Jiskra si poradila s ligovým dorostem FC Viktoria Plzeň

Plzeň

Druhé přípravné utkání fotbalistů Jiskry Domažlice se opět odehrálo na UMT v Luční ulici v Plzni. Jejím soupeřem byl účastník letošního ročníku Youth League FC Viktoria Plzeň U19 vedená bývalým kanonýrem a hráčem Jiskry Pavlem Fořtem. Jiskra nemohla počítat se zraněnými Mužíkem a Hájovským, Nemešem a Švihoříkem a Radkem Stöcknerem.

FC Viktoria Plzeň U19 – TJ Jiskra Domažlice  1:2

Jiskra v prvním poločase nastoupila , už z avizovanou posilou Janem Matasem, který se do Domažlic vrací po sedmi letech, když už v  Jiskře působil v první sezoně ČFL 2011 -2012.Ve druhém poločase se hráči prostřídali a na hřiště se dostal  mladíček Antonín Vlček ml.

Hráči velmi dobře pracují na v přípravě. Ve čtvrtek 18.1 jsme měli zase náročnou posilovnou a na hráčích to je únava.O proti utkání s Juniorkou nebyla se strany Chodů první půle dobrá hráči se rozkoukávali i přesto si vytvořili šance. Skoré otevřel ve 42. minutě testovaný hráč s Doubravky Skopový, který střelou z poza šestnáctky prostřelil nohy bránicího hráče a míč zapadl k tyči na 0:1. Druhý poločas Jiskra ovládla vysunula pressing a dočkala se vedení 0:2.V 57. minutě Šimáně poslal povedený centr na hlavu Bauera, který hlavou navýšil vedení hostů. Domácí se dočkali snížení v 75. minutě. Bauer zaváhal v rozehrávce a po brejku se trefil Kotěšovec na konečných 1:2.

,,Hráli jsme proti mladým hráčům, kteří Vám nenechají nic zadarmo. Na nás bylo vidět, že jsme v plné zátěži a ve hře se objevovaly nepřesnosti a taktické chyby. Samozřejmě jsme na začátku přípravy a ještě máme dost času. I v tomto zápase jsme měli dost příležitosti vstřelit gól, ale bohužel jsme je nevyužili. Doufám, že v dalších zápasech se více střelecky prosadíme” uvedl po utkání útočník Jiskry Domažlice František Dvořák.

V dalším zápase se Jiskra představí na hřišti šestnáctého  celku ČFL  Slávii Karlovy Vary, kde bude hrát na UMT v sobotu 26.1. od 11:00 h. Už je jasné že 2.2. se Domažlice  opět na umělce v Luční ulici  v Plzni střetne znovu s Juniorkou Viktorie v 11:00 h. Před tím Jiskra absolvuje od 31.1.-2.2  krátké zimní soustředění s jedním přespáním na hotelu Sádek na Dílých  a tréninky v Domažlicích.  9.2. v sobotu 10:3o h se Jiskra na doubravecké umělce v Plzni střetne s Purkartovými FC Viktoria Mariánské Lázněmi aktuálně 8. tým divize A. Další plánované utkání  23.2. zrušil FK Tachov. Tento vzájemný zápas, který se jako jediný měl hrát v Domažlicích.Hráči by měli mít v o  víkendu 23-24.2 volno. Sledujte fcb. stránky a  web TJ Jiskra Domažlice : www.fotbaldomazlice.cz.

Poločas: 0:1. Branky: 75. Kotěšovec- 42. Skopový, 57. Bauer.

Sestava Domažlic 1. poločas:Brych Rychnovský, Čihák, Matas, Hrubý Skopový, Brabec, Vais, Vlček Černý, Arzberger,

2. poločas: Brych Kadar, Teršl, Bauer, Mlynařík, Marek Stöckner, Vais, Došlý, Vilček Dvořák, Šimáně. Trenéři: Pavel Vaigl, Petr Dobrý a Karel Míčka.