Načítám.......

 

Startují fotbalové soutěže – novinky v týmech

Domažlicko

Jiří Pojar

Fotbalový příznivci se dočkali. O víkendu startují fotbalové soutěže ČFL, divize, krajské přebory a 1.A třídy.

V sobotu 10. 3. 14:30 na UMT budou Domažlice hostit krajské derby, ve kterém se střetne domácí TJ Jiskra Domažlice B 5. místo (24 bodů) a momentálně 13. tým tabulky TJ Holýšov (10 bodů). Peloton soutěže má pouze patnáct členů, protože v zimě vzdal svou účast v nejvyšší krajské soutěži TJ Rozvadov. Holýšov má na kontě deset bodů a je pouze o skóre před Luby a Žihlí. Vzhledem k tomu, že z divizní skupiny vypadnou, jak to zatím vypadá, dvě mužstva do krajského přeboru Plzeňského kraje, musí Holýšov hned od začátku jara bojovat o každý bod. Holýšov odehrál stejně jako Benfika nejvíce zápasů na umělce v Domažlicích. S Tlumačovem 2:1 výhra, 7:1 se Staňkovem a s německým mužstvem remizovali 3:3. Druhou remízu uhráli s účastníkem 1.A třídy Bukovcem v Plzni 2:2 a generálku s Nýrskem vyhráli 3:2. Kádr by měl být oproti generálce s Nýrskem kompletní až na Vachtla, o kterého ještě Holýšov jedná se Slavojem Koloveč. ,,Béčko Jiskry je kvalitní mladé mužstvo, které může být posíleno hráči A týmu. Nečeká nás nic jednoduchého. Na druhou stranu nemáme co ztratit, přípravu jsme se snažili odehrát v Domažlicích a byla kvalitní.”

Domažlická Benfika má za sebou kvalitní zimní přípravu, kterou začala lednovým soustředěním na Prantech. Dále každý týden následovala přípravná utkání se Staňkovem (7:1), Nepomukem (3:2), s Nýrskem v přestřelce remizovala 3:3, aby v prvním kole poháru vyřadila ZD Meclov 4:1. Dále následovala porážka 2:6 z FCVP U17 a vítězství 2:1 nad Tlumačovem. Kvůli zraněním musela být minulý týden zrušena generálka s SK Klatovy 1898. Kádr by se měl dát dohromady. Otazník visí nad bratry Korelusovými, Hojdou a Sovou. Jisté je, že nebude hrát Vlček ml.

,,Holýšov má zkušené mužstvo, které trestá chyby, o čem jsme se přesvědčili v jejich generálce s Nýrskem, kde Nýrsko trestalo po jeho chybách a vyhrálo 3:2. Na to si budeme muset dát pozor. Myslím si, že Holýšovu v závěru trochu docházely síly. Uvidíme, jak to bude s námi. V zápase očekávám boj,” řekl k utkání asistent trenéra Benfiky Antonín Vlček st. Pro Holýšov bude hrát i fakt, že se zápas hraje na umělce a ne na hlavním hřišti, kde by domácí mladíci měli větší prostor pro kombinaci a brejky. Je třeba říct, že umělka bude pro oba soupeře stejná a musí se s ní vyrovnat oba soupeři.

Na umělce v Horšovském Týně, kam bylo chodské derby kvůli nezpůsobilému terénu mrákovského stadionu přeloženo, nastoupí domácí TJ Sokol Mrákov (16. místo/8. bodů) a TJ Start Tlumačov (1. místo/43. bodů) v neděli 11. 3. od 14:30. Rozhodčí: Jakš Jan – Mifková Hedvika – Marek Pavel. Delegát: Churý Petr.

