Načítám.......

 

Jiskra zahájila přípravu na 8. sezónu v ČFL

 

Na úvodním fotu jsou nové tváře a staronové tváře na Jiskře Jakub Kadar (FC Viktoria Plzeň), Zdeněk Šimáně (SK Petřín Plzeň), Milan Némeš (Olympia Hradec Králové), David Brabec (SK Senco Doubravka), František Dvořák (Baník Sokolov – FK Tachov). Foto a text: Jiří Pojar

 

Třetiligoví fotbalisté TJ Jiskra Domažlice zahájili přípravu na 8. sezónu v ČFL v pondělí 9. července. Kádr 4. týmu loňské ČFL doznal velkých změn. Odešli brankář Šiman (návrat do FC Viktoria Plzeň), Chocholoušek (Hof SRN), Blažek a Braun (FK Tachov), Bezdička (profi smlouva FK Dukla Praha), Pfeifer (FC MAS Táborsko), Matějka (profi smlouva FK Ústí nad Labem) a v týdnu Hejda (FK Králův Dvůr).
,,Je těžké se smířit s tím, že od nás odcházejí hráči. Na druhou stranu je to velmi dobrá vizitka, když hráči od nás odcházejí do profesionálních klubů,” zamýšlí se prezident Jiskry Jaroslav Ticháček. V kolonce příchodů na Střelnici přivítali staronové posily. Po čtyřech letech se vrací útočník František Dvořák (působil v Baníku Sokolov a přes Tachov se vrací do Jiskry). Daniel Černý, který se vrací z ligové 1. FK Příbram. Obranu chodů přišel posílit reprezentační obránce ČR  U19 Jakub Kadar (FC Viktoria Plzeň), kterého už Jiskra v zimě 2018 testovala. Do zálohy přišel David Brabec se Senca Doubravka. Ze stejného klubu se vrací z hostování Lukáš Roubal. Ve čtvrtek se trenérům hlásila další posila, kterou testovalo druholigové Dynamo České Budějovice – záložník Martin Rychnovský (FC Viktoria Plzeň). Domažlice testují záložníka SK Petřín Plzeň Zdeňka Šimáněho a útočníka FK Olympia Hradec Králové Milana Némeše. Je možné, že kádr ještě někdo posílí. Domažlice získaly kvalitní posilu i na poli funkcionářském. Trenérem gólmanů se stal bývalý gólman Škody Plzeň (nynější FC Viktoria), který ještě na podzim 2017 vedl fotbalisty TJ Holýšov.
Na prvním tréninku přivítal hráče a funkcionáře prezident klubu Jaroslav Ticháček. Mimo jiné vytyčil cíle: skončit na ,,medailových ” pozicích a hrát o postup do Fortuna NFL, předvádět pohledný kombinační fotbal jako v loňských domácích zápasech, kdy  Domažlice nastřílely nejvíc gólů v loňském ročníku ČFL. Dalšími cíli jsou znovu uspět v domácím poháru MOL Cupu a přivést do Domažlic opět atraktivní ligová mužstva, jakými byla vloni Dukla Praha a Mladá Boleslav.
Domažlice trénovaly v prvním týdnu každý den, a to v Domažlicích, Blížejově a Plzni. Zaměřovaly se především na kondici, kde si podle slov kouče Vaigla sáhli hráči na dno svých sil. Páteční předzápasový trénink byl volnější. Jiskra se v sobotu střetla s juniorkou FC Viktoria Plzeň a vyhrála po poločase 2:1 a nakonec 4:1. Podrobnější informace a ohlasy ze zápasu Jiskra – Viktoria U21 přineseme později.
Příští týden se v sobotu 21. 7. od 10:30 utká v Klenčí s divizní FK Olympie Březová, za který nastupuje Pavel Horváth, bývalý trenér TJ Jiskra Domažlice. 25. 7. se v Luční ulici střetne s mistrem Het Ligy FC Viktoria Plzeň a 28. 7. od 10:30 s divizním nováčkem FK Tachov na jejich stadionu. Generálku na první kolo ČFL, kdy se v rámci Chodských slavnosti střetne Jiskra se Slavojem Vyšehrad v sobotu 11. 8.,  sehrají Domažlice doma s dalším divizním účastníkem SK Senco Doubravka v sobotu 4. 8. od 10:30 na domácím stadionu. Časy a dějiště utkání se mohou ještě změnit. Sledujte náš web nebo Facebook TJ Jiskra Domažlice – Fotbal a Domažlický deník.

Foto ze zahájení letní přípravy:

https://zuypompi.rajce.idnes.cz/Zahajeni_letni_pripravy_A_muzstva_Jiskry_Domazlice_na_8._sezonu_v_CFL/

Videorozhovor s trenérem Pavlem Vaiglem najdete zde:

https://www.facebook.com/jiskra.domazlice/videos/10156025415771185/

Print Friendly, PDF & Email