Benfika nestačila na Furth im Wald

V pátek 13. 7. zahájilo přípravu loňské druhé mužstvo nejvyšší krajské soutěže krajského přeboru mužů TJ Jiskra Domažlice B. Na trávník v Blížejově vyběhlo 13 hráčů z kádru. Kvůli dovolené nebo pracovním povinnostem chyběli Kubr, Kalný, Vavřička, Strnad, Pavlíček a Vlček. V kolonce odchodů zaznamenala Benfika jednu velkou ztrátu – odešel její nejlepší střelec Milan Lucák do divizních Přeštic. Naopak v kolonce příchodů jsou v jednání Lukáš Waldmann a Karel Šmejkal z SK Kdyně 1920. Benfiku posílí trojice nadějných dorostenců Jakub Strnad, Petr Vavřička a Matěj Ngyuen. Po zranění se vrací snajpr David Tumpach. Domácí trenér ex-koutský Petr Šíma měl k dispozici celou šestici českých hráčů, mezi nimi ex-domažlické Jana Maška a Pavla Javorského a bývalé holýšovské hráče Petra Majláta a Jakuba Hamerníka, který rovněž rok působil v Jiskře. Dále tři hráče bulharské národnosti. Mužstvo Furth im Waldu je doslova cizineckou legií.

FC Furth  im Wald – TJ Jiskra Domažlice B 4:1 (2:0)

V utkání trenér Steinbrücker nemohl počítat se šesticí hráčů – Jakubem Korelusem, Pavlíčkem, Kubrem, Strnadem, Kalným a Vlčkem. Po úvodním hvizdu velmi nepřesně pískajícího německého rozhodčího se do prvního vážného ohrožení dostal po přihrávce od Kadlece Tumpach, který o kousek minul branku českého gólmana. Jiskra v prvním poločase hrála s Furthem vyrovnanou partii. Na druhé straně se střelou prezentoval ex-domažlický hráč Mašek. Mířil ale vedle levé tyče Brataničovy svatyně. Ve 38. minutě našel ve vápně domácí Hanich, další z Čechů v sestavě   Schmaderera, který přes z bránícího O. Černého přesnou střelou k pravé tyči překonal Brataniče na 1:0. Ve 42. minutě rozehráli domácí rychle trestný kop, který překonal nepřipraveného Brataniče. Ten čekal na hvizd hlavního rozhodčího, který branku uznal 2:0. Za tohoto stavu se šlo do šaten. Hned v úvodu druhého poločasu šli domácí do tříbrankového vedení, když se Hanich trefil opět k pravé tyči branky Červeného, který vystřídal Brataniče (3:0). V 61. minutě zvýšil na 4:0 Jakub Hamerník. To byla studená sprcha pro Jiskru. Na hráčích Furthu im Waldu bylo vidět, že jsou v přípravě na samém vrcholu, když pro ně utkání bylo generálkou na úvodní kolo Bezirksligy, kam letos postoupili. Oproti tomu se domažličtí hráči nacházeli v úvodu jejich letní přípravy. O chvilku nato se povedenou tvrdou střelou prezentoval Vojtěch Černý, který mířil kousek vedle pravé tyče branky Adamoviče. Benfika se zaslouženého snížení stavu dočkala v 72. minutě. Sova se probil středem hřiště a obstřelil Adamoviče na, jak se později ukázalo, konečných 4:1.

Na snímku J. Pojara Tomáš Sova vlevo, vpravo ex-holýšovský Petr Majlát.

Benfiku čeká v sobotu 21. 7. od 17:00 v Žinkovech její tradiční soupeř v přípravě nováček krajského přeboru, se kterým se Jiskra B střetne hned na úvod soutěže v pátek 10. 8. od 18:00 na jeho pěkném stadionu.

FC Futh im Wald:
Adamovič – Hamerník, Majlát, Giglio, Javorský, Körner, Mašek, Smidberger, Nikolov, Hanich, Schmaderer
Střídali: Kiefl, Feuchtmüller, Said, Georgiev
Trenér: Petr Šíma

TJ Jiskra Domažlice B:
Bratanič (46. Červený) – Korelus, Tomáš, Hojda, Černý Ondřej, Kadlec, Nguyen, Šmejkal, Čadek, Waldmann, Tumpach, Sova
Střídali: Vavřička, V. Černý
Trenér: Martin Steinbrücker

,,Dneska jsme odehráli první přípravný zápas. Vzhledem k tomu, že jsme včera měli první trénink a chybělo mnoho lidí, tak se nám nejednalo ani tak o výsledek, jako spíš o kvalitní přípravu na sezónu. Myslím si, že soupeř ukázal kvalitu a zaslouženě vyhrál. Bylo vidět, že jsou už na konci přípravy a to taky trochu rozhodlo. Zápas nám ukázal, na čem je potřeba zapracovat a byla to dobrá motivace do další práce a přípravy,” řekl po utkání záložník Jiskry Domažlice B Pavel Kadlec.