Domažlice

TJ Jiskra Domažlice B – FK Nepomuk 5:3

Branky: Šmejkal 3, Javorský 2.

Komentáře k utkání:

,,Mě se ten zápas líbil, až na par chybiček jinak jsme to zvládli dobře.Hned jsme šli do vedeni a za par minut jsme přidali další dvě branky. Jen mě mrzí ze vedem 3:0 a pak si to zkomplikujem do prvního poločasu, ze soupeř potrestal z našich chyb a bylo to do poločasu 3:2 . Druhy poločas jsme začli hned aktivně bylo vidět, ze chcem přidat ještě nějakou branku. Soupeř mel taky šance, ale bohužel, bud to šlo vedle nebo dobře zasáhl náš gólman. Pak už jsme pouze přidali gól z penalty a soupeř pak ještě na konec snížil na 5:3. Taky nám podotknul trenér, ze vůbec nevystřelíme ze střední vzdálenosti což je pravda já sám jsem to mel parkrát vystřelit a radši jsem to zadrbal, na tom musím zapracovat, ale někdy to je težké, ale jak se řiká nezkusíš, nevíš:-) ¨” popsal průběh utkání, útočník Benfiky Karel Šmejkal .

Benfika představila dvě posili dva velké návraty.Prvním navrátilcem je dlouholetá opora obou mužstev Jiskry Domažlice Pavel Javorský, který se vrací z německého angažmá z FC Fürt im Wald.
Pavle jak jste viděl z vašeho pohledu zápas s Nepomukem a jak padli vaše dvě které jste vstřelil ?
První by z volejte po super akci a krásném centru že strany, druhý po dorazte, myslím po nějaké střele z vápna. Jinak do utkání jsme vstoupili ukázkové jak herně tak golove, pak jsme si hru zbytečně ztezovali a komplikovali ale i tak jsme byli na míči více než soupeř což je dobře. Připsali jsme si vítězství a nikdo se ne zranil což je asi na začátku přípravy nejdůležitější.
Proč jste se rozhodl pro návrat do ČR ?
Nejvíce asi z časových důvodů. Ve Furtu jsem byl spokojený, ale co jsme minuly rok postoupili už to pro mě bylo náročné. Venkovní zápasy se z 90 procent hráli v okolí Regensburgu a tréninky byli také pozdě a teď co se mu narodil syn chci být co nejvíce s rodinou.Přemýšlel jsem i o konci ale ještě jsem si to rozmyslel. Úplně bez fotbalu asi nedokážu byt. Rozhodl jsem se pro návrat do Benfiky byla to jasná volba nic jiného jsem nehledal.
Druhým navrátilcem je Ivo Vojtko, který se z tříletého divizního angažmá v divizních Klatovech vrací tak též do sestavy Benfiky.
Ivoši pohled na dnešní zápas s Nepomukem?
Začátek zápasu vypadal, ze to bude celkem jednoznačně ale Nepomuk se potom rozehrál a do šanci jsme se již nedostávali tolik, jako na začátku zápasu. Z naší strany jsme se do zakončení nedostali i po našich chybách, protože jsme chtěli dostat míč, jak se říká, až do kuchyně. Druhá půle už byla vyrovnanější, Nepomučtí hráči po cely zápas hrozili spise z brejku. Samozřejmě to bylo první přípravné utkání, takže se máme pořád v čem zlepšovat a sehrávat.