Načítám.......

 

Přál bych si, aby jarní sezóna dopadla stejně jako podzimní ne-li lépe.

Domažlice

Jiří Pojar

Mezi nejzkušenější hráče druhého celku třetí nejvyšší soutěže ve fotbale ČFL, TJ Jiskra Domažlice patří pravý obránce a po zranění kapitána P.Mužíka a jeho zástupce M.Bauera její dosavadní kapitán Martin Hrubý.Dnes vám přinášíme s tímto hráčem rozhovor.

Na fotu J.Pojara je Martin Hrubý, při jeho prvním startu v dresu Jiskry Domažlice v červenci roku 2014 v                         německém Lamu.

Martine datum 6.červenec 2014 a zápas v německém Lamu co vám to říká ?

Zápas v německém Lamu bylo mé první utkání za Jiskru. Vzpomínám na něj rád. Troufám si tvrdit, že to z mé strany byl povedený zápas a snažil jsem se udělat na trenéra ten nejlepší dojem. Což se myslím také podařilo a vstřelená branka byla jen třešničkou na dortu.

Hrajete v Domažlicích pátým rokem, jaké největší týmové nebo osobní úspěchy jste tady zatím zažil?

Za největší týmové úspěchy považuji  postupy v poháru a následné zápasy s druholigovými a prvoligovými týmy v nichž jsme některé dokázali porazit a nebo uhrát slušný výsledek. Za osobní úspěch považuji, když mě trenéři zvolili kapitánem týmu (při zranění Petra Mužíka).Byla to pro mě nová role a snažil jsem se ji plnit, jak nejlépe umím.

Co říkáte zázemí podmínky pro fotbal v Domažlicích a zázemí na některých stadionech v ČFL?

Myslím si, že podmínky pro fotbal v Domažlicích jsou jedny z nejlepších ne-li nejlepší v ČFL. Velké díky patří vedení klubu v čele s panem Ticháčkem, za to co v Domažlicích dokázali vybudovat. Na jiných stadionech se občas setkáváme s tím, že se ani pořádně jako tým nevejdeme do kabiny a nemáme si kam pověsit věci, což je myslím standard i v okresním přeboru.

Jste jeden z pětice hráčů, kteří pamatují pohárové vítězství v tehdejším poháru České pošty v Teplicích nad místním FK?

V prvním zápase jsme doma prohráli 4:0, takže do odvety jsme jeli s tím, že si zápas užijeme. Soupeř na tom byl samozřejmě individuálně lépe, ale my jsme podali týmový výkon a dokázali v Teplicích zvítězit. Vítězství nad ligovým týmem vždy potěší a ukazuje to, že se dá hrát s každým.

 

Když se zamyslíte, kdy měla Jiskra asi nejlepší mužstvo za tvoje působení?

Myslím si, že minulou sezónu 2017/2018. Byli jsme spolu pohromadě delší dobu a vytvořila se v kabině výborná parta.

Jak vzpomínáte na pohárové tažení loňským ročníkem Mol cupu?

Na tento ročník se mi vzpomíná dobře. Povedlo se mi vstřelit branku jak ve druhém Chrudimi, tak ve třetím kole Dukle. V osmifinále jsme narazili na Mladou Boleslav se kterou jsme hráli vyrovnaný zápas až do 75 minuty.

Po P. Mužíkovi M.Bauerovi  patříte společně P.Došlým a J.Švihoříkem k nejdéle hrajícím hráčům v Jiskře.Jak by jste charakterizoval současný kádr Domažlic?

Současný kádr Domažlic se hodně omladil a to z počátku sezóny, hlavně ve venkovních zápasech, bylo znát. V průběhu sezóny jsi kluci začali zvykat na to, že v ČFL to není jen o fotbale. Což se projevilo v závěru sezóny a začali jsme vozit důležité body i z venkovních zápasů.

Martin Hrubý se snaží obejíthráče SK Zápy. Foto: J.Pojar

V letošním ročníku ČFL jste se po zranění P.Mužíka převzal kapitánskou pásku, protože i M.Bauer byl zraněný.Jak jste tuto zkutečnost přijal a jak se Vám  s ní hraje?

Hrát s kapitánskou páskou pro mě bylo ocenění za poctivou práci. S páskou na ruce se mi hraje stejně jako bez ní s tím rozdílem, že cítím větší zodpovědnost za tým a za výsledek zápasu.

Bez, kterých hráčů by jste si nedovedl představit Jiskru Domažlice?

Jiskru Domažlice si nedokáži představit bez hráčů jako jsou klubové legendy Petr Mužík a Marek Bauer. :-)

Po podzimu je Jiskra Domažlice  na výborném druhém místě v tabulce, jak jste viděl zápasy na podzim?

V domácích zápasech jsme neměli problém porazit kohokoli až na zaváhání s Ústím nad Orlicí se kterým jsme prohráli na penalty. Problém byl ve venkovních zápasech, hlavně mě mrzí zápasy v Písku a v Benešově, které jsme myslím měli zvládnout a zvítězit.

V Mol cupu jsme dlouho vzdorovali druholigovému Táborsku co chybělo k tomu, aby jme ho vyřadili?

V zápase s Táborskem jsme myslím doplatili na náš program zápasů, kdy jsme sezónu zahájili 11.8. s Vyšehradem. Táborsko byl náš šestý soupeř za 18 dní, celý zápas byl celkem vyrovnaný  a v následném prodloužení se podepsala únava celého týmu.

Teď vás čeká zimní příprava, jak podle vás bude vypadat?

V zimní přestávce jsme dostali od trenéra individuální plány, aby jsme se ve volném období udržovali v kondici. Zimní příprava podle mě bude náročná. První tři až čtyři týdny trénujeme každý den plus o víkendu zápas, což bude hodně náročné hlavně pro kluky, kteří ještě k fotbalu pracují.

Po zimní přípravě nás čeká jarní sezona, jak by jste si přál, aby vypadala?

Přál bych si, aby jarní sezóna dopadla stejně jako podzimní ne-li lépe. Hlavně se musíme zaměřit na zápasy venku, aby jsme v nich tolik neztráceli. Případný postup do 2. ligy by byla odměna pro nás jako tým  všechny co dělají a podporují fotbal v Domažlicích v neposlední řadě pro naše výborné fanoušky.

Kdo bude patřit mezi favority soutěže ?

Myslím si, že mezi favority určitě patří Zápy, které to potvrdili již na podzim  a mají deseti bodový náskok. Poté Jiskra, Vyšehrad a Vltavín.

Vizitka Martina Hrubého na snímku u míče, foto: J.Pojar:

Narodil se 8. 3. 1992 v Berouně. Je mu 26 let.

Bydlí v Plzni se svou přítelkyní.

Vystudoval Sportovní gymnázium v Plzni.

Oblíbený post: pravý obránce.

Silnější noha je pravá, měří 187 cm a váží 83 kg.

Oblíbené číslo dresu 15.

Oblíbené kluby: Chelsea a Real Madrid a Viktoria Plzeň.

Vzory: David Beckham, z aktivních hráčů Sergio Ramos nebo David Limberský.

Rád hraje tenis, chodí na hokej a velice rád rybaří.

Nejoblíbenější trenér: José Mourinho

Rodinný stav přítelkyně: Svobodný, přítelkyně Šárka

Pracuje: vedoucí skladu v internetovém e-shopu

Oblíbený herec a zpěvák a skupina: Bradley Cooper, Jaromír Nohavica, Kabát

Rád má: oblíbené jídlo jsou lasagne a pečené žebra, rád pije džus, colu a pivo.

Print Friendly, PDF & Email