Načítám.......

 

Dorostenci Jiskry se připravují na jarní sezónu

Domažlicko /Jiří Pojar

Aktuálně druhý tým krajského přeboru staršího dorostu TJ Jiskra Domažlice se od neděle 14. ledna připravuje na UMT na tuhé jarní boje v krajském přeboru staršího dorostu Plzeňského kraje. Na prvním tréninku se sešlo 25 hráčů staršího a mladšího dorostu. Celý leden trénovali dorostenci čtyřikrát v týdnu v cyklu úterý, čtvrtek, pátek, neděle. První přípravné utkání sehrály oba dorosty Jiskry 4. února s účastníkem divize dorostu. Petřín porazili starší dorostenci 3:0 – Čipka dva, Vavřička. Toto vítězství bylo pro hráče velmi cenné pro další vývoj přípravy.

Poté následovalo soustředění v Podveském mlýně u Mrákova. Toho se zúčastnilo patnáct dorostenců, protože kádry obou dorostů zasáhla chřipková epidemie. V Podveském mlýně bylo ubytování i strava na vynikající úrovni. Touto cestou by trenéři Šindelář a Mužík s vedoucím mužstva Sladkým rádi poděkovali za vynikající služby.

K tréninku využívali dorostenci halu u základní školy v Mrákově, kterou jim poskytl ředitel Vladimír Duffek, za což mu patří velké poděkování. Dále byla využívána tréninková plocha Startu Tlumačov na Pelechách, kam si hráči s trenéry doběhli. Toto soustředění bylo zaměřeno na získání kondice. ,,Příjemně mě překvapili hráči mladšího dorostu, s jakým nasazením absolvovali soustředění,” říká trenér staršího dorostu Radek Šindelář. V rámci soustředění sehrály oba dorosty na Střelnici zápasy s dorostem a A mužstvem Sokola Mrákov. Starší dorost účastníka 1.A třídy porazil 2:0, když se mezi střelce zapsal dvakrát Vavřička. Jeden gól staršího dorostu nebyl uznán, když se rozhodčí Mifková upískla a přerušila hru dřív, než se dohrála akce. V utkání oba týmy vytvořily několik šancí, ale podle slov Šindeláře byl dorost Jiskry efektivnější v jejich proměňování. Velmi pozitivní bylo podle kouče to, že v obou přípravných zápasech, jak s Petřínem, tak s Mrákovem, jeho svěřenci neobdrželi ani jednu branku.

25. 2. v neděli se od 10:00 střetl starší dorost s třináctým celkem 1.B třídy skupiny A mužstvem SK Kdyně 1920 a s tímto soupeřem prohráli 2:3 (za Jiskru Sobolik a Bozděch) .V uplynulém víkendu se starší dorostenci střetli s dalším účastníkem 1. B třídy, tentokrát s šestým celkem TJ Sokol Postřekov a oba soupeři se rozešli remízou 1:1. Branku za dorost vstřelil z trestného kopu Vavřička.

O tomto víkendu sehrají starší dorostenci generálku na první jarní start v Sušici v neděli 11. 3. od 10:00 na UMT v Domažlicích. O soupeři se jedná, měli by to být muži Spartaku Klenčí (8. tým 1.B třídy). Svůj první jarní zápas absolvují oba dorosty Jiskry v neděli 18. 3. od 13:15 (starší) .Mladší dorostenci, svěřenci trenéra Petra Mužíka, budou o svoje první jarní body bojovat od 15:15 na umělce v Sušici. Mladší dorost vede o plných 10 bodů před TJ Start Luby v krajském přeboru mladšího dorostu se ziskem 40 bodů a parádním skóre 100:10!

Print Friendly, PDF & Email