Jiskra dala Karlovým Varům bůra

Karlovy Vary-UMT Drahovice

Text: Jiří Pojar

V třetím přípravném utkání zajížděli aktuálně druhé mužstvo ČFL TJ Jiskra Domažlice na UMT  šestnáctého celku stejné soutěže  FC Slávie Karlovy Vary.

Před samotným zápasem se třikrát měnil začátek utkání a navíc napadl v Karlových Varech sníh, který se přes veškerou snahu domácích pořadatelů nepovedlo úplně před zápas uklidit. Terén hlavně v první půlce  znepříjemňoval obou mužstvům hru. Jiskra přijela do lázeňského města bez 12 hráčů  pro různé důvody chyběli: Bauer,Švihořík,Dvořák, Černý,Mlynařík,Arzberger, Vilček,Rychnovský,Boček,Buršík a Šmejkal šli hrát Béčkem proti Staňkovu. Sestava Jiskry Domažlice A – Brych- Hrubý,Čihák, Matas, Teršl, Kadar,  Skopový, Mužík, Došlý,Stöckner Radek, Šimáně.
Střídali: Vais,Stöckner Marek, Némeš, Brabec, Hájovský.Trenéři: Vaigl,Dobrý a Míčka.

Ani domácí nebyli kompletní. Přes zimu zaznamenali dvě velké ztráty. Do Německa odešli Krlička a Jan Staněk. Na trenérskou lavičku se po Karlu Tichotovi posadil bývalý hráč AC Sparta Praha Daniel Drahokoupil, ten vedl SK Kladno proti Domažlicím v ČFL v roce 2013.Varům chyběl exdomažlický stoper Ludvík Tůma dále to byli Mandula – marodi s antibiotikami, Skala, Grubiša, Plos, Šmídl, Vokáč.Sestava pro první poločas Varů vypadala následovně:Chára- Holík, Mestl, Pěkný, Vyleta – Dubnička, Sikora- Hudec, Maňák, Kalina – Geňo.

FC Slávia Karlovy Vary A  – TJ Jiskra Domažlice A  2:5 (2:2)

Domácí Slávia  vstoupila do utkání lépe v 9. minutě potrestal zaváhání  Domažlic Kalina. Druhý trest přišel v 16. minutě kdy se zapsal mezi střelce zápasu Maňák.Jiskra se ze dvou gólů otřepala a ve 27. minutě Hrubý našel Skopovýho ten mu balon vrátil.Hrubý našel přesným centrem hlavu Radka Stöcknera, který povedenou hlavičkou z hranice malého vápna k pravé tyči snížil na 1:2.Doslova poločasové vyrovnání přinesla 45. minuta. Domácí faulovali ve vápně Šimáněho a kopala se penalta.Tu s přehledem proměnil Došlý na 2:2.

Druhý poločas byl v režii hostů. Vary poslali na hřiště tuto sestavu: Chára – Shorný, Mestl, Pěkný, Vyleta – Sikora, Dubnička- Hudec(Samek), Paterna, Kalina – Frána . V 69.minutě Jiskra výborně presovala rozehrávku Varů. Došlý nejprve sebral balon při špatné  rozehrávce brankáře Cháry , ale trefil ho do kolene vedle stojící Vais už míč,,odklidil” do prázdné brány na 2:3.   Agilní hosté zvýšili v  75. minutě na 2:4. Centr Martina Hrubého, který byl tečovaný od obránce  balon trefil Došlý  z voleje mezi penaltou a malým vápnem pravou nohou na vzdálenější tyč. V 82. minutě Vais rozehráli s Hrubým roh a z lajny levé strany.  Vais chtěl centrovat, ale zaútočil  míč trefil do zadní  šibenice na jak se později ukázalo konečných 2:5.V samotném závěru se mohlo skóré  za brankářem Varů Chárou navýšit, ale šance Mužíka Brabce zůstali nevyužité.

,,Dneska byl ve Varech těžký terén a počasí, ale přesto jsme začali myslím dobře byli častěji na balonu nicméně to vedlo jen k náznakům šanci nikoli vyloženým.Bohužel jsme v krátkém sledu po sobě udělali dvě chyby a hosté nás z brejku potrestali.Na druhou stranu to s námi nějak neodradil naopak jsme ještě víc přidali a do poločasu vyrovnali. Na druhou stranu to s námi nějak neodradil naopak jsme ještě víc přidali a do poločasu vyrovnali. V druhé půli jsme opět byli my ti kteří určovali tempo hry a podařilo se nám přidat branky a obrat tak dokončit k pěknému výsledku 5:2.” svěřil se po utkání se svými dojmi z utkání autor dvou branek Petr Došlý na snímku:
,,První půle se nám moc nepovedla hodně jsme kazili a vlastně jsme dostali góly po našich chybách o půli jsme dostali céres a druhou půli jsme je přehrávali ve všech směrech. “uvedl v krátkosti autor dvou gólů Jonáš Vais.
A jak viděl zápas z branky gólman Jiskry Lukáš Brych?,,Bylo to nepříjemný soupeř hlavně na začátku utkání, nevím jestli hrálo roli i to že jsme měli zápas odložený o hodinu. Vstoupili jsme do něj špatně a brzy prohrávali 2:0. Náš výkon nebyl ideální i když jsme do půl srovnali, stejně jsme si to v šatně museli vyříkat a druhá půle si myslím, že už vypadala hodně odlišně od té první. A dokázali jsme dát 3 branky”.
Dneska se Jiskra představí na UMT v Domažlicích proti 12 celku  Landesligy SV Neukirchen b.Hl.Blut. Výkop utkání je naplánován od 18.15 h . Hospůdka Střelnice bude otevřena hodinu před utkáním. Přijďte naše kluky povzbudit.