Načítám.......

 

Pozvánka na víkend plný fotbalu

O víkendu pokračují nižší soutěže od ČFL po 1.A třídu. Okresní zástupci hrají takto: domažlická Jiskra se představí poprvé doma, Benfika jede do Chotíkova, Holýšov hostí Stříbro, Tlumačov na umělce v Domažlicích Kralovice a Mrákov hraje v Křimicích.

TJ Jiskra Domažlice (5. místo, 32 bodů) – SK Převýšov (11. místo, 24 bodů)
Sobota 17. 3. 13:30 

Převýšov má na rozdíl od Jiskry za sebou první jarní kolo ČFL, kdy se poněkud překvapivě  vypořádal s třetím týmem tabulky SK Králův Dvůr (3:0). Domácím se povedl první poločas, kdy vedli po standardní situaci, když Živný odrazil balon do branky na 1:0. Druhý gól padl po brejku, když domácí Hynek prostřelil brankáře K. Dvora Křečka na 2:0. Ve druhém poločase se hosté snažili o vyrovnání. Nastřelili Ježdíkem břevno, ale hřebíček do jejich rakve zatloukl střídající Bastin. Jiskra hraje v pondělí 12. 3.  v Nymburku místo mistráku, který byl odložen na 4. 4.od 16:30. Zato sehrála přípravný zápas v Luční ulici v Plzni s Juniorkou Viktorie Plzeň. ,,Nebylo to ideální dozadu. Dopředu super, ale nedáváme tolik gólů,” okomentoval přípravný duel jeden z nejzkušenějších hráčů Jiskry Domažlice stoper Marek Bauer. ,,Myslím si, že Převýšov bude chtít hrát kombinačně, což doma moc nemůžou kvůli menšímu hřišti. Minulý zápas u nás doma hráli moc dobře, takže pozor na ně!” varuje Bauer a pokračuje: ,,Samozřejmě je nechceme podcenit. Nevím, co s námi udělá přechod z umělé trávy na přírodní. Hrajeme doma, chceme vyhrát a potěšit naše fanoušky, které tímto zveme, aby nás přišli v co největším počtu povzbudit.”

Převýšov nastoupil proti Královu Dvoru v sestavě: Petr – Černý, Špidlen, Vyšehrad, Veselka, Hynek (85. Novák), Doležal (65. Zezula), Labík, Sedláček – Bastin (88. Věchet), Živný (73. Vobejda)
Trenér: Hrabík Tomáš
Rozhodčí: Urban Michal – Tesař Tomáš – Hrkal Václav
Delegát: Bobek Karel


FC Chotíkov 1932 3/31 – TJ Jiskra Domažlice B  5/27
Neděle 18. 3. v 15:00

Benfika se v minulém kole  vypořádala na umělce s okresním rivalem z Holýšova (4:2). V zápase, který měl být vyjádřen více brankami, protože šancí na vyšší brankový rozdíl měla Benfika mnoho. Teď ji čeká ve šlágru kola pro ni nepříjemný soupeř. Na podzim ztratila všechny body, když tento soupeř, který přišel ve 42. minutě o vyloučeného Bejdáka, vyhrál šťastnou brankou Klusky v 84. minutě. Jiskra s Chotíkovem nemá dobrou bilanci, protože i na jaře 2017 tam prohrála v KPM. Pouze v poháru v témže roce Chotíkov vyřadila. ,,Oproti Holýšovu se uzdravil Korelus ml., chybět by měl pouze Vlček. Chotíkov má velice kvalitní a zkušený tým. Výsledkově se nám na něj historicky nedaří. Budeme se snažit uspět a odvézt nějaké body,”uvedl k utkání kouč Benfiky Martin Steinbrücker. Chotíkov odehrál první jarní kolo v Rokycanech, kde se soupeři rozešli 0:0 a na penalty vyhráli domácí 4:3. ,,Sehráli celkem kvalitní zápas, ale přišli jsme o Honzu Končala (stop na tři utkání). Na podzim se nám doma nedařilo podle mých představ, tak doufám, že jaro doma zvládneme líp. V neděli očekávám dobrý ofenzivní fotbal s dobrým koncem pro nás,” uvedl trenér FC Chotíkov Petr Nykles. Rád vzpomíná na zápas, který se jeho svěřencům povedl. ,,Vybavuji si ho velmi dobře, protože jsme přijeli hodně oslabení a na lavičce jen dva zraněné hráče. Navíc těsně před poločasem vyloučený gólman. Zápas jsme ale vyloženě ubojovali. Byla to pro mne hodně cenná výhra.”Mimo budou Buchta a Zajíček, kteří jsou na futsale.

