Načítám.......

 

Benfika hostí v poháru Mrákov

Domažlice

Text a foto: Jiří Pojar

Umělá tráva městského stadionu Střelnice zažije v sobotu 9.2.2019 od 15.00 h chodské derby domácí Jiskra Domažlice B ta je 4. místě v nejvyšší  krajské soutěži krajského  přeboru, hostí TJ Sokol Mrákov, který je na stejném místě v nejnižší krajské soutěži 1. B třídě. Oba soupeři se na umělce střetli v roce v sobotu 25.2 ve 2. kole poháru PKFS  a z vítězství 3:2 se radovala domažlická rezerva v poměru 3:2. Branky za Mrákov vstřelil Kabourek ve 4. minutě, za Benfiku 17.T.Lešek, 59.Hojda, 80.Falout,vlastní si dal T. Korelus.

Benfika má za sebou tři přípravná utkání kdy postupně porazila FK Nepomuk 5:3, FK Staňkov 6:0 a německý Rübgarten 4:0.Pro Mrákov to bude první zápas v novém roce 2019.

Na to co je v nového v mužstvu a jak vidí pohárové klání jsme se zeptali trojice hráčů Sokola. První se vyjádřil šuter Pavel Váchal. ,,Zápas vidím tak, že to bude po Vánocích první chvíle, kdy se uvidíme na hřišti s míčem, protože zatím chodíme jen běhat a nabírat fyzičku. Nicméně favoritem budou určitě domácí, hrají na špici přeboru, vrátili se jim opory jako Javorský, Dominik Lešek, a přišel tam třeba Ivoš Vojtko, takže myslím, že o favoritovi je víc než jasno, ale to neznamená, ze se toho nějak bojíme, jdem si prostě zahrát, užít si fotbal, potkat se jak říkám poprvé v přípravě s balónem na hřišti, v čemž mají Domažlice výhodu v tom, ze už nějaké přáteláky odehrály, a co jsem viděl tak hodně slušně. Určitě se ale nevzdávám bez boje a budeme se snažit být rovnocenný soupeř jako před dvěma lety, kdy jsme prohráli 3:2 s hlavami nahoře. Změny v kádru žádné nejsou, po víceméně podařeném podzimu to ani není potřeba a v kabině panuje dobra nálada”. Pavlové Váchal na snímku z roku 2017 se vzájemného pohárového duelu”.

a Vondraš sledovali Benfiku v přípravných zápasech se Staňkovem a Rübgartenem což určitě ocení lodivod Mrákova bývalý hráč Jiskry Vladimír Duffek.

Dalším který se vyjádřil k utkání je hráč , který a hřišti stál již ve školce a začínal v Mrákově mladší přípravkou.Postupně  přešel do mladších žáků a účastnil se i krajských výběrů.Po té si ho vybrala Jiskra a  sbíral další zkušenosti.Nyní působím opět v Mrákově.Řeč je právě o již zmiňovaném Pavlu Vondrašovi na snímku první v řadě.

,,Je to náš 1.zápas po zimní přípravě.Zápas rozhodně bude velice atraktivní. Z naší strany určitě bude o velké bojovnosti a hlavně se musíme vyvarovat hrubých chyb.Domažlicím moc děkuji za to ,že jsem si mohl zahrát vyšší soutěž.Bude to hodně o hlavě,abychom to zvládli a neudělali našim divákům ostudu.
Musíme si dávat pozor hlavně na standartní situace  a na nadbíhání z druhé vlny”.Tip na výsledek Vondraš tipuje remízu 2:2 na penalty vyhraje Mrákov Góly za Sokol dá,Váchal, Stýskal, který je na snímku v souboji s Pavlem Javorským snímek je se vzájemného  utkání z poháru PKFS z roku 2017. Zápas bude řídit trojice rozhodčích Ladislav Adam Fanfule a Hedvika Mifková.
Připomenout si celou fotogalerii z minulého pohárového klání si můžete zde:
Print Friendly, PDF & Email