Divizní dorostenci zahájili přípravu na jaro a sehráli utkání s Přešticemi

Domažlice

Dorostenci Jiskry Domažlice U19 a U17 začali s přípravou na jarní sezonu divize dorostu , která už startuje 2. března 2019 od 10:00 h a 12:15 h kdy se doma v  krajském derby střetne s FC Rokycany.Ve čtvrtek 10.1. 2019 zahájili první trénink. Trénovalo cca 20 hráčů někteří nenasadili a někteří hráči byli nemocní nebo si plnili jiné povinnosti.V sobotu 19.1 se v krásném  zimním počasí  -4 C se představili na umělce na Střelnici. Soupeřem jim byli hráči 5. celku tabulky  (kategorie U19) a 11. týmu tabulky divize dorostu U17.

TJ Jiskra Domažlice U19 – TJ Robstav Přeštice U 19 3:4 (1:2)

Domácí šli do vedení v 19. minutě, když se trefil  Jarko na 1:0, který se o chvíli před tím dostal do šance.Přeštice se dočkali vyrovnání ve 28. minutě, když se po centru zprava před bránou nejlépe orientoval Remiáš  1:1. Přeštice šli do poločasového vedení v závěru prvního poločasu, kdy se Medek našel Remiáše ten se trefil po druhé v zápase na 1:2. Po změně stran šli hosté do  dvoubrankového vedení v 52. minutě Remiáš našel Klokana, který zvýšil na 1:3.Domažlice se nevzdávali za tři minuty to bylo 2:3. To využil zaváhání gólmana hostů Fořta Dufek, který se trefil levého dolního rohu.Na druhé straně se do zakončení dostal Klokan, který střelou z hranice šestnáctky mířil vedle pravé tyče branky Červeného.V 64. minutě to už bylo 3:3. Kdy se parádní střelou pod víko prezentoval kapitán Jiskry v tomhle utkání Suchý, kterého vysunul Dufek.V 67. minutě po Chodorově rohovém kopu zpravé strany hlavičkoval Jarko míč mířil pod břevno,ale hostující brankář Fořt ho vyrazil na roh.V 79. minutě upravil na konečných 3:4 Frýbert.

Sestava TJ Jiskra Domažlice U19: Červený- Karas(45.Sladký), Korelus T.,(45.Váchal), Bláha, Čacha-Souček, Soupír, Bozděch(15.Jarko), Suchý- Dufek, Chodora.Trenér: Radek Šindelář.

Sestava TJ Robstav  Přeštice  U19:Fořt — Křeš,Frýbert,Kubeš,.Remiáš, Knoppf, Naar,-Medek,Vaja,Kalčík,Klokan -střídal: Fabián.Trenér: Pavel Dobrý.

V utkání dorostu U17 se z vítězství radovali hráči Jiskry.

TJ Jiskra Domažlice U17 – TJ Robstav Přeštice U17 4:2

Branky:Váchal, Chodora, Jahn, Jarko.

Trenér dorostu Jiskry Radek Šindelář se ohlédl za utkáním U19 i za přípravou svých svěřenců.

,,V utkáni jsme bohužel postrádali několik hráčů staršího dorostu U19 se kterými počítáme do jarní části sezony. Museli jsme tak díry lepit hráči z U17, ale mladší dorostenci ukázali, že jsou za ně plnohodnotnou náhradou. V prvním poločase se nám aktivním presinkem dařilo narušovat rozehrávku Přeštic a těžit z jejich chyb. Škoda jen nevyužitých šancí. Bohužel jsme tento náročný styl hry udrželi jen krátkou dobu. Pak přišly naše nedůslednosti v bránění a kvalitní ofenziva soupeře tyto chyby dokázala potrestat. Utkáni ale splnilo svůj účel a ukázalo nám naše rezervy na které se zaměříme v tréninkovém procesu.
Trénujeme přibližně ve 20 hráčích, bohužel máme ještě čtyři hráče nemocné a dalších několik v zahraničí na školních pobytech.
Pracujeme také na doplněni kádru, trénuji s námi možné posily, které se zatím jeví velmi dobře.
Teď nás čekají Vejprnice a pak soustředění kde se bude kádr uzavírat. Nesmíme nic podcenit a do jarních bojů vstoupit lépe než na podzim”.
Zápas okomentovali i dva přímý účastníci na hřišti Jan Bláha a Lukáš Červený.
Jan Bláha obránce Jiskry,,  Začali jsme dobře , když jsme se dostali do vedení a mohli jsme přidat ještě pár gólů , potom ale soupeř na nás udělal tlak a po našich chybách v obraně otočil zápas. Ve druhém poločase jsme se snažili s tím zápasem něco udělat ale soupeř nás do moc šancí nepustil, po dalších chybách v obraně jsme dostali gól na 4:3 který ten zápas rozhodl. Ke konci už docházeli síly (alespoň mě ) , protože přece jsme ještě v přípravě a byl to první zápas.
Přípravu na jaro v divizi jste začali 10.ledna jaká je podle vás?
Příprava je zatím v dobrým tempu, čeká nás soustředění a myslím že fyzicky budeme na sezónu dobře připraveni.
Jak podle vás bude vypadat jarní sezona v divizi Jiskry Domažlice U19?
Jarní sezóna nás čeká těžká, nejsme na tom po podzimu nejlépe, ale po přidání systému do hry se to zvedli a věřím že na jaře to bude mnohem lepší.
Většinu zápasu jsme si prohráli zbytečnými chybami a potom jsme začali plnit co po nás trenér chce a vedlo to k zlepšení hry a skalpu soupeřů z horní poloviny tabulky.
Lukáš Červený brankář Jiskry U19 a Benfiky:
U19 a BenfiJedním z hráčů, který měl v nohách dvě utkání  v sobotním krásném mrazivém dni byl gólman dorostu ky Lukáš Červený.
Lukáši jak jste viděl nejprve dopolední duel dorostu U19 s Přešticemi?
Zápas to byl vyrovnaný  hlavně v prvním poločase když jsme dobře organizovali hru.Soupeř neměl tolik průnikových přihrávek ani šancí celkově kromě rohových kopů. My jsme také měli několik šancí, které jsme mohli proměnit, ale neproměnili jsme. Druhou půlku měl soupeř šanci víc a většinu z nich proměnil, proto jsme taky prohráli 3:4.