Načítám.......

 

Chodské derby v Tlumačově – rozhovory před utkáním

Domažlice/Tlumačov/Pelechy

Utkání roku – tak lze charakterizovat chodské derby v nejvyšší krajské soutěži ve fotbale. Domácí nováček soutěže Start Tlumačov přivítá na svém hřišti přivítá slavnou TJ Jiskra Domažlice B – druhé mužstvo loňského ročníku KPM a jejího dlouholetého účastníka a vítěze krajského poháru PKFS. V aktuální tabulce je Tlumačov na osmém místě s 18 body a se záporným skóre 14:15. Benfika je na tom lépe – patří jí páté místo s 20 body (31:12). Obě mužstva dělí pouhé dva body. Výkop utkání je v neděli 28. 10. ve 14:30.

Před utkáním jsme vyzpovídali dva nejzkušenější hráče z obou mužstev. Za Benfiku se vyjádřil její kapitán Jan Kubr a za Tlumačov bývalý dlouholetý kapitán Jiskry Michal ,,Majky” Tesař, který momentálně hájí žlutozelené barvy Startu Tlumačov:

První odpovídá Jan ,,Kopr” Kubr:


Jaké byly tvoje fotbalové začátky? Kdo tě trénoval?

Začínal jsem s kamarády v Chrastavicích na hřišti a pak mě do Jiskry na trénink přivedl Petr Soukup s Radkem Bláhou. Od té doby jsem prošel všemi mládežnickými týmy Jiskry. V mladších žácích nás měl na starosti pan Štefek,  poté v žácích pan Sladký s panem Neumannem, kterým bych chtěl poděkovat, protože právě v tomto období jsem zažíval nejlepší fotbalová léta. V dorostu nás trénoval pan Wolf, Brychcín a Steinbrücker. V Benfice jsme hráli pod vedením pana Rybára, poté pana Churého, Fořta, Steinbrückera, kterému nyní asistuje ještě pan Vlček.

Vrátíme se ještě k zápasu s Bolevcem. Co na něj říkáš?

Věděli jsme, že Bolevec na tom není výsledkově moc dobře, ale jeho poslední utkání, kdy porazili Vejprnice, nám ukázalo, že do utkání musíme jít s určitým respektem. Myslím, že to byl jednoznačný zápas, ale bylo sympatické, že Bolevec se snažil napadat a nehrál jen “beton”. Pro mne to bylo smutné utkání, jelikož jsem si už okolo 20. minuty natáhl tříslo a musel jsem střídat.

Nastoupil jsi poprvé proti velkému kamarádovi a srdcaři Benfiky Mikimu Vísnerovi. Jaké pocity jsi prožíval?

S Martinem jsme velcí kamarádi a jsme stále v kontaktu, i když už spolu nehrajeme. Společně jsme toho hodně odehráli, takže jsem se na vzájemné střetnutí těšil.

Jaký podle tebe podal Miki Vísner výkon?

Za mě nejlepší hráč hostů. Neúnavný, bojovný výkon, na který jsme byli zvyklí i u nás v Benfice. Jen je škoda, že neměl v zápase od týmu větší podporu.

Co očekáváš od zápasu s Tlumačovem?

Je to zápas, na který by se měl těšit celý okres. Po dlouhé době se v KPM odehraje takové derby. Jelikož se hraje v Tlumačově, očekávám tvrdý fotbal plný osobních soubojů a bojovnosti. O to více mě mrzí, že s největší pravděpodobností utkání nezúčastním.

Mužstvo Tlumačova znáš. Na koho si budete muset dávat pozor z hráčů soupeře?

Tým Tlumačova znám velice dobře, skoro všichni prošli i domažlickým fotbalem. Nebezpečí bude hrozit určitě při standardkách, kterých si myslím, že bude, i díky velikosti hřiště, požehnaně. Při těchto situacích si budeme muset dávat pozor na Michala Tesaře. Ze hry bude určitě hrozit Luďa Lajtl a nevyzpytatelný Copák.

Tlumačov je prozatím na 8. místě tabulky. Je to podle tebe odpovídající umístění, nebo by měl být na jiném místě?

Tlumačov je nováčkem soutěže, na začátku měl nějakou sérii bez prohry. Každopádně si myslím, že osmá příčka je pro dosavadní průběh soutěže odpovídající a na nováčka v KPM je to prozatím i slušné umístění. Uvidíme, jaká příčka to bude po jarní části.

Jak si prozatím podle tebe vede Benfika v tomto ročníku KPM?

