Načítám.......

 

,,Chceme se umístit co nejvýš v tabulce!” – rozhovor s Martinem Rychnovským

  Po utkání Jiskra Domažlice – FC Viktoria Plzeň jsme vyzpovídali novou posilu Jiskry Domažlice – záložníka Martina Rychnovského, který nastoupil s kapitánskou páskou.

Už jsi něco dal do kasy mužstva za kapitánskou pásku ?
   No, ještě ne, čekám, že to co nejdříve přijde (smích). Jinak jsme s kluky (Kadarem a Vaisem) vypsali odměnu, že když porazíme juniorku, tak koupíme spoluhráčům sekanou. Takže ji na tréninku můžou očekávat.

Jak se ti dneska hrálo s novými spoluhráči?
   S novými spoluhráči se mi hrálo dobře. Šel jsem do utkání s tím, že nebudu s kluky moc sehraný, ale pak na hřišti jsem zjistil, že to tak není a myslím, že tam byly dobré věci. Samozřejmě, že se to bude postupem času zlepšovat, přece jsem jen odtrénoval dva tréninky a hned jsem absolvoval zápas.

Koho z mužstva znáš a s kým si hrál?
   S kádru jsem hrál s Jakubem Kadarem a Jonášem Vaisem a Kubou Teršlem. Jinak jsem proti Jiskře odehrál zápasy v Sokolově.

Co říkáš na dnešní utkání?
   Utkání jsme zvládli výsledkově i herně. Jen jsme neproměnili hrozně šancí. Mohlo to skončit klidně 7:1, v tom měl soupeř štěstí. První poločas skončil 2:1, tak si myslím, že jsme ho odehráli lépe než druhý, protože jsme dominovali na balónu a měli jsme víceméně hru pod kontrolou. Druhou půlku mi přišlo, že dominovali oni, ale mimo trestného kopu se do vážnější šance nedostali. Jiskra těžila z brejků.

Jaké byly tvoje fotbalové začátky? Kde jsi hrál a pod jakými trenéry?
   Tak moje začátky byly v Přešticích do nějaké 5. třídy, poté jsem šel do Viktorky do žáků a tam jsem byl pod vedením Filipa Linharta a Štěpána Havránka. V dorosteneckých kategoriích jsem vystřídal spoustu trenérů, snad všechny, co tam byli, ale kdybych měl jmenovat dva, tak nejvíc vzpomínám na dvojici pan Mrázek a Schveinert.

Kde jsi působil po dorosteneckém věku a pod jakými trenéry?
   Po dorostu jsem byl v juniorce, kde mě trénoval Pavel Fořt s Pavlem Horváthem. Následně musel Horváth odejít k áčku, tak ho nahradil trenér Schveinert. V juniorce jsem strávil půl roku a pak si mě trenér Horváth vytáhl do Sokolova, kde jsem strávil dvě sezóny.

Hrál jsi v Sokolově. Jak si podle tebe povede Baník v letošní NFL?
   Já věřím, že si Sokolov povede dobře. Viděl jsem, že tam je spoustu nových kluků, tak jim přeji, ať se umístí co nejvýš.

Vím, že je to předčasná otázka, ale jaký kádr má Jiskra Domažlice? Jaké budou její ambice v ČFL?
   Vím, že z kádru odešla spousta lidí, takže trenér to chce nějakým způsobem doplnit a věřím tomu, že uděláme dobrý tým. Nemůžu přesně říct, jaké jsou ambice týmu, protože jsem tam fakt pár dní, ale věřím, že ambice jsou se umístit co nejvýš v tabulce.

Jakou úroveň má podle tebe třetí liga?
   Třetí liga má určitě dobrou úroveň. Spoustu kluků, co ji hrají, znám, takže vím, že kvalita tam určitě je. Možná hra nebude tak rychlá jako 2. liga, ale o to bude důraznější.

Byl jsi na testech v Českých Budějovicích. Co ti tato zkušenost dala a jak na tom podle tebe České Budějovice budou?
   Co se týče Budějovic, jsem hrozně rád za tuhle zkušenost, protože musím říct, že to je opravdu kvalitní tým. Myslím, že bude hrát na čele NFL, protože cíle mají jasné a to postoupit zpět do ligy. Doufám, že jim tenhle cíl vyjde.

Martin Rychnovský s kapitánskou páskou se snaží obejít Kryštofa Pavlíka z FC Viktoria Plzeň U21.