Rozhovor po poháru s Milanem Lucákem

Horšovský Týn

Po pohárovém utkání Benfiky jsme udělali rozhovor se střelcem dvou gólů, i když v zápisu o utkání byl nepravdivě uvedený Roman Čadek. Skutečným autorem je Milan Lucák a právě jeho jsme zeptali nejen na toto utkání. Po rozhovoru následují názory hráčů z obou mužstev.

Jaké bylo dnešní utkání?
Začátek jsme měli velmi dobrý a brzo vedli 1:0. Pak jsme ale přestali hrát, do hry se dostalo spoustu nepřesností a my dostali gól na 1:1. V poločase jsme si k tomu něco řekli, chtěli jsme hrát trpělivě a to se nám povedlo a druhý poločas jsme přidali tři góly a zápas vyhráli.

Jak se ti hrálo proti tomuhle soupeři?
Soupeř špatně nehrál, první poločas dobře bránil a nebylo tolik možnosti si vytvořit šanci, ale druhý poločas už měl v obraně hodně okének a gólů jsme mohli přidat víc. První gól byl z nějakých 25 metrů a druhý jsem dal z penalty po faulu na Tondu Vlčka.

Věřil sis na penaltu? Proč jsi střílel doprostřed?
Věřím si vždycky (smích) a myslel jsem si, že bude tipovat jednu ze stran, ale takovou ránu by nechytil.

Někteří fanoušci domácích se dožadovali odpískání ofsajdu při gólu Romana Čadka. Co na to říkáš ty ze hřiště?
Všiml jsem si reakcí fanoušků, ale každá akce se má dohrát až do konce a jestli to byl ofsajd, to měl posoudit rozhodčí. Mně to jako ofsajd nepřišlo.

V druhém kole nás čeká ,,tlumačovský válec”. Co od zápasu očekáváš?
Soupeř má spoustu zkušených hráčů, co prošli i Jiskrou a určitě to pro ně bude pikantní souboj, ale my chceme jednoznačně postoupit! Očekávám bojovný zápas, se spoustou soubojů a snad uvidíme i dost gólů v tlumačovské síti.

Na koho si budete speciálně dávat pozor v dresu Tlumačova?
Určitě Luděk Leitl. Ne, myslím, že není třeba si na nikoho extra dávat pozor. My musíme hrát svoji hru a soupeře k jeho nepustit. 🙂

Na čem je podle tebe založená hra Tlumačova?
To nevím, soupeře jsem v žádném zápase už dlouho neviděl. Naši trenéři jejich hru nastudovanou mít budou a upozorní nás na silné stránky Tlumačova. Chtěl bych pozvat všechny fanoušky Jiskry Domažlice, aby nás přišli na pohárové utkání podpořit. Doufám že vás přijde co nejvíc a uděláte tu správnou fotbalovou atmosféru. 👍🏻

Vojtěch Kafka, obránce TJ ZD Meclov:
,,Myslím si, že první poločas jsme byli vyrovnaným soupeřem, kdy jsme si řekli, co budeme hrát a plnili jsme to. Zachytávali jsme náběhy a zdvojovali útočníky. Až na ten gól si myslím, že jsme je k ničemu moc nepustili. Takže za mne slušný výkon v prvním poločase. Co se týče naší útočné fáze v první půli, bylo to všechno spíš z brejku nebo ze standardních situací. Druhou půli jsme začali stejně jako první, ale Jiskra začala víc tlačit a hrnul se útok za útokem. Po jednom centru ze strany, kdy náš gólman vyrazil balon do mé nohy, od té se to odrazilo zpátky a pak dobíhajícímu hráči a ten už neměl problém dorazit. Pak jsem šel střídat, protože jsem musel jet do práce.”

Milan Obdržálek, záložník TJ ZD Meclov:
,,Zápas probíhal, jak jsme očekávali. Jiskra držela balon a my jsme chtěli bránit od půlky ze zajištěné obrany. To se nám v první půli dařilo a soupeře jsme, myslím, nepouštěli do žádných velkých šancí, ale my jsme si také nic velkého nevytvořili. Gól, který jsme dostali, jde asi na vrub gólmana, který si vybral slabší chvilku a podcenil střelu z dálky, i když je pravda, že neměl úplně čistý výhled. Naštěstí se nám podařilo vyrovnat krásnou střelou z vápna, kdy byl gólman, dá se říct, bez šance…  Druhá půle ukázala rozdíl ve fyzické připravenosti, kdy my jsme na začátku přípravy a Jiskra již v plném tréninkovém zatížení a po soustředění. Zakládali rychlé útoky po stranách, které se nám postupem času přestávalo dařit zachycovat. Jiskra dokázala několik těchto útoků proměnit a myslím, že výsledek odpovídá tomu, co mohli diváci na hřišti vidět”.

Antonín Vlček, záložník Benfiky:
,,Do zápasu jsme šli všichni s tím, že soupeře nesmíme podcenit. V prvním poločase ale musím říct, že nám Meclov byl vyrovnaným soupeřem, dělali jsme chyby, což pokud chceme vyhrávat, dělat nemůžeme. Přesto se nám povedlo dát jako první gól, což nás v hlavách uklidnilo a bohužel jsme i dostali gól. V druhém poločase jsme si řekli, že musíme přidat, zpřesnit a dát góly. To se nám povedlo a Meclovu došly kolem 60. minuty síly, čehož jsme využili a přidali tři branky. Co se týče mého gólu, tak to bylo ke konci zápasu. Půlka toho gólu je Vojtovo Fořtovo, protože s ním jsem si na půlce vyměnil míč. Vojta na půlce vzal balón a zatáhl ho po lajně, pak jen přihrál pod sebe a mně se povedlo dát gól. Myslím si, že to byl klasicky pohárový zápas, kde ze začátku houževnatý papírově slabší soupeř je vyrovnaným silnějšímu.”