Načítám.......

 

,,Diváci nás poženou za vítězstvím!” hecuje Černý

Domažlice

Daniel Černý (na snímku vlevo s masérem Standou Hrnčířem) je čtyřiadvacetiletý útočník, který se do Domažlic vrací z ligového angažmá v 1. FC Příbram, kam odešel v létě 2017. Jeho angažmá v ligovém kádru trenéra Csaplára lze označit za malý horor.
,,Do Příbrami jsem přišel zraněný, měl jsem zlomeninu zánártních kůstek (tuto zlomeninu na stejném místě měl třikrát ve své kariéře), také jsem se tam dával 2,5 měsíce do kupy. Hodně jsem zhubl a připravil se, do zápasu jsem tam naskočil čtyřikrát plus v poháru, ale poté mi při tréninku spoluhráč přivodil těžké zranění. Měl jsem těžký výron kotníku a pohmožděnou lýtkovou kost. To byl víceméně můj konec v Příbrami. Na jaře 2018 jsem se šel rozehrát na Vyšehrad, ale měl jsem pořád problémy s tím kotníkem. Popravdě řečeno mi nedělala dobře umělá tráva, která tam je. Takže pro mě byla jasná volba jít z Vyšehradu pryč. Domažlice měly zájem a jsem tu velice spokojený,” popisuje svoje trable Daniel Černý, který, jak doufá, si svoji dávku neštěstí už vybral.
Bývalý mládežnický reprezentant a odchovanec plzeňského Petřínu má za sebou už angažmá ve druholigových FK Fotbal Třinec a FK Viktoria Žižkov.V nejvyšší soutěži debutoval 26. listopadu 2012 v utkání proti hostující Jihlavě (výhra 1:0), kde nastoupil v samotném závěru utkání. V ročnících  2012/13 a 2015/2016 získal s Plzní titul. Když mužstvo Jiskry opouštěl na jaře 2017, byl v Domažlicích kouč Radek Kronďák, se kterým si podle jeho slov zrovna nepadli do oka, ale tak už to někdy ve fotbale chodí. Teď polyká tréninkové a zápasové dávky pod trenérem Vaiglem, který je podle jeho slov kvalitní trenér a má podobné tréninkové metody, jako když působil ve FC Viktoria Plzeň.

Jiskru v prvním kole čeká Slavoj Vyšehrad, ve kterém Daniel působil. ,,Vypíšu odměnu za vítězství, asi sekanou. Co mám zprávy, tak dost lidí odešlo a zase zpět do kádru přišlo. Bude jim stejně jako nám chvíli asi trvat, než si mužstva tzv. sednou. Nepokračuje tam ani dlouholetý asistent trenéra a majitele Klímy Kopřiva a ani pan Zvonič. Naopak do mužstva přišlo 13 nových hráčů a pan Rogoz. Takže nás nečeká nic jednoduchého. Hrajeme doma na ,,Chodský”, tak si přeji velkou návštěvnost a doufám, že nás diváci poženou za vítězstvím!” hecuje Černý.

Print Friendly, PDF & Email