Benfika porazila Tlumačov a je ve 3. kole poháru PKFS

Domažlice

Druhé kolo poháru PKFS svedlo za soupeře pátý tým krajského přeboru a postoupivší z prvního kola přes ZD Meclov fotbalisty TJ Jiskra Domažlice B a lídra 1.A třídy TJ Start Tlumačov, který byl do druhého kola nasazen. Tlumačovský kádr byl poprvé v zimní přípravě kompletní k utkání. Benfika se musela obejít bez Hojdy,Vlčka a Sovy. Naopak z Áčka se přišli rozehrát Teršl, Roubal a Bezdička.

TJ Jiskra Domažlice B – TJ Start Tlumačov 2:1 (0:1)

Zápas začal v krásném slunečném zimním počasí, ale stěžoval ho nepříjemný studený vítr. Benfika začala náporem. Start se spoléhal na zabezpečenou obranu a na brejky. V 10. minutě dostal Roubal pas za obránce od Koreluse T. Roubal se dostal ke střele, ale minul pravou tyč branky Touše. Přišla 11. minuta a Korelus T. vracel balon na Teršla, ten ho okamžitě nedůrazně poslal zpět na vyběhnutého Brataniče. Toho atakoval Minařík. Bratanič míč poslal přímo na nohu Copáka, který z šestnáctky přehodil Brataniče (0:1). Hned na druhé straně našel Bezdička Lucáka, který z šestnáctky mířil nad bránu. Potom začali ,,řádit” Leitl, ve 13. minutě prošlápl Černého. Nepřesný rozhodčí Mazanec mu za to žádné napomenutí nedal. Na druhé straně Korelus J. fauloval Copáka a vzápětí Brichcína a Mazanec mu udělil žlutou kartu, to běžela 15. minuta. V 19. minutě v souboji o míč fauloval Šindelář ve výskoku Teršla. Ve 22. minutě rozehrál trestný kop Lucák, jehož střelu k pravé tyči mu Touš vyrazil na roh. Po Lucákově rohu mířil Kubr hlavou nad bránu Startu.

Ve 30. minutě rozehrál trestný kop Bezdička po faulu ,,prošlápnutí” Minaříka na Buršíka zprava. Balon prosvištěl okolo pravé tyče branky Touše, nabíhající Korelus T. ani Teršl na něj nedosáhli. Benfika potom zahrála dva rohy, ale ani jeden změnu stavu zápasu nepřinesl. Slibnou šanci měl Buršík ve 40. minutě, kdy se dostal přes Brichcína ke střele ve středu vápna mu ji Touš nohama vyrazil. Za pět minut se do parádní střeli opřel Teršl, kdy mířil k levé tyči a Touš mu ji vyrazil na roh.Na roh Bezdičky si naběhl u vzdálenější pravé tyče Lucák v malém vápně, místo aby hlavičkoval na branku, tak hlavičkoval od ní. To bylo z první půle vše. Jiskra byla po celý poločas lepším mužstvem, ale nevyužila žádnou se svých šancí. Zato Tlumačov měl jednu šanci a jeden gól. Bylo však otázkou času, kdy přetížená obrana Startu kapituluje.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu. Jiskra dobývala urputně bránící se Tlumačov. V 56. minutě si Bezdička navedl míč zleva do středu a střela mířila vedle levé tyče branky. Na druhé straně vysunul Leitl Pfeifera, který mířil vedle levé tyče branky domažlické Benfiky. V 62. minutě zahrál po centru středem Koreluse J. Brichcín rukou. K balonu se postavil Lucák a trestným kopem poslal míč blíže k pravé tyči na 1:1. Benfika vzápětí zahrávala roh Bezdičkou zprava. Míč zpátky k němu vrátil hlavou Tesař a Bezdička obstřelil pravou tyč tlumačovské svatyně. V 68. minutě kombinoval Bezdička, našel Roubala už ve vápně, kde na něj vystoupil Tesař a zasáhl ho, Roubal upadl a rozhodčí okamžitě ukázal na penaltu. Tu bezpečně proměnil Lucák blíže k pravé tyči na 2:1. Na druhé straně vysunul Leitl Pfeifera, který mířil vedle levé tyče branky domažlické Benfiky. V 62. minutě zahrál po centru středem Koreluse J. Brichcín rukou. K balonu se postavil Lucák a trestným kopem poslal míč blíže k pravé tyči na 1:1. Benfika vzápětí zahrávala roh Bezdičkou zprava. Míč zpátky k němu vrátil hlavou Tesař a Bezdička obstřelil pravou tyč tlumačovské svatyně. V 68. minutě kombinoval Bezdička našel Roubala už ve vápně, kde na něj vystoupil Tesař a zasáhl ho Roubal upadl a rozhodčí okamžitě ukázal na penaltu. Tu bezpečně proměnil Lucák blíže k pravé tyči na 2:1. V 78. minutě zahrával rohový kop zprava Leitl, na něj si naběhl Šindelář, který přeskočil Kubra a lehce ho přistrčil, ale mířil hlavou nad bránu. Minutu nato rozehrál trestný kop Leitl zprava na hlavu Wolfa, který před malým vápnem přeskočil Koreluse T. a hlavou přestřelil branku Jiskry B. V závěrečných minutách už jenom nepřesně stříleli na straně Benfiky střídající Čadek a na tlumačovské Frček. Po závěrečném hvizdu se mohla Benfika radovat z postupu do třetího kola osmifinále poháru PKFS.