Benfika hrála v Luční ulici v Plzni

Plzeň/Luční ulice

Před utkáním A mužstva Jiskry Domažlice s Čížovou se na umělce v Luční ulici v Plzni představila domácí FC Viktoria Plzeň U17, třetí celek tabulky 1. ligy st. dorostu vedená trenérským duem Josef Parlásek a Jaroslav Kovařík. Trenéři Benfiky nemohli počítat s trojicí hráčů Kubr, Kadlec a Pavlíček.

FC Viktoria Plzeň U 17 – TJ Jiskra Domažlice B 6:2 (2:1)

Zápas začal ve velkém tempu a byl vidět pěkný kombinační fotbal ve kterém měli mírně na vrch domácí hráči. Ve 4. minutě zatáhl po pravé straně balon Buršík, ale nestačil pořádně vystřelit. Na druhé straně dvakrát mířil na Brataniče Kodýdek. Ve 14. minutě fauloval Černý plzeňského Halásze. Trestný kop Kuhajdy Bratanič vyrazil. Za dvě minuty našel Kodýdek Kuhajdu, který orazítkoval břevno Brataničovy svatyně. Ve 27. minutě rozehrál Bratanič na Černého krátký míč. Černý si ho chtěl zpracovat, ale byl u něj důrazný Kodýdek, který mu balon sebral přistrčil ho Václavíkovi, který okamžitě našel nalevo naběhnutého Korandu. Jeho střela zprava mířila naštěstí pro Benfiku nad. Za minutu se středem prodral Ruda našel naběhnutého Kodýdka, který si navedl míč do středu hřiště a přízemní střelou před naskakujícím Korelusem T. vystřelil přesně k pravé tyči na 1:0. Ve 36. minutě přiťukl Kodýdek na Pecháčka a s jeho střelou si Bratanič poradil. Za tři minuty se opět měnilo skóre. Strniska přihrál do středu na Kodýdka, ten si obešel Hojdu a z hranice šestnáctky levačkou obstřelil bránícího Koreluse T. opět k pravé tyči na 2:0. Benfika rázem odpověděla, Sova využil špatné rozehrávky Plzně a řítil se na brankáře Edlmana, který byl venku z branky. Edlman ho fauloval a rozhodčí Kříž nařídil pokutový kop. Ten s přehledem ve 41. minutě proměnil Buršík k pravé tyči branky Viktorie na poločasových 2:1.

Druhý poločas začal penaltou po faulu Koreluse J. Domácí Fišer střílel na pravou stranu, kam skočil i Bratanič a penaltu bravurně vyrazil k Čadkovi, který balon uklidil na Buršíka. To běžela 50. minuta zápasu. Benfika mohla za minutu vyrovnat na 2:2. Čadek vysunul Buršíka, který trefil gólmana Edlmana. To byla tutovka Benfiky. Strmiska sebral balon Korelusovi T., orazil si míč s Popovičem, ten ho vysunul a Strmiska našel v chumlu před bránou Pavlíka, který míč dorazil na 3:1. Benfika odpověděla nejlepším možným způsobem, a to gólem. V 55. minutě rozehrál Lucák nacvičený signál trestný kop z levé stany na hlavu Koreluse. Ten hlavičkou prodloužil do vápna na naběhnutého Waldmanna. Ten přízemní střelou zleva nedal Edlmanovi šanci a míč skončil u levé tyče v brance na 3:2. Benfika vycítila šanci na vyrovnání. Nejprve se po levé straně prodral Waldmann, který vybojoval rohový kop. Ten rozehrál zleva Lucák na bližší tyč, kde Sova hlavou trefil brankáře, který míč reflexivně vyrazil a Koželuh balon raději odkopl do autu. V 61. minutě zužitkoval přihrávku Pavlík a před padajícím Brataničem zvýšil na 4:2. Viktorka potom ovládla hru a vytvářela si šance, které ne všechny proměnila.V 68. minutě Koželuh dorazil balon po rohu zprava na 5:2. Při tomto gólu se zranil Korelus J. a dohrál utkání se zraněním, protože nebyl nikdo, kdo by ho vystřídal. V 74. minutě nejprve Čadek vybojoval roh. Lucák rozehrál ostrý roh, který brankář Viktorie vyrazil k Bláhovi, kterému ve střele zabránili obránci. O chvíli později poslal Strmiska po pravé straně Kafku, ten utekl Černému a vystřelil zleva na vybíhajícího Brataniče, ten míč vyrazil zpět ke Kafkovi, který balon poslal do prázdné brány na konečných 6:2. Stínem utkání bylo zranění záložnáka Vlčka, který má natažené vazy v kotníku a určitě bude chybět minimálně měsíc. Další dva zranění Korelus J. a Hojda by měli být v pořádku.

FC Viktoria U17:
Edlman – Fišer, Halász, Strmiska, Michl – Ruda, Kuhajda, Kodýdek, Václavík, Koranda, Pecháček
Střídání: Kafka, Dotzsauer, Kotěšovec, Popovič, Koželuh, Pavlík, Lehký

TJ Jiskra Domažlice B:
Bratanič – Korelus T., Korelus J., Hojda, Bláha J., Černý, Lucák, Waldmann, Buršík, Vlček, Sova
Střídal: Čadek

Rozhodčí: Kříž- Klik – Mičan
Diváků: 38

Ohlasy na zápas:

Jan Bláha obránce TJ Jiskra Domažlice, který nastoupil s kapitánskou páskou:
Zápas jsme nezačali vůbec dobře, dostali jsme se rychle pod tlak a rychle jsme prohrávali, ještě jsme se do poločasu chytli po penaltě, ale potom hned po poločase jsme rychle inkasovali. Pak jsme sice snížili, ale oni nás hned zasypali rychlými protiútoky a dostali se do vedení, které jim vydrželo. Mně se hrálo dobře jako vždycky, nebylo to v ničem speciální, jen mi trvalo trošku déle si zvyknout na tempo hry.”

Martin Buršík záložník Benfiky:
,,Myslím, že první půle nebyla úplně špatná. Docela dobře jsme bránili. Ale pak se dva kluci zranili a muselo se to celé přeorganizovat, protože nás bylo málo. Soupeř o poločase vystřídal hodně hráčů a ke konci to už bylo znát, protože měli více sil. Některé ty góly byly bohužel zbytečné po našich hloupých chybách. Sami jsme některé šance nevyřešili dobře. Výsledkově se nám proto zápas příliš nevyvedl.”