,,Na utkání s Chotíkovem se moc těším. Bude to určitě náročný zápas, ale věřím, že je zvládneme. Chotíkov rozhodně není lehký soupeř, znám tam pár kluků. Hlavně musíme proměnit své šance,” říká k utkání universál Jiskry Domažlice B Ondřej Černý.
,,Záleží na kvalitě trávníku. Bude to boj. Důrazné mužstvo. Záleží, jak se s tím popereme a jak využijeme šance v útoku,” řekl k utkání stoper Benfiky Tomáš Korelus.
Rozhodčí: Bogdan Gabriel – Štychová Jana – Havránek Martin
Delegát: Pastyřík Vladimír


TJ Holýšov 13/10 – TJ Baník Stříbro 10/18
Neděle 18.3. od 15:00

Oba soupeři v prvním jarním kole KPM prohráli. Víc určitě mrzí domácí porážka s Rapidem Plzeň Baník Stříbro, které prohrálo nakonec 1:2. Střelci zápasu byli za domácí: 37. Pavlas Ondřej, za hosty 45. a 65. Harmady. Holýšov musí vzhledem k svému postavení v tabulce doma bezpodmínečně zvítězit. Na záda mu dýchají Žihle a Luby, kteří svůj duel s Horní Břízou odložili.
,,Na zápas bychom měli být kompletní, ale trochu nás straší počasí, takže doufáme, že se úplně nenaplní předpověď. Chceme určitě hrát a určitě vyhrát. Stříbro první zápas doma také prohrálo, tak nás nečeká nic jednoduchého,” uvedl k utkání domácí sekretář Petr Třeštík.

Rozhodčí: Bureš Jiří – Maroušek Karel – Hájek Zdeněk
Delegát: Churý Petr


TJ Start Tlumačov 1/46 – TJ Sokol Kralovice 9/25
Sobota 17. 3.od 16:00, 
UMT Domažlice
,,S Kralovicemi se potkáme počtvrté během našeho působení v 1.A třídě. Jednou jsme zvítězili v domácím prostředí a dvakrát jsme remizovali v Kralovicích. Očekávám vyrovnané utkání. Předností Kralovic je jistě pevná, vysoká obrana a kreativní střed. My budeme spoléhat na rychlost po stranách a rychlou kombinaci. Věřím, že doma ukážeme sílu našeho týmu, získáme další tři body a uděláme další krůček našemu postupovému cíli.

Sestava by měla být kompletní. Menší zdravotní problémy z utkání s Mrákovem měl Jirka Bárta a Michal Tesař, ale na zápas budou připraveni. Honza Minařík by už měl být ve stoprocentní kondici,” uvedl k utkání záložník Michal Frček.

Rozhodčí: Duspiva Václav – Schneider Josef – Fanfule Ladislav
Delegát: Vyhnálek JosefTJ Sokol Křimice 13/17 – TJ Sokol Mrákov 16/8
Sobota 17.3. od 18:00, 
UMT Doubravka
Mrákov vstoupil do jara porážkou s Tlumačovem 0:3 na umělce v Horšovským Týně. V podzimním zápase si Křimice odvezly tři body za vítězství 2:1. V utkání, kdy domácí Sokolové neproměnili své šance a hrubými chybami soupeři vítězství doslova darovali. Při pohledu na tabulku jasně vyplývá, že Mrákov musí začít sbírat body, které by alespoň zaručovaly baráž o 1.A třídu. Zraněný je Jan Duffek, Růžek a Váchal. Kdyby všichni tito hráči chyběli, byla by to pro Mrákov velká ztráta. ,,Byli bychom rádi, kdybychom se poučili z chyb, které v zápasech vyrobíme. Postupem času nabíráme zkušenost v této těžké soutěži. Doufám, že se zlepší i naše výkony a s Křimicemi nějaký ten bod přivezeme,” zamýšlí se nad utkáním trenér Sokola Mrákov Vladimír Duffek.

Křimicím bude chybět čtveřice hráčů základní sestavy: Vonášek, Lambor, Zapoměl a Brousil, což jsou citelné ztráty. ,,Je to pro nás existenční zápas vzhledem k postavení v tabulce. Nic jiného než tři body bude pro nás ztráta. Mrákov je mužstvo založené na partě. Že jsou v tabulce poslední, je nováčkovská daň. Pokud by se jim povedlo zachránit, tak by do budoucna mohli mít dobré mužstvo,” uvedl k zápasu Václav Bezdička snajpr Sokola Křimice.

Rozhodčí: Picek Lukáš – Žák Adam – Komínek Jiří
Delegát: Mareška Ladislav
Print Friendly, PDF & Email