Načítám.......

 

Rozhovory před 2. kolem poháru Benfika – Tlumačov

Domažlice

Rozhovor před utkáním s Michalem Frčkem, který oblékal oba dres Jiskry i Startu, za který momentálně hraje a navrátilcem do sestavy Benfiky, záložníkem Ondřejem Černým.

Nejprve Michal Frček, na snímku vlevo v zeleném dresu:

Jaké byly tvoje fotbalové začátky?
Pocházím z Vimperka z jižních Čech. Tam jsem hrál za TJ Šumavan Vimperk, ve třinácti letech jsme se přestěhovali do Stráže a šel jsem přes dvouměsíční působení v Tlumačově do Jiskry, kde jsem strávil krásných pár let až do konce dorostu. Teď bydlím dva roky v Domažlicích.

Michale, co ty osobně očekáváš od derby Jiskra – Start?
Jsem rád, že narazíme na B tým, protože patří k horní polovině přeboru a bude to pro nás výborná generálka při hodnocení kvality zimní přípravy. Benfika se snaží hrát moderní rychlostní pojetí fotbalu, které jim především ke konci podzimu přineslo spoustu bodů. Zápas bude určitě bojovný jako každé derby a oba týmy k němu přistoupí zodpovědně.

Jaké vidíš šance tvého týmu?
Šance jsou vyrovnané a nelze říci, kdo je favoritem. Naší silou bude určitě zkušený tým a Benfika bude sázet na mladou dravost a rychlost. Zápas bude maximálně o třech gólech a bude zpočátku určitě svázán taktikou, žádný tým se nebude tlačit bezhlavě dopředu.

Na koho nebo na co si budete muset dávat pozor při hře s Benfikou?
Budeme si muset dávat pozor na rychlostně a technicky vybavené hráče. Kdybych měl vypíchnout některé hráče, určitě bych zmínil Tomáše Koreluse a Lukáše Waldmana. Posilou určitě bude i Ondra Černý se kterého znám z RSC.
Pozval bych diváky určitě na kvalitní utkání, které zaručují dva okresní týmy, které hrajou prim v krajských soutěžích. Je možnost porovnat špíčku A třídy s krajským přeborem.


Za Jiskru Domažlice B jsme oslovili navrátilce do sestavy Benfiky, záložníka Ondřeje Černého:


Ondro, co od zápasu čekáš ty osobně?
Tak od zápasu očekávám boj od první minuty na obou stranách je spousty šikovných hráčů kteří se nebojí hrát a chtějí za každou cenu uspět.

Vidíš šance tvého týmu? Jak hodnotíš soupeře?
Šanci určitě vidím, ta umírá vždycky poslední, ale pevně věřím, že Benfika vyhraje, ale nečeká nás nic lehkého. Tak soupeř je jednoznančně kvalitní, mnoho hráčů prošlo jak mládežnickým fotbalem Jiskry, tak i dospělým fotbalem. Opory jako Michal Tesař, Luděk Leitl a Jirka Bárta jsou toho důkazem, že Tlumačov je kvalitní soupeř, ale kterého se ale rozhodně nebojíme. Pozor bychom si měli dávat spíš na osobní souboje, přeci jenom Tlumačov má zkušenější tým, ale věřím, že to zvládneme a vyhrajeme. Diváci by měli určitě na tohle okresní derby přijít. Benfika proti Tlumačovu je pozvánka jako hrom, takže očekávám velkou návštěvu a věřím, že vyhrajeme 3:0.

Působil jsi v Německu. Proč jsi se vrátil do Domažlic?
Jsem odchovanec Jiskry, působím zde nějakých dvanáct let, pak bylo hostování ve Viktorii Plzeň, Doubravce, Petřínu a teď poslední působení v SC Zwiesel. Ve Zwieselu jsem jeden a půl roku bydlel, pracoval a hrál fotbal. Teď zde pouze pracuji. Vrátil jsem se z důvodu, že už s námi klub nepočítal. Po posledním utkání mně, Dominiku Leškovi a Mírovi Králikovi ze Sušice přišla zpráva, že už s námi nepočítají, ale důvod nám nebyl řečen. Poté byly i nějaké nabídky z ostatních klubů, jak u nás tak v Německu, ale po krátkém spojení s trenérem Steibrückerem a Vlčkem jsem byl rozhodnutý, že chci jít zpět domů do domažlické Benfiky.