Tato sezóna začala asi nejhůř, jak mohla. Dále se k tomu nechci vyjadřovat. My se teď snažíme každé utkání vyhrát a zároveň tak i pomoci. Smolné utkání byly všechny venkovní asi až na Chotíkov, kde jsme vyhráli. Naopak povedené bylo to proti Lubům, kde se nám podařilo nastřílet 10 gólů.

Co by si vzkázal divákům, proč mají derby Benfika – Tlumačov navštívit?

Aby se určitě přišli podívat do Tlumačova, protože každý hráč nechá na hřišti úplně všechno. Zároveň je to derby nejvyšší krajské soutěže a už jen to by mělo být samo o sobě velkým lákadlem. Doufám, že diváci vytvoří kulisu odpovídající takovému utkání.

Jaký je tvůj tip na výsledek?

1:3 pro nás, góly dají Šmejkal, Waldmann a Kadlec.


Druhý v rozhovoru pro prestižní web www.fotbaldomazlice.cz odpovídá Michal Tesař, který je snímku v zeleném dresu v posledním utkání v únoru 2018, kdy Benfika vyhrála 2:1 na UMT v poháru PKFS v  Domažlicích.

Jaké byly tvoje fotbalové začátky? Kdo tě trénoval a kde jsi působil doteď?

Začínal jsem v mladších žácích Jiskry Domažlice, v dorostu jsem dva roky hostoval, ve Viktorii Plzeň, dále pak v 1. FC Plzeň a ve Slovanu Plzeň. V mužích jsem postupně prošel Českou Kubicí, Jiskrou Domažlice, Kolovčí a nyní jsem v Tlumačově.

 

Ještě se vrátíme k utkání ve Vejprnicích. Na lavičce jako kouč působí tvůj dlouholetý parťák Jirka Šámal a v sešívaném dresu Slávie proti tobě nastoupil další z ,,divizní” party Lukáš Paul. Jak proběhlo setkání a jak vypadal zápas? Je to pro vás ztráta dvou bodů ve Vejprnicích?

Na utkání s Vejprnicemi jsem nebyl, omlouval jsem se z rodinných důvodů. Že jsem se nemohl vidět s bývalými spoluhráči, mě pochopitelně mrzelo. Z ohlasů od kluků vím, že Tlumačov mohl přivést i tři body. Trenéři byli trochu naštvaní, ale já to vidím pozitivně a jsem rád, že Tlumačov je schopen vozit body i z venku a hrát vyrovnaná utkání s mužstvy ze středu tabulky.

 

Je tady hodně očekávané a sledované první historické derby Tlumačov – Jiskra B. Poprvé v krajském přeboru. Co ty od něj očekáváš ?

Na zápas se těším. Tlumačov nemá co ztratit. Očekávám bojovné utkání plné soubojů, možná i emocí. Ať vyhraje ten lepší.

 

Mužstvo Jiskry B ,,Benfiky” dobře znáš. Na koho budou kouči Čadek se Zítou mužstvo upozorňovat?

Nemyslím si, že se budeme na někoho speciálně připravovat. Síla Benfiky roste s hráči z A týmu a to nevíme, kdo je případně posílí. Co jsem si všiml, tak góly dával Karel Šmejkal. Uvidíme, jak to bude vypadat v neděli.

 

Jste přesně uprostřed tabulky na osmém místě. Je to odpovídající umístění nebo byste měli být výše, či níže?

Mohlo to být tak i tak. Myslím, že v Tlumačově je se současným umístěním spokojenost. Vše bude záležet, jestli se nám budou vyhýbat zranění a jestli budou kluci trénovat, tam jsou v Tlumačově určitě rezervy.

 

Jak si naopak vede Benfika v tomto ročníku podle tebe?

Po minulé úspěšné sezóně jsou očekávání od Benfiky možná vyšší. Mně se u ní líbí, že se snaží zapracovávat mladé hráče a snaží se hrát moderní kombinační fotbal, na rozdíl od některých jiných mužstev v kraji.

 

Co vzkážeš myslím si skvělým divákům v Tlumačově, aby přišli na derby?

Jsme rádi, že nás diváci v Tlumačově podporují a jezdí i na venkovní zápasy. Budeme rádi, když se přijde podívat hodně lidí a podpoří svého favorita. Jenom doufám, že je neodradí špatné počasí.

 

Jaký je tvůj tip na výsledek?Kdo dá góly?

Hraji  za Tlumačov, proto typuji 3:2 pro domácí, góly za domácí dá Leitl, Wolf a Čadek ml.

Za rozhovory poděkoval Jiří Pojar

 

Print Friendly, PDF & Email