V 1.A třídě nenajdete třaskavější derby. Favoritem jsou sice hosté, ale derby má svá specifická pravidla a navíc se hraje na umělce v Horšovském Týně. Kádr Mrákova se přes zimu nezměnil. Sokol absolvoval tři přípravné zápasy. Dvakrát prohrál se starším dorostem Jiskry Domažlice 2:0 a s FK Staňkov 2:3. Porazil 1:0 Luby na jejich hřišti. K utkání s Tlumačovem se nám za domácí vyjádřil útočník Pavel Váchal. ,,Tak od zápasu v Tlumačově očekávám jako vždy v každém derby velký boj, i když je Tlumačov krásný favorit a jasně vede a my jsme zatím poslední. Myslím si, že to tak na hřišti vypadat nebude, my do toho jdeme s tím, že nemáme co ztratit. Na zápas se připravíme a věřím, že z taktické stránky a i z té odehrané to zvládneme, budeme důstojným soupeřem a Tlumačov potrápíme. Derby nikdy nemá favorita a doufám, že v neděli se to potvrdí. Měli bychom být snad konečně všichni, tak věřím, že nějaký bod urveme, protože jsme tak dlouho nemakali abychom to Tlumačovu za podzim nevrátili. Mám rád zápasy jako jsou derby, kam chodí hodně lidí, takže i těm chceme ukázat, že nemáme být poslední a že Tlumačov se dá porazit. Tak snad budeme mít v neděli i štěstí! Tlumačov bude držet míč a bude určovat hru, budeme spoléhat na zabezpečenou obranu a obranou činnost a budeme se soustředit na rychlé protiútoky. Když to půjde, tak budeme hrát svoji hru, gól dá každý tým, a na góly to bude vyrovnané, doufám že překvapíme a vyhrajeme 2:1. Naděje umírá poslední.”

Start stejně jako Sokol absolvoval tři přípravné zápasy a na umělce v Horšovském Týně porazil Staňkov 3:1. V Domažlicích na UMT prohrál s Holýšovem 0:2 a ve druhém kole poháru s Jiskrou Domažlice B 1:2. Kádr zůstal přes zimu nezměněný. Za Tlumačov k zápasu Michal Frček uvedl: ,,Mrákov poctivě trénoval, dle Pavla Váchala třikrát týdně, tak zápas bude určitě bojovný. My chceme do jara vstoupit vítězně a Mrákov se bude chtít v soutěži udržet a potřebuje načít bodovou sérii. Určitě by pro Mrákov bylo symbolické sérii začít v derby s Tlumačovem. Od zápasu očekávám pohledné derby se spoustou gólů a také diváků. Věřím, že ukážeme kvalitu a zkušenost a zvítězíme v poměru 2:4.”


Soupisky mužstev Mrákova, Tlumačova a Benfiky, později bude  i Holýšova:

Soupiska TJ Sokol Mrákov:

Gólmani: O. Korba, L. Krhoun

Obránci: J. Zdráhal, V. Duffek, V. Král, L. Čermák, P. Rybár, J. Duffek, P. Vondraš

Střeďáci: M. Smazal, M. Růžek, A. Kopecký, J. Stýskal, V. Vojtko

Legie zkázy: T. Duffek, P. Váchal, P. Michálek

Trenér: V. Duffek

Asistent trenéra: A. Kopecký

Vedoucí mužstva: M. Hruška


Soupiska TJ Start Tlumačov:

Brankáři: Jiří Touš, Jan Královec
Obránci: Luboš Hruška, Michal Tesař, Radek Šindelář, Jiří Bárta, Jan Podestát, Jakub Malík
Záložníci: Jakub Brichcín, Luděk Leitl, Jan Minařík, Michal Frček, František Copák, Josef Forst, Matěj Hruška
Útočníci: Martin Wolf, Jan Pfeifer, Tomáš Čadek, Josef Hruška


TJ Jiskra Domažlice B:

Brankáři: Adam Bratanič , Lukáš Červený
Obránci: Jan Kubr, Tomáš Korelus, Miroslav Hojda, Jakub Korelus, Jakub Kalný, Michal Pavlíček, Vojtěch Fořt, Jan Bláha
Záložníci: Milan Lucák, Lukáš Waldmann, Roman Čadek, Ondřej Černý, Pavel Kadlec, Antonín Vlček
Útočník: Tomáš Sova

Přišli: Ondřej Černý (návrat SRN)
Odešli: Martin Vísner a Tomáš Lešek (oba SSK Bolevec), Patrik Dufek a David Žák (přestup do TJ Slavoj Koloveč)
Trenér: Martin Steinbrücker
As. trenéra: Antonín Vlček st.
Vedoucí mužstva: Ferdinand Forro
Masér: Jiří Beňka
Prezident: Jaroslav Ticháček,
Víceprezidenti: Ivan Rybár a Vojtěch Fořt
Jednatel TJ Jiskra Domažlice: Václav Sladký
PR manažer: Jiří Pojar
Sekretář: Václav Pelnář
Ekonom: Jiří Schlägel

Print Friendly, PDF & Email