Načítám.......

 

Utkání účastníků ČFL

Jiří Pojar

Domácí TJ Jiskra Domažlice se střetla s posledním týmem třetí nejvyšší fotbalové soutěže TJ Sokolem Čížovou. Jiskře chybělo opět několik hráčů kvůli zdravotním problémům: Mužík, Hájovský, Hrubý, Boček a Buršík hrál před tímto zápasem za Benfiku. Čížová postrádala Jandu a Nečase. V jejím dresu se naopak poprvé představila čerstvá akvizice Dominik Pedro z Vysočiny Jihlava, který působil na podzim roku 2016 i v domažlické Jiskře, z juniorky Viktorie Plzeň pak posílili hosty obránce Vacovský a záložník Mudra.

TJ Jiskra Domažlice TJ Sokol Čížová 3:1 (2:0)

Chodové hned od počátku utkání byli více na míči a na brankáře Satrapu se valil jeden útok za druhým. Ve třetí minutě přihrál Bezdička na Došlého, který se dostal ke střele zleva a mířil do náručí gólmana Satrapy. Přetížená obrana Čížové kapitulovala poprvé v 10. minutě. To Došlý centrem našel před šestnáctkou Hejdu, ten efektně sklepnul míč Vaisovi, který parádní střelou vyhnal pavouky z pravé šibenice branky Čížové (1:0). V dalším průběhu poločasu se Jiskra snažila o překonání obranného valu Sokola Čížová, jejíž hráči se prakticky jenom bránili útokům i za cenu odkopu do zámezí. Pěknou akci přinesla 37. minuta, kdy šikovný mladíček Vais poslal přes obránce oblouček na Došlého po levé straně, ten zatáhl balon a nacentroval před branku na Hejdu, který o kousek minul tečovanou střelou pravou tyč branky hostů. Ostrý roh Došlého zleva Satrapa vyrazil před sebe, kam si zběhl zcela volný Roubal, a povedenou střelu k pravé tyči musel čížovský gólman opět vyrážet na další roh. Po rozehraném rohu pálil zleva Bezdička, obránci míč zblokovali k Roubalovi, kterému střelu také srazili. Za dvě minuty předvedla Jiskra biliárovou akci na jeden dotek. Všechno začal Bezdička na Došlého, který přiťukl Vaisovi, ten na Hejdu, který už měl výhodnou palební pozici. Hejda ještě přihrál nalevo na Roubala, který balon ,,odklidil“ pomocí pravé tyče do sítě na poločasových 2:0.V úplném závěru se ke střele dostal Hejda, jemuž ji obránci zblokovali, a Došlého tečovaná střela skončila nad bránou.

Druhý poločas se nesl ve stejném scénáři. Domažlice dobývaly obranu soupeře. V 57. minutě si Roubal pohrál s obránci, nacentroval zprava do vápna na naběhnutého Matějku, který z voleje hodně protáhl gólmana Čížové. K prvnímu vážnému ohrožení branky Švihoříka se Čížová dostala až v 59. minutě, když zpoza Brauna střílel jeden z hráčů hostů z hranice šestnáctky vedle levé tyče branky. Za 10 minut kombinovali hosté Bálek s Jiroušem a ten mířil vysoko nad bránu. V 70. minutě Jiskra předvedla rychlý kontr, na jeho konci Blažek zleva centroval míč, který odhlavičkoval obránce Čížové k Braunovi, který přízemní střelou z šestnáctky pro změnu vyhnal pavouky z pravého dolního rohu branky Čížové na 3:0.

V 75. minutě vysunul Braun Vaise, který obstřeloval levou tyč brány hostů. V 80. minutě se zleva na gólmana Čížové řítil Došlý, tísněný obráncem, ale trefil pouze rukavice. V 86. minutě stáhl Braun na hranici vápna Vávru a z následného trestného kopu Jirouš trefil pouze zeď. Za minutu fauloval Roubal před vápnem čížovského hráče. K míči z trestného kopu se znovu postavil Jirouš a tentokrát už byl úspěšný a snížil na konečných 3:1.

V předposledním utkání přípravy se Jiskra v neděli 25. 2. od 14:30 střetne na plzeňské Doubravce s divizním účastníkem skupiny A SK Rakovník.


TJ Jiskra Domažlice:
Brych (46. Švihořík) – Chocholoušek, Teršl, Bauer, Mlynařík, Došlý, Vais, Braun, Bezdička, Pfeifer, Hejda
Střídali: Matějka, Roubal, Blažek
Trenéři: Vaigl a Dobrý

TJ Sokol Čížová:
Satrapa, Zahrádka, Novák, Vacovský, Pedro, Polodna, Tomášek, Dvořák, Bálek, Mudra, Jirouš
Střídali: Kratochvíl, Vávra, Janoch
Trenér: Aleš Jindra

Rozhodčí: Havránek – König – Bogdan

Ohlasy na utkání:

Záložník Jonáš Vais, TJ Jiskra Domažlice: ,,Dneska jsme celý zápas dominovali, Čížovou jsme až na pár výjimek k ničemu nepustili, dobře jsme kombinovali, hráli v pohybu a odměnou byly i 3 góly které jsme vstřelili.“

Brankář Lukáš Brych, TJ Jiskra Domažlice: ,,Myslím si, že jsme je přehráli ve všech směrech, jen nás trápí trochu koncovka, myslím si, že po první půli měl být větší brankový rozdíl, ale hru jsme měli pod kontrolou. A druhá půle se nesla ve stejném duchu.“

Foto z utkání zde:

http://zuypompi.rajce.idnes.cz/TJ_Jiskra_Domazlice_-_TJ_Sokol_Cizova_3_1_2_0/

 

 

Print Friendly, PDF & Email