák po přihrávce od Waldmanna.V 83. minutě další pěkný oblouček za obranu Fořta. Sova obstřelil vybíhajícího Moravce, který byl před vápnem a na poslední chvíli vykopával míč směřující do branky nýrský obránce. Po následném rohu Lucáka mířil Kubr hlavou do gólmana. V úplném závěru dvakrát chybělo Vlčkovi finální zakončení akce.

TJ Jiskra Domažlice B:
Červený – Pavlíček, Korelus T. Korelus, J. Kubr, Waldmann, Vlček, Lucák, Kadlec, Černý O., Sova
Střídali: Fořt, Bláha J.
Trenéři: Steinbrucker a Vlček

FK Okula Nýrsko:
Moravec – Valenta, Lužný, Brož, Valenta – Trumpeš, György T., Kadlec, György, Pavlik – Antonovics
Střídali: Bastl, Pavlik, Kotlan
Trenér: Kalivoda.

Rozhodčí: Mifková – Rubáš, Kastl

Antonín Vlček, záložník TJ Jiskra, po utkání řekl:,,Vstup do zápasu jsme si představovali úplně jinak, a bohužel zaslouženě jsme prohrávali 2:0, protože prvních dvacet minut jsme byli nepřesní, málo jsme mezi sebou komunikovali a soupeř byl ve všem lepší. Hra se postupem času vyrovnávala a nám se podařilo snížit šťastným gólem na 1:2. V druhém, myslím, jsme pomalu přebírali taktovku nad zápasem. Soupeř více zalezl, ale jeho protiútoky byly nebezpečné. Bohužel jsme dostali skóre na 1:3. Jsem rád ale, že jsme ukázali poté naši silnější stránku a už jako poněkolikáté jsme se dokázali dostat zpět do zápasu díky Kácovým dvěma gólům. Myslím si, že náš čtvrtý vítězný gól byl na dosah a mrzí mě, že se nám nepodařilo ho vstřelit. Byl to klasický přátelský zápas, ve kterém padlo dost gólů a my jsme zjistili, kde jsou naše slabiny a kde musíme ještě zapracovat”.

Tomáš György, záložník FK Okula Nýrsko, který před léty hájil barvy Jiskry po zápase řekl:,,My byli dobří v první půli, zasloužené vedení. Pak smolný gól do šatny na 2:1. Začátek druhé půle jsme vcelku chytli, dali jsme na 3:1, ale pak jsme hodně protočili sestavu a domácí nás přetlačili a nakonec jsme byli rádi za plichtu.”