 

Tlumačov zbrojí na okresní pohárové derby!

 

V ovzduší není cítit jen blízké jaro, ale i silný oder mílovými kroky se blížícího okresního pohárového derby mezi Benfiku a Tlumačovem a tak bylo nemožné nenahlédnout trochu pod pokličku kouzelníků s kulatým nesmyslem z periferie a nevyzpovídat bafuňářskou ikonu, Milana Poláka!
Jak jsi spokojen s dosavadním průběhem přípravy?
S dosavadní zimní přípravou jsem spokojen. I když účast na trénincích, pokud není stoprocentní, tak může být vždycky lepší. A stoprocentní nebyla. Zranění se nám, stejně jako v celé podzimní části zaplaťpánbůh vyhýbají.
Dlouhodobě zdravotně mimo je jen Ondra Polák. Nevyhnuly se nám ale v přípravě běžné zdravotní indispozice.
Proto jsme dosavadní utkání sehráli vždy poněkud s kombinovanou sestavou. Ale především první poločas zápasu s Holýšovem snesl solidní parametry. Kompletní bychom měli být právě na pohárové utkání s Jiskrou. Velmi vydařené bylo soustředění z tohoto víkendu. Zúčastnila se jej dvacítka hráčů. Nevím, jak oni byli spokojeni s naší kuchyní, ale já s nimi, jsem spokojený byl.
Jak se těšíte na soupeře?
Na utkání se samozřejmě velmi těším.
V čem je jeho síla a může vás něčím překvapit?
O síle soupeře není debaty. S ohledem na postavení v tabulce KP a s počtem nastřílených branek je o favoritu pohárového utkání zcela jasno. Navíc předpokládám, že se někteří hráči připravují s Áčkem a podle zákulisních informací, právě lavička Áčka do pohárového utkání zasáhne. O kvalitě soupeře tedy víme a plně si ji uvědomujeme. Překvapit……můžeme v tomhle utkání jen my.
Na které hráče si budete muset dávat největší pozor?
Rozhodně se nebudeme soustředit na jednotlivce. Ale samozřejmě, především střelec Lucák musí být objektem soustředěné obrany. Každopádně, taktiku určují trenéři.
Zapadá postup v poháru do koncepce zimní přípravy?
Jelikož jsme byli do 2. kola přímo nasazeni, tak je to letošní první pohárové utkání. Po předloňské sezóně, kdy jsme to dotáhli až do semifinále, má pro nás pohár velký náboj. Ale hlavně se jedná o kvalitní přípravu. A samozřejmě, tohle utkání je pro nás možnost srovnání se, se špičkovým mužstvem krajského přeboru. Ukáže nám, jaká je realita.
Jaké jsou reálné cíle v poháru?
Jelikož je možné, že se pro nás pohár omezí na jedno jediné utkání, chceme být v Domažlicích hlavně důstojným soupeřem a favorita potrápit.
Jaký je tip?
Ač srdcař, tak realista. Výhra Jiskry. Ale hlavně si přeju, aby všichni hráči dohráli, dva týdny před zahájením jarní části, bez zranění.
Co bys vzkázal divákům, aby přišli v hojném počtu?
V Tlumačově jsme letos nebyli divácky ani jednou pod sto. Většinou kolem dvou stovek. Na derby s Mrákovem 450.
Tak pevně věřím, že fotbaloví fandové využijí možnost vidět kvalitní utkání těchto dvou mužstev.

Audio vyjádření k derby Benfiky s Tlumačovem  asistenta trenéra Antonína Vlčka najdete